Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a férfinak...

Miért mondják, hogy a férfinak segítenie kell a házimunkában, gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Én ezt sosem értettem, hogy miért segítségnek hívják sokan, különösen a gyereknevelés részét. Közös az a gyerek, nem? Hol van az előírva, hogy anyuka neveli, és ebben segíthet neki a párja. Nem ketten nevelik a gyerekeket?

A másik a háztartás.

Nekünk nincs gyerekünk a párommal, nem is igen lesz, de nincs olyan, hogy segít a házimunkában, hiszen sehol nincs az előírva, hogy az az én dolgom és abban segíthet.

Mint ahogy azt sem mondja senki, hogy akkor meg a nők, akik dolgoznak segítenek a pénzkeresésben.

Mindketten dolgozunk, beosztottuk, hogy egyik héten én csinálom meg, amit otthon kell, másik héten ő. Nekünk így a jó. Minden további nélkül elfogadom, hogy másoknak meg máshogy jó, csak szeretném megérteni, hogy miért segítségnek hívják a nők, ha a párjuk megcsinál otthon valamit.


2013. jan. 1. 02:16
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelj senki se tilthatja meg hogy mérnökként vagy egyéb férfimunkákat végezzen egy nő és ez igen ritka is"


He?

A diplomások 70%-a nő, közel igaz ez a mérnökök arányára is.

Én a Vegyészkarra jártam a BME-n, ott megvolt ez az ivararány.


" de ha egy férfi nem mehet hostessnek, óvónőnek, stb."


De mehet HOST-nak és ÓVÓBÁCSI-nak.


Te mégis honnan v eszed ezeket az elméleteidet??:) :D


"És hány nő él a testéből vagy masszásból? "


Nem tudom, ennek a 2 szakmának mi köze egymáshoz, de legalább annyi férfi is él ezekből.

Nálunk a családban spec. egy hímnemű gyógymasszőr terapeuta van.:)

Tényleg valami másik bolygón mozoghatunk.

2013. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
El tudod képzelni hány férfi él a testéből?? Rengeteg. Csak nem a heteroszexuális nők a célközönségük, hanem a homoszexuális férfiak...
2013. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem vagyok egyedül ezzel, hogy a segít szót nem tudom hova tenni ebben a kérdéskörben.

És lécci tényleg ne vitázzatok itt össze, valóban nem azt kérdeztem, hogy kell-e férfiaknak a háztartásban dolgozni vagy sem.

Ez teljesen egyéni életektől függ, nem lehet megítélni, hogy kinek mi a jó.

A kérdés nem is erre vonatkozott, hanem arra, hogy ez miért segítségként van elkönyvelve ha a férfi megkavargatja az ételt (hűű ezt a választ is köszönöm nagyon, ezen olyan jót kuncogtam :D ), vagy miért evidens, hogy a nő neveli a gyereket és a párja "segít" ebben.

Ennyi amit nem értek, de hogy ki hogy csinálja, az nem tartozik senkire.

A "katonának" üzenem, ne lepődjön meg, hogy az általa leírt érvekkel nagyon nem tud azonosulni egy nő sem, mert ha oda megyünk vissza, hogy férfiak harcoltak a Donnál, ezért jár nekik a teljes körű otthoni kiszolgálás, akkor visszamehetünk a matriarchátusig is, és máris billen a mérleg.

2013. jan. 1. 21:09
 34/42 anonim ***** válasza:
5%

"hagyd már ezt a háború témát. az mindig úgy kezdődik, hogy valami férfi politikus nem fér a bőrébe, kirobbant egy háborút és odaküldi a többi férfit. az egy dolog, hogy ti harcoltok a háborúkban, de nélkületek háború se lenne."


Nem. A nők nem képesek ilyen mértékű felelősséget elviselni és az igazságérzetük is csekélyebb mint a férfiaké. Ezért kevés a női politikus. Ha nők vezetnék az országokat akkor már az emberiség kipusztult volna. Könnyű így állítgatni hogy közben soha se lesz annyi női vezető mint férfi de nem véletlenül. Bizonyos háborúkat meg kell vívni hogy egy adott eszme fennmaradjon és ha megfigyeljük a háborúk kitörésének indokait látjuk hogy a szabadságért és a nemzetért háborúzni kell.


"De a dédnagyapám se! "


Akkor nincs miről beszélni hiszen se dédnagyapád se dédnagyanyád nem harcolt viszont több százezer férfi a nemzetért harcolt.


"Volt egy nagybácsim, aki gyerekként szökött el, hogy Horthy alatt harcolhasson, hazudott az életkoráról, "


Ez tiszteletre méltó dolog büszkének kell lenni rá.


"Nem tudom, honnan veszed ezeket a fantazmagóriáidat.

Esetleg ha konkrét életrajzi adatokat írnál MAGADRÓL"


Minek? Az egyik üknagyapád ácsmester volt és a nagybácsid meg háborús hős. Ez a legjobb bizonyíték az állításaimra.


"Nem tudom, miféle infóforrásokból dolgozol, de konkrétumot nem mondtál."


Elég körül nézni a való életben. Néhány példa.


Ha egy férfi megüt egy nőt akkor egy erőszakos bűnöző de ha egy nő megüt egy férfit akkor biztos megérdemelte vagy egy hülye balek aki hagyja magát.


Ha egy férfi nem akar közös kasszát akkor egy önző, irigy alak aki nem akar gondoskodni a családjáról de ha egy nő nem akar közös kasszát akkor jogos az igénye hiszen elakarja kerülni az anyagi függést.


Ha több férfi tanul az egyetemeken akkor a nőket szándékosan elnyomják, háttérbe szorítják. Ha több nő tanul az egyetemeken akkor megérdemlik hiszen volt már máshogy is a történelemben és különben is a nők okosabbak.


"Hát pedig én kevesebbet kerestem mindig, mint egy átlagkeresetű férfi, mert tudod a nők ugyanannyi munkáért kevesebb pénzt kapnak, mégis megoldottam.

Az nem jutott eszedbe, hogy TE CSINÁLD???

Csak egy részét. Elég költségkímélő. "


Persze hiszen a gonosz nőgyűlölő férfiak kizsákmányolják a nőket. Szánalmas hülye duma. Na most akkor szerelőt hívsz vagy magad csinálod meg döntsd már el. A férfi főzzön, mosson, takarítson és ha netán szerelni kell barkácsolni vagy cipekedni csinálja meg hiszen ő a férfi. Erről van itt szó nem kell magyarázkodni és terelni.


"Tehát nem keresel annyi pénzt, amennyiért egy bejárónő megcsinálná, ergo a feleségedet se tudod eltartani, de a feleséged csinálja meg azért ingyen azt, ami piaci értéken egy teljes jövedelem."


Ne próbálj meg ferdíteni itt a # 20-as válaszolóról volt szó aki maga csinálja meg a férfimunkákat vagy szerelőt hív és nem feleség mert azt írja hogy párja van. Bejárónőt a felsőt tízezer tart általában de a feleség eltartás jóval alatta kezdődik . Tegyük fel hogy nem keresek annyi pénzt hogy bejárónőt vehessek fel. Egy átlag férfi nem teheti ezt meg még akkor se ha nincs ott az asszony akire költeni kell. Ellenben egy átlag nő nyugodtan hívhat szerelőt még akkor is ha családja van. A dolog ott bukik meg hogy egy férfinek fontosabb a család és a feleség minthogy pluszpénzbe még bejárónőre is költsön


"Tehát nem keresel annyi pénzt, amennyiért egy bejárónő megcsinálná, ergo a feleségedet se tudod eltartani".


De eltudom tartani hiszen közel sem ugyanaz az árkategória a kettő. Egy feleség többe kerül és több pénz megy el rá mint amennyit egy bejárónő kap.


"He?

A diplomások 70%-a nő, közel igaz ez a mérnökök arányára is.

Én a Vegyészkarra jártam a BME-n, ott megvolt ez az ivararány."


Haha ez jó vicc volt. A nők aránya max. 60% és ez is csak a büfés szakok miatt. És ehhez még számítsuk hozzá hogy egy férfit sürgetnek a társadalmi elvárások a család eltartása ezért sokak kénytelen inkább a munkát választani a tanulás helyett.


És egy eléggé sokat mondó statisztika: [link]


Kell kommentálnom?


"De mehet HOST-nak és ÓVÓBÁCSI-nak. "


Mehet de nem megy mivel könnyű és nem férfias munka. Ellenben egy nő mikor megy tűzoltónak, katonának, nehéz ipari munkásnak? Soha. Ott bujtok ki a munka elől ahol tudtok kár is tagadni.


"Nem tudom, ennek a 2 szakmának mi köze egymáshoz, de legalább annyi férfi is él ezekből. "


Ezeket a munkákat 95%-ban nők végzik hiszen könnyű munka. Ha nem hiszed el akkor beszamolok.com nézd meg a saját szemeddel.


"El tudod képzelni hány férfi él a testéből?? Rengeteg. Csak nem a heteroszexuális nők a célközönségük, hanem a homoszexuális férfiak..."


Nagyon kevés férfi természetesen ez csak egy tévhit. Valahogy sehol se látni őket. Ha rajtam múlna ott akadályoznám az egészet ahol lehet.

2013. jan. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó...férfigyűlölő, lusta, senkiháziaknak állítod be a nőket, akiknek az életük igazából tök kényelmes, semmi dolguk, takarítsanak, mossanak, fözzenek és egyéb "női" munkát csinálgassanak azt kész...persze...mert az élet igy ennyi:) ha valaki rászorul, megcsinálja a férfimunkát is, de ha nem bír el egy szekrényt, mert nincs meg a fizikai ereje hozzá, akkor hiv segitséget...ott a férfi, fözöget, nem hal éhen, de ötfogásos csodavacsorát nem tud csinálni, akkor hiv segítséget...

kétszobás lakásban lakunk, olyan marha ritkán rossz valami, hogy az elképzelhetetlen...igy férfimunka nincs, és épphogy egy leheletnyit nehezebb az ő melója, mint az enyém...akkor most???? hazajön, megebédel, aztán üljön a seggén és élvezze az életet...én meg hazamegyek, és takaritsak, mossak, főzzek tovább ugye? végülis tök logikus......nem...nálunk az a munkamegosztás, hogy együtt megcsinálunk amit tudunk, ha egyikünk ráér (mint pl én h hamarabb hazaérek, ergo egyértelmü volt, hogy én fözöm az ebédet, de ha nem igy lesz, kénytelen lesz ő megfőzni...)akkor ő csinálja meg a bizonyos dolgokat...ő pl nem tud főzeléket főzni, azt én csinálom...de én nem feltétlenül birom el egyedül a szekrényt, ezért ezt meg ő...

szüleim kertesházban laknak...apu fát nem vág, mert úgy hozzák, viszont ő szerel, ő csinálja a kinti munkák nagy részét, mert anyu nem tud hegeszteni...de anyu füvet nyir, szekrényt pakol (amit elbir)...és a kertben a zöldséggyümölcs gondozás nagyrészét is...de ha apunak kell elmosogatni, elmosogat, bográcsban ő főz stbstb...sőőőőt még a hajunkat is megmosta, megfésülte anno, mikor kicsik voltunk...és volt, hogy anyunak ezerszer nehezebb melója volt, mint édesapámnak...egyszerüen véleményem szerint a te állításaid nem állják meg a helyüket...mert még rengeteg olyan példa van, mint nálunk...és ez a többség...nem az, amit te leírsz...

és különben is..szerinted egyenrangú felek a nemek....oké....de mi lenne, ha nem lenne ilyen kijelentésed, hogy mi nők ki akarunk bújni a munka alól???:) ez nem nőgyűlölet?

2013. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
95%

27-es válaszra reagálva. Természetesen dolgoztam mérnökként és orvosként, anélkül senki nem lesz orvos, hogy ne lenne rezidens. Jelenleg kutatóorvosként dolgozom, rákkutatással foglalkozom, de egy kutatás vagy egy gyártási technológia kifejlesztése mérnöki ismereteket is igényel, nekem ezek is megvannak. Azért választottam ezt a pályát, mert megvan hozzá az eszem és másokon is segíthetek, de amikor olyan emberekkel hoz össze az élet, mint te, akkor erősen elgondolkozom rajta, hogy megéri-e ennyit dolgozni. A főnököm szintén nő, a legokosabb ember, akivel életemben találkoztam és hatalmas áttöréseket ért már el a munkájával, de nyilván jobb lenne az emberiségnek, ha mindenki megdöglene rákban, de ő otthon mosogatna, mert nő.

Az én szememben nem az a cél, hogy minden nő végezzen férfias munkát és minden férfi nőieset, hanem hogy mindenki csinálhassa, ami a személyiségéhez illik. Ha én "férfias" munkát szeretnék végezni, akkor ne kelljen irigy és hiú férfiak fröcsögését hallgatnom, hogy én "genetikailag és történelmileg" nem vagyok elég jó ehhez. Már hogyne lennék elég jó, hiszen egy darab férfi főnököm sincs, viszont annál több beosztottam.

A háztartásbeliekkel és főállású édesanyákkal sincs semmi probléma az ég egyadta a világon. A probléma ott kezdődik amikor a hozzád hasonló féltékeny kappanok elkezdenek hisztériázni és megpróbálni belebeszélni más emberekbe, hogy értéktelenek, lusták és kényelmesek. Egy normális férfi egyenlő partnerként tekint a nőkre, de egy olyan férfi, aki a saját férfiasságában veszélyeztetve érzi magát alárendelt pozícióba próbálja őket szorítani. És ha nem azt érzem, hogy a párom uralkodni akar felettem, akkor boldogan kiszolgálom néha, és tudom, hogy ha nekem lesz rá szükségem akkor ugyanerre számíthatok.

És kapaszkodj meg, van bejárónőnk, pedig a párommal tudtommal van felesége, és egyikünk sem érzi ezt a helyzetet furcsának és abnormálisnak, nemes egyszerűséggel azért, mert attól, hogy a felesége vagyok és nő még nem kötelességem minden házimunkát megcsinálni és fényesre nyalni a férfi fenekét.

Persze biztosan erre is fogsz találni valami rettentő okos választ, és jól kiforgatod a szavaimat, hogy neked legyen igazad, de nem hiszem, hogy bárki tényleg komolyan vesz itt. Az olyan férfiak, mint te vagy aggresszív állatok, vagy csak a szájuk jár, érdekel, hogy te melyik vagy..

2013. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
90%

35-ös válaszoló... hangoztatod a saját hímsoviniszta elveidet, és másokat meg sem hallasz...


1) a háborúkat nagyon ritkán vívják eszmékért, nemzetért, igazságért. Általában anyagi javakért, olajért, területért, forrásokért szokták vívni. Ne keverjük már össze a szezont a fazonnal. És igen, általában a ffiak robbantják ki. Amúgy én inkább választanám nőként a háborút és a halált, mint azt, hogy undorító barbár állatok (ffiak) megerőszakoljanak, megöljék a szeretteimet, én meg szenvedő alanyként éljem végig.


2) a nők ma KÉNYTELENEK (ÉRTSD: A LEGTÖBB ESETBEN MUSZÁJ!!) dolgozni. És ha már annyi energiám, időm, fáradtságom megy erre rá, mint egy hímsoviniszta ffinak, akkor igenis elvárom, hogy ne kelljen még egy teljes műszakot lenyomnom otthon, hanem abból ő is kivegye a részét. Ha van rá lehetőség (pl. mert adódik olyan feladat), akkor "ffi munka" terén vegye ki a részét, de ha épp nem adódik ilyen munka, akkor bármilyen más "női munkában". Ellenkező esetben tehermentesítsen a napi 8-10 órás gürizés alól, és én boldogan megcsinálom itthon a házimunkát egyedül.


3) igaz, hogy a mai háztartások jelentős részében nem akad hagyományos "ffi munka". és? egy szerető férj nem hagyja, hogy emiatt az asszony második műszakban halálra dolgozza magát, miközben ő pihen. Pláne nem, ha azt akarja, hogy a feleségének legyen este elég kedve és energiája még ő kényeztetni :)


Kutatások szólnak arról, hogy ha a ffi is részt vesz a házimunkában, akkor tartósabb, szexuálisan kiegyensúlyozottabb, és boldogabb a párkapcsolat. Nyilván nincs kipurcanva az asszony és nem ugranak minden este egymásnak veszekedve, sőt van energia a szexre

2013. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az a család érdekes, ahol nem foglalkozik mindkét szülő a gyerekekkel.


Amúgy alap, hogy a lakóhelyét az ember rendben tartja. Mindegy, hogy egyedül, vagy párban él.

2013. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
Nem sok időm volt mostanában de majd írok egy hosszabb választ addig is született egy kérdés az oldalon ami elég sokat elmond. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2013. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
itt nem is azzal van baj hogy minek hívjuk.Hanem hogy a legtöbb férfi nem hajlandó mosogatni, mosni, főzni.Mert hogy az nem az ő dolga.
2013. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!