Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem ne...

Mit tegyek, hogy a férjem ne legyen ilyen lusta, egyszerűen kikészít?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy fiatal szülők vagyunk, 22 évesek. A Párom világ életében egy egész nap számítógépező, lusta ember volt. (ha buliról volt szó, akkor persze nem). Ezen tulajdonságainak ellensúlyozója, hogy okos, értelmes ember, erkölcsös valamint hihetetlenül család centrikus, imádja az 1 éves lányunkat. Sokat foglalkozik, játszik vele, türelme határtalan. Viszont az a helyzet, hogy ha épp nem a lányunkkal játszik, akkor vagy alszik, vagy számítógépezik, nem is tud meglenni a számítógép nélkül. Jelenleg nincs munkája, decemberben kirúgták. Most én dolgozom, mindketten felsőoktatásban tanulunk mellette, Ő ráadásul fizetős képzésben, de azt látom, hogy tanulni is borzasztóan lusta, mindig megvannak a maga kifogásai, de én látom, hogy szimplán csak nincs kedve. De úgy, hogy közel 150 ezer ft/félév a képzésének az ára, ez engem rettentően bosszant. Én tudom, hogy fiatalok vagyunk, meg, hogy sokan azt mondják, hogy ez érthető, hiszen mit várok, de én erre mindig azt mondom, hogy nem kötelező családot alapítani, ez az Ő döntése is volt. Szexuális téren is, megelégszik heti 2-3 alkalommal, azt mondja az Ő biológiája ilyen, fogadjam el. Tudom, hogy szeret minket, de kezdem megunni ezt a fajta életvitelt. Amíg én dolgozom, mondhatni semmit sem csinál, ha azt akarom elérni h segítsen, veszekednem kell vele mert sajna a szép szóból nem ért, de utána meg az jön, hogy én vagyok a házi sárkány... Kezdek belefáradni, annyiszor beszéltem már vele erről, de hasztalan ... Mit tegyek?
2013. jan. 8. 13:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
ismered a mondást ugye? edd meg amit főztél.. vagy mindenki olyan virágot szagol, amilyet szakított.
2013. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
55%
Na írd már le, mégis mi a jó fenét láttál meg benne?
2013. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ez azért nem teljesen igaz szerintem. Hiszen mindkettőnktől igényelt változásokat az, hogy gyermekünk született! Én ezelőtt egy sima húslevest nem tudtam megfőzni, de miután különköltöztem a szüleimtől, mindent beleadtam, hogy megtanuljak változatosan, finoman főzni! Megtanultam beosztani a pénzt és vezetni a háztartást! Erőmön felül próbálok teljesíteni nap mint nap! Ha én vagy bárki más képes a változásra, miből gondolhattam volna, hogy Ő majd nem lesz képes változtatni ezen? Nem rossz ember Ő, csak baromi lusta, ezen igyekeznék csiszolni valahogyan.
2013. jan. 8. 13:29
 4/31 A kérdező kommentje:
Azt, hogy mennyire hasonló a gondolkodásmódunk ... Ahogyan már leírtam erkölcsileg teljesen hasonlóan gondolkodik, rengeteget tudunk beszélgetni, hosszasan, értelmes dolgokról, mindig szeretett és megbecsült engem. Alig jár el itthonról amióta gyerekünk született, a bulit, a haverokat maga mögött hagyta. Imádja a gyerekeket, a lányunkat meg pláne.Ezek azért úgy gondolom nagyon mérvadó dolgok.
2013. jan. 8. 13:30
 5/31 anonim ***** válasza:
35%

Na hát nem véletlenül mondják, hogy korán családot alapítani rizikós. Fiatalok vagytok még, hogy így éljetek...

De hát kinek a pap kinek a paplan :)

2013. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22%

Jó lenne ha ilyeneket nem írnál ki, mert csak adod azok alá a lovat aki kijelentik, hogy fiatalon hülyeség családot alapítani és én is csak kapom a lenézéseket az utcán, mert 25 évesen van egy 3 éves fiam., úgy hogy nem is ismernek minket.

Mit vársz, hogy menjünk és rúgjuk seggbe a pasid? Hogy majd mi itt írunk tippeket, aztán ő ugyanúgy cseszik rá? Mitől lesz másabb hogy mi itt leírjuk , hogy hogy kéne viselkednie, hogy ha rendes lenne besegítene mosogatni, vagy kiteregetni, vagy kivinni a szemetet és néha porszívózni, ahogy az én férjem? ő meg ugyanúgy nem csinál semmit , se miattad se másért.

Mit érsz egy azzal, hogy van egy "kutyád" aki házat ugyan nem őriz de sokat nyalogat?

Rosszul választottál, ennyi.

2013. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Figyelj, ide mindenki azt ír ki amit akar, ne akard már megszabni nekem, milyen kérdéseket tegyek fel ... Azért jöttem ide mert tanácsra lett volna szükségem. Ha Te tudod, hogy a Te férjed milyen dolgos, házias mit számít Neked mit gondolnak mások arról, hogy miért is nem jó fiatalon családot alapítani??? Ugyanúgy lehet lusta egy 35 éves férfi is mint egy 22 éves, ilyen téren nincsen különbség. Az eszem megáll, jó hogy nem már még számon kérsz mit merek kérdezni és mit nem ...
2013. jan. 8. 13:36
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos az előttem írónak igaza van.Adhatnánk tanácsot mint például ülj le vele ,és beszélgessetek komolyan el,vagy ha ez nem megy öntsd a szíved egy e mailbe,vagy fenyegetőzz hogy otthagyod.Ami talán nem lenne rossz ötlet ha üres lakásban találná magát,feleség és gyerek nélkül.

Nem nem fog megváltozni,ez van.

2013. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Én csak azt vártam volna, hogy ha valakinek voltak hasonló tapasztalatai, az mégis hogyan próbált javítani ezen? Volak -e valamilyen "bevált" módszerei? Én úgy tudtam ide bátran lehet jönni kérdezni, de hát néha annyit kapok egy szimpla kérdés feltevéséért, hogy az hihetetlen.
2013. jan. 8. 13:42
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Elolvastam. Gondolkodtam. Erre jutottam:

"okos, értelmes ember, erkölcsös valamint hihetetlenül család centrikus, imádja az 1 éves lányunkat"

egy ragyogó gyémánt, vigyázz rá.. egyre ritkább az ilyen ember, sajnos


"egy egész nap számítógépező" -ezt kellene leállítani.

---amennyiben már függőség, lehet, hogy addiktológus segítsége kell! a munkahely elvesztése--> kiválthat egy ilyen menekülést- és nem biztos, hogy Te "le tudod beszélni" -mert ez nem így működik, ahogy pl egy testi hasonlattal a torokgyulladásról sem lehet lebeszélni valakit, kezelni, gyógyítani kell.

2013. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!