Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Négy éves gyereket le lehet...

Négy éves gyereket le lehet íratni az apa nevéről, ha kiderül, hogy nem állnak rokonságban?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult az eljárás?
2013. jan. 7. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 anonim ***** válasza:
86%

Nem a mi dolgunk elítélni valakit a döntése miatt.

Biztos nehéz a kérdezőnek is, de ha egyszer biológiailag semmi köze hozzá, akkor milyen jogon tartsa vele a kapcsolatot? Persze, sajnálja az ember a gyermeket is, mert hirtelen nem lesz apukája, én viszont a kérdezőt is, hiszen, eddig azt hitte, a sajátja, erre fel, nincs is gyermeke? Milyen gondolatok mehettek végbe a fejébe? Hogyan fogja feldolgozni? Szerintem, sokkal nehezebben, mint a gyermek...

2013. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 A kérdező kommentje:
De ebből sem én jönnék ki rosszul, ugye?
2013. jan. 7. 17:00
 33/137 A kérdező kommentje:
A 29. válaszolónak szólt.
2013. jan. 7. 17:01
 34/137 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, kérdés mi a rossz... Magyarorságon még nem hallottam ilyen esetről, Oroszországban volt ilyen nem túl rég, ott azért nyilván mások a törvények is, az történt, hogy felkutatta a hatóság a pár valódi saját gyerekét, és az azt nevelő családot is, majd a szülőkre bízta, hogy visszacserélik a genetikának megfelelően, vagy nevelik az eddig nevelt gyereket. Ott már nagyobb, ha jól rémlik 11 éves gyerekekről volt szó... a kórház dolgozóit meg már 11 év elteltével valszeg nem vonták büntetőjogilag felelősségre, de a családok polgári pert indíthattak a nekik okozott kárért, valami ilyesmi.


Szóval nem, semmi esetre sem kell olyan gyereket nevelned, aki nem tőled származik, ha nem akarod.

2013. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim ***** válasza:
89%
amikor a nők azon háborognak, h egy apa ilyen esetben hogyan tagadhatja meg a gyermekét, akit 4 évig nevelt, azért jusson eszükbe, h könnyű úgy magas lóról beszélni, h ez olyan helyzet, amibe ők soha, soha nem kerülhetnek. egy nő mindig tudja, h ki a gyerek anyja és hogy a sajátját neveli. nem mondom, h helyes elfordulni egy kisgyerektől, de azt hiszem, h ez egy olyan érzés lehet egy férfiban, amit mi nők nem élhetünk át, ezért kár is volna megítélni, hiszen soha nem is fogunk találkozni az átverés ezen formájának fájdalmával. egy nő más gyerekét neveli, mindig tud róla, h nem az övé. ezért nem fair pálcát törni a kérdező felett.
2013. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
58%

Igen, de akkor is furcsa. A férfi is ember, érzésekkel, nem hiszem, hogy nem alakult ki kötődés a gyerekkel.


Szerintem csak a sértett ego elutasít mindent, ami a nővel kapcsolatos. Több, mint jogos a kérdező dühe, de a nő volt az, aki ezt tette vele, és csak a nő, az a gyerek ugyanúgy áldozat. Ő is át lett verve.

2013. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 A kérdező kommentje:
Saját magát is átverte. Azt hitte ő is, hogy tőlem van a gyerek. Legalábbis ezt mondja.
2013. jan. 7. 18:21
 38/137 anonim ***** válasza:
27%
# 35: Ez lehet, de a kérdező állítólag felnőtt ember, ráadásul szülő (volt négy évig), hiába nem érthetem, hogy milyen érzés, számomra ez nem egy felnőtt, felelősségteljes szülő viselkedése, akárki akármit mond.
2013. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 A kérdező kommentje:
Felnőtt, felelősségteljes micsoda?
2013. jan. 7. 18:43
 40/137 anonim ***** válasza:
85%
#38, nekem meg az nem tiszta, hogy egy történetben az egyik áldozat sorsát hogy lehet a másik áldozaton számon kérni a vétkes fél helyett... elméletben. Gyakorlatban meg az nem tiszta, hogy azok szerint, akik szerint mást kellene Kérdezőnek tennie, azok szerint mégis MIT? Egyszerűen valszeg csökött agyammal el sem tudom képzelni, hogy hogyan nézhetne ki a helyzet olyan megoldása a gyakorlatban, amivel a vétkes veszítene csak, a károsultak meg mindketten jól járnának, vagy legalábbis nem járnának rosszul...
2013. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!