Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négy éves gyereket le lehet...

Négy éves gyereket le lehet íratni az apa nevéről, ha kiderül, hogy nem állnak rokonságban?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult az eljárás?
2013. jan. 7. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 A kérdező kommentje:
19-es válaszoló. Sajnálom, vagy nem, nincs mit tenni. Haragudjon az anyjára!
2013. jan. 7. 16:14
 22/137 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem teljes jogos a reakciód, mert az más, ha valakit úgy fogadsz el, hogy már van gyereke, illetve, mástól vár gyermeket, meg az is más, ha becsapott...

És a kisgyerek hány éves? Ezek szerint, nem is hasonlít rád?

2013. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/137 anonim ***** válasza:
40%
Hihetetlen, hogy képes lennél magadtól eldobni azt a gyereket, akit négy éven át neveltél, és aki az apjaként tekint rád csak azért, mert az anyja egy gerinctelen prostituált. Négy éven át szeretted és volt része a mindennapjaidnak, erre csak úgy egyik pillanatban a másikra lelépsz az életéből, mert genetikailag nem a tiéd? Nem mondom, hogy nem undorító, amit a feleséged művelt, de amit te akarsz csinálni, na az sem kevésbé...
2013. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 anonim ***** válasza:
79%

Ügyvédi keresetlevél kb. 30-40e Ft.


Ügyvédi munkadíj kb. 10 órára: 300e Ft


Orvosszakértői vizsgálat 217e Ft

[link]


Bírósági illeték: 30e Ft


A másik félnél is lehet kb. 300e Ft ügyvédi díj.


A végén mindent a vesztes fizet.


Ha az anya elismeri azt, hogy nem a keresetet benyújtó fél a biológia apa, egy korábbi nem igazságügyi szakértői apasági vizsgálat alapján, közjegyző által írásba foglaltan akkor a per ügyvédi keresetlevéllel és illetékkel megúszható, amit ebben az esetben illik a férfinak fizetni.

2013. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/137 anonim ***** válasza:
91%

Bicskanyitogató az ilyen helyzet,teljesen megértem a felháborodottságodat ,ugyanakkor a kisgyerek erről nem tehet ,az ő érdekeit is vedd figyelembe ,ő tényleg csak áldozat lehet ebben.

Eddig te voltál az apukája nem hiszem,hogy felfogja,hogy kedden már nem te leszel az apukája.

Ha nem is neveled tovább de azért a kapcsolatot ne szakítsd meg vele ,sok sikert, a többiek elég jó válaszokat adtak

2013. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 A kérdező kommentje:

Ez jó, azt hittem sokkal több lesz. Tényleg nem vagyok jártas a támában.


23.-válaszoló: Olyan márpedig nincs, hogy az anya repül, a gyereket, aki nem is az enyém, meg megtartom!

2013. jan. 7. 16:32
 27/137 anonim ***** válasza:
41%

Elképesztő, hogy hányan lennének képesek eldobni a saját gyermeküket. Ha terhesség alatt derült volna ki, hát megértem, mert akkor a férfi és a gyerek között még nincs különösebb kötelék, na de NÉGY évesen?? Szerencsétlen gyerekben egy világ fog összedőlni. Az a felnőtt, aki meg képes magától ellökni azt a gyermeket, akit 4 éven át sajátjaként szeretett, az egy utolsó gerinctelen disznó, aki nem érdemel semmiféle tiszteletet. Itt nem az anya a lényeg, mert az a nő is hasonlóan gerinctelen és undorító, aki képes félredugni egy kapcsolatban, majd bociszemekkel rávenni a férfit, hogy vegye el, miután bekapta a legyet. Én is elhagynám, mint a pinty. Na de a gyerekemet? Általában felháborít, hogy váláskor automatikusan az anya kapja a gyermek felügyeleti jogát, de ilyenkor alátámasztottnak érzem, mert egy normális nő sosem lökné el magától azt a gyermeket, akit négy éven keresztül nevelt.

És ha kiderül, hogy csak a kórházban cserélték el a gyereket? És valójában létezik egy gyermek, aki kettőtök genetikai állományát hordozza? Akkor négy év után visszacseréltetnéd, mert az nem a te gyereked, akit eddig neveltél, terelgettél és szerettél, rohadjon is meg az érzéseivel együtt? Az eszem megáll, komolyan.

2013. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/137 A kérdező kommentje:

Ne beszélj így velem, légyszives! Minden választ megkaptam, köszönöm szépen!

Aki privátban ajánlotta a segítségét, neki külön köszönet!

2013. jan. 7. 16:48
 29/137 anonim ***** válasza:
80%

"És ha kiderül, hogy csak a kórházban cserélték el a gyereket? És valójában létezik egy gyermek, aki kettőtök genetikai állományát hordozza?" - na, ennek elkerülésére vvan az jó ideje, hogy a bíróság szakértői anyagban csak 3 pontos DNS leletet fogad el bizonyító erejűnek, ha a leletben sem az apa, sem az anya DNS-e nem egyezik, akkor nem adják ki az apasági leletet, hanem az egészet átadják a gyámhatóságnak, meg a yardnak hogy ugyan már, vizsgálja ki, mi a fityfene van a dolog mögött, gyerekrablás, illegális béranyaság, vagy kórházi trehányság... szóval ez az eset automatice bűntett gyanúját veti meg, amit családi jogállás megváltoztatása néven büntet a Btk.

Szóval ezen felesleges aggódni...

2013. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 anonim ***** válasza:
26%
Sikerült megragadni a gondolatmenet lényegét..
2013. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!