Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a férfinak...

Miért mondják, hogy a férfinak segítenie kell a házimunkában, gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Én ezt sosem értettem, hogy miért segítségnek hívják sokan, különösen a gyereknevelés részét. Közös az a gyerek, nem? Hol van az előírva, hogy anyuka neveli, és ebben segíthet neki a párja. Nem ketten nevelik a gyerekeket?

A másik a háztartás.

Nekünk nincs gyerekünk a párommal, nem is igen lesz, de nincs olyan, hogy segít a házimunkában, hiszen sehol nincs az előírva, hogy az az én dolgom és abban segíthet.

Mint ahogy azt sem mondja senki, hogy akkor meg a nők, akik dolgoznak segítenek a pénzkeresésben.

Mindketten dolgozunk, beosztottuk, hogy egyik héten én csinálom meg, amit otthon kell, másik héten ő. Nekünk így a jó. Minden további nélkül elfogadom, hogy másoknak meg máshogy jó, csak szeretném megérteni, hogy miért segítségnek hívják a nők, ha a párjuk megcsinál otthon valamit.


2013. jan. 1. 02:16
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
91%

"én se várom el, hogy a feleségem fát vágjon!"



Na ne röhögtess, 5 generáció óta nem látott a családom fát vágó férfit!:)

Nőt se, mert nem kell.

2013. jan. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
89%
10-es: nekem otthon nincsen fű se.
2013. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
88%
Most akkor ha nem kell se füvet nyírni, se fát vágni, se már ún. férfias munkát végezni, akkor a férfi ne tegyen otthon semmit?
2013. jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
18%

10-es vagyok

A kérdés az volt, miért mondják... nem az, hogy kell e valamit csinálni a férfinak is!

Azért mondják, mert az évezredek alatt kialakult, hogy melyik félnek mi a dolga.

Azért kíváncsi lennék, ha pl. meszeléskor fel kell emelni egy szekrényt akkor te emeled a férjed meg mosogat a konyhába?

Vagy mégis van férfi és női munka?

2013. jan. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
87%

Na igen, pont itt a bibi utolsó.


Szerintem egy hímneműnek se szakad le a keze, ha nem csak beb*szcsizza a tányérkáját a mosogatóba oszt majd asszonypajti elintézi, brrr, ez női munka.

Ahogy nekem se szakad le a két kis kacsóm, ha füvet kell nyírni, sőt... mivel egy pár vagyunk, közös a cél: hamarabb rend legyen, minden kész legyen és egymáséi lehetünk. Én ezt, ő azt, csitt-csatt kész is, mehetünk a dolgunkra, nem csak az van, hogy apuka ül a sörével a TV előtt, anyuka meg elrakja az ebéd utáni romokat, mosogat, tereget, ruhát leszed, porszívózik, stb...

2013. jan. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
90%
Meszelni jó estben évente egyszer kell, mosogatni meg minden nap. Tehát akkor a férfi 364 napig ücsörög felb..szott lábbal a tévé előtt, a nő meg egyszer sem. Lehet a hagyományos dolgokkal mentegetni a férfiak lustaságát - tisztelet a kivételnek - de azért valljuk be, a háztartások túlnyomó többségében a hétköznapokban nem túl sok klasszikus férfimunka van. Még a családi házakban sem, mert se a fűnyírás, se a hólapátolás nem igényel férfierőt, azt bárki meg tudja csinálni, ami meg időnként előfordul, az azért nem mindennapos dolog. Lakótelepen még ennyi sincs. Nem beszélve arról, hogy egy csomó dolgot egy nő is meg tud csinálni, én pl. egész rutinosan festek és tapétázok, kisebb asztalosmunkákat is elvégzek, és nem lettem tőle férfi. Viszont a hagyományos felfogást követve, pl. egy lakótelepi lakásban lakó család esetén mindkét fél ledolgozza a 8 óráját, majd utána a férfi - klasszikus férfimunka híján - ücsörög a tévé előtt, a nő meg MINDEN NAP főz-mos-takarít-gyereket nevel stb. Ráadásul mondjuk egy szövőnő vagy a szalag mellett dolgozó nő biztos kevésbé fárad el, mint a nagy felelősséget a vállán cipelő férfi. Szerintem aki ilyen indokokkal érvel a hagyományos munkamegosztás mellett, az sem tartja igazságosnak a lelke mélyén, legfeljebb kényelmesnek, vagy ha nő, akkor ezzel tudja megokolni az alávetett helyzetét.
2013. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
85%

Akkor még egyszer és utoljára azoknak akik nem tudnak olvasni -vagy ha tudnak is a kérdést értelmezni nem képesek.

A kérdés nem az volt, hogy egy férfi segítsen-e a házimunkában, hanem, az volt a kérdés, hogy miért segítésnek hívják azt, ha egy férfi pl. mosogat.

Ez volt a kérdés:Miért mondják, hogy a férfinak segítenie kell a házimunkában, gyereknevelésben?

Én ezt sosem értettem, hogy miért segítségnek hívják sokan, különösen a gyereknevelés részét.

2013. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
71%

"A kérdés az volt, miért mondják... nem az, hogy kell e valamit csinálni a férfinak is! "


Nem. Az a kérdés, hogy miért segítésnek hívják, ha a férfi részt vesz a háztartási munkában és a gyereknevelésben.

2013. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
74%

"Azért kíváncsi lennék, ha pl. meszeléskor fel kell emelni egy szekrényt akkor te emeled a férjed meg mosogat a konyhába? "


Énvelem sosem élt férfi, gyerekkoromban se, írtam már, hogy önellátó vagyok, olvass vissza.


A meszelést és az emelést is pénzért csináltatom.

amit tudok, azt én toligálom, javítgatom. Amit nem tudok, arra szakit hívok.


Az, hogy nő vagyok, és esetleg szerelmi kapcsolatban, vagy házasan, nem ok arra, hogy egy férfitól elvárjam, mint valami természetes dolgot, hogy majd ő nekem meszel meg emel. Talán ez megállapodás kérdése, nem? Alapvetően szerelmi kapcsolatra "tartjuk" a házastársat elvégre is, nem munkaerőnek.

2013. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
82%

Én nem hívom segítségnek, eszembe sem jutna. Nekem mérnök és orvosi diplomáim vannak, kutatásokat vezetek és gépek működését optimalizálom. Ha elrontok valamit, vagy hülyeséget hagyok jóvá, felrobban egy gép ki tudja hány életet követelve vagy milliárdos, hosszú évek munkájába került kutatás megy tönkre másodpercek alatt. Ezzel szemben a párom pénzügyi vezető (felsővezető), de mivel multinál dolgozik, ezért van főnöke, akinek, nagy vonalakban ugyan, de jóvá kell hagynia a terveit. Tehát ha egy terv borzalmas, akkor egyszerűen nem hagyják jóvá. és maximum kirúgják.

Akkor most vessük össze kinek milyen felelőssége van, és mi történik, ha hibázik; a páromat kirúgják, esetleg a cég bukik pár milliárdot (egyszerűen többet nem tud) ami aprópénz ahhoz képest, amennyi pénz ott forog; ha én hibázok, akkor emberek halnak meg vagy több éves, nagy jelentőségű és komoly értékű munkák mennek kárba. Akkor most kinek a vállán van nagyobb a felelősség?

És értem, hogy nem ez az általános, de van ilyen is. Ha valamit szerelni kell én csinálom, vagy a szerelő. Füvet nyírni, havat lapátolni nem kell. A festést, meszelést, stb szintén megcsinálja a munkás.

Gyerekkoromban apám semmit sem szerelt, hanem hívták a megfelelő szakembert, aki megcsinálta. Füvet sem kellett nyírnia, meg havat lapátolnia, mert társasházban laktunk. Ebből az következik, hogy apámnak (vagy akár a páromnak) tulajdonképp nincs dolga, így anyámnak (vagy nekem) nincs miben segíteni, de ők rengeteget SEGÍTENEK nekünk? Nem hinném. Ebben az esetben, ha egyszerűen nincs férfi munka nincs női munka sem. Legalábbis az én szememben.

Az meg kifejezetten felháborítónak tartom, hogy van még olyan férfi, aki elvárná, hogy a feleségének szó szerint semmije se legyen, se munka, se spórolt pénz, se lakás; az ilyenek azok, akik miután a nő szült egy-két gyereket elkezdik megalázni és kihasználni a nőt, aki persze nem tud menni sehova, mert se munkatapasztalata, se pénze, így kénytelen tűrni.. Számomra ez a töketlenség legteteje.

2013. jan. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!