Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem ne...

Mit tegyek, hogy a férjem ne legyen ilyen lusta, egyszerűen kikészít?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy fiatal szülők vagyunk, 22 évesek. A Párom világ életében egy egész nap számítógépező, lusta ember volt. (ha buliról volt szó, akkor persze nem). Ezen tulajdonságainak ellensúlyozója, hogy okos, értelmes ember, erkölcsös valamint hihetetlenül család centrikus, imádja az 1 éves lányunkat. Sokat foglalkozik, játszik vele, türelme határtalan. Viszont az a helyzet, hogy ha épp nem a lányunkkal játszik, akkor vagy alszik, vagy számítógépezik, nem is tud meglenni a számítógép nélkül. Jelenleg nincs munkája, decemberben kirúgták. Most én dolgozom, mindketten felsőoktatásban tanulunk mellette, Ő ráadásul fizetős képzésben, de azt látom, hogy tanulni is borzasztóan lusta, mindig megvannak a maga kifogásai, de én látom, hogy szimplán csak nincs kedve. De úgy, hogy közel 150 ezer ft/félév a képzésének az ára, ez engem rettentően bosszant. Én tudom, hogy fiatalok vagyunk, meg, hogy sokan azt mondják, hogy ez érthető, hiszen mit várok, de én erre mindig azt mondom, hogy nem kötelező családot alapítani, ez az Ő döntése is volt. Szexuális téren is, megelégszik heti 2-3 alkalommal, azt mondja az Ő biológiája ilyen, fogadjam el. Tudom, hogy szeret minket, de kezdem megunni ezt a fajta életvitelt. Amíg én dolgozom, mondhatni semmit sem csinál, ha azt akarom elérni h segítsen, veszekednem kell vele mert sajna a szép szóból nem ért, de utána meg az jön, hogy én vagyok a házi sárkány... Kezdek belefáradni, annyiszor beszéltem már vele erről, de hasztalan ... Mit tegyek?
2013. jan. 8. 13:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Mert azt hitte, hogy az csak arra az egy napra szólt?
2013. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Én nem várom el, hogy Ő főzzön, mindig megcsinálom. Egyetlen egy alkalom volt, hogy nem csináltam meg, ez pont valamelyik nap volt, amikor is mire hazaestem a munkából nem volt itthon semmi kaja és picit dühös lettem, hogy miért nem tudott legalább egy kis krumplit kisütni, hogy ne éhesen, korgó gyomorral álljak neki főzni. A mosogatást sem várom el, semmi ilyesmit. Csak mondjuk ha a mosógépben ott a ruha, kiteríthetné, vagy ha kupi van, összedobhatná a szobát, ilyen kis apróságokat. Na meg, hogy ne aludja végig a napot...
2013. jan. 8. 14:14
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki,hogy a te párodban legalább a családcentrikusság és az intelligencia megvan.Mert sajnos ez az átlag magyar férjekből hiányzik.A legtöbb családban bizony az asszony csinálja a munka nagy részét,a férjnek tizedannyi feladata nincs,az asszony még sincs megbecsülve.Persze vannak kivételek.Beszélj vele erről,mást nem tehetsz.
2013. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Hol éltek? Külön a szülőktől, vagy valamelyikőtök szüleinél?Bocs,ha elkerülte a figyelmemet,de a kommenteket nem olvastam... Ha külön éltek a szülőktől,akkor nem értem,hogy hol van a gyerek,amíg ti dolgoztok?

Nagyon szeretném,ha nem mennétek szét,mert akkor a halvány reményem megmaradna,miszerint fiatalon is lehet családot alapítani:D Mi is beszélünk erről a párommal és 22-24 évesek vagyunk.

Csakhát ottvan a párod,aki hiába szeret,ha le se sz@rja az egészet. Nem tanul,nem dolgozik... Hogy akarhat mégis így egy családot? A család nem arról szól,hogy csak úgy van és mindig ott is lesz,fotoszintetizál,parkolópályán van,azt szevasz,ő csinál amihez kedve van!Egy családot fenn kell tartani,főleg,hogy ő a "családfő". Mármint elvileg. Nem zavarja,hogy most csak egyedül te vagy a kenyérkereső,kedves kérdező? Még egy kisbaba mellett is...

Nem attól családcentrikus valaki,hogy jól elvan a gyerekkel,meg játszik vele,amikor épp nem gépezik,meg szerei,mert olyan aranyos meg szép...

Nem ismerem a párodat,de szerintem nagyon éretlen még és ezt nem piszkálásból írom. Én így nem vállaltam volna vele gyereket,ilyen hozzáállással.

Az a baj,hogy én is most kezdek rájönni,hogy hiába imádom a páromat és tartom értékes embernek,ha mégis van valami,ami miatt mindig szomorúvá tesz és nem tudom elfogadni,így lehet nem fog működni...

Ijeszd be szerintem,hogy ez így nem mehet túl sokáig,véges a türelmed,ez az életvitel nem egy családos emberhez való,hanem egy tinifiú szintjén van. Hátha ért belőle.

22L

2013. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"A mosogatást sem várom el, semmi ilyesmit. Csak mondjuk ha a mosógépben ott a ruha, kiteríthetné, vagy ha kupi van, összedobhatná a szobát, ilyen kis apróságokat."


Figyu, így nem fog menni. Konkrét dolgokra kérd meg, és írd is ki valahova, hogy pontosan mi a feladat és mikorra jössz meg (akkorra legyen kész). Magától nem fogja kitalálni, hiába tűnik neked apróságnak. (Ez különösen igaz, ha hajlamos a depresszióra. Valamennyire én is hajlamos vagyok, és rajtam is segítenek a konkrét feladatok.) Nem azt akarom mondani, hogy ne lenne elvárható, hogy ilyeneket észrevegyen, hanem hogy sokkal hatékonyabbak a konkrét kérések.


Még egy dolog fontos: ne beszélj bele, hogy hogyan csinálja. Ha te úgy szeretsz teregetni, hogy mindig kihagysz egy közt, ő meg az összesre terít, ne szólj bele! Hadd csinálja úgy, ahogy elkezdte. Ha beleszólsz, azonnal elmegy a kedve örökre. Így is meg fog száradni a ruha, max. egy kicsit lassabban. Ha már kialakult a rend, hogy minden mosás után ő tereget, és ez már stabilan működik legalább három hónapja, akkor nagyon-nagyon óvatosan említheted neki, hogy az xy barátnődtől hallottad, hogy mennyivel könnyebb vasalni a ruhát, ha kirázza/gyorsabban szárad, ha csak minden 2.-ra rak/stb. De ne utasítsd, csak kérdezd meg, hogy nincs-e kedve kipróbálni. Aztán ha úgy csinálta, mondd neki később, hogy most milyen gyorsan száradt vagy mennyivel jobb volt vasalni.

2013. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Neki kell leállnia. Csináljatok közös elemnős programokat. De néha neki is ki kell kapcsolódnia. Nem kell abbahagynia a gépezést, csak limitálja az idejét.
2013. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló szerintem ritka nagy gyökér.

hát én sokat nem tudok segíteni, nem is olvastam végig, de én is nagyon lsuta vagyok, rajtam az segítene ha megmondanák, hogy most mosogass el, most porszívózz stb. csak így hogy várod hogy majd megcsinálja, úgysem fogja. legalább is én nem tenném.

+ csak magadnak főzz pl. akk majd megtudja milyen :D

2013. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"19Édesanyám is folyton hergel ellene ... " -írod..

Azért erre vigyázz..ebből nagy baj lehet. Ne vedd föl a hergelést ellene, állítsd le őt, próbáld ráveni, hogy a saját dolgával foglalkozzon! (jobb lenne, ha nem szólna bele az életetekbe- és főleg NE FOGJATOK össze ellene, nagyon visszaüthet ez. A jó dolgok elveszhetnek és a rossz felerősödik ezáltal. A békés, családcentrikus emberek így szoktak egyik percről a másikra eltűnni, mint malac a rozsban.

A természete nem fog változni- de itt az a baj, hogy a betegség és a munkanélküliség SOK most neki. Ezért egy ilyen depresszív - menekülő helyzetben van

(saját tapasztalataim vannak e téren,sajnos)

A megoldáshoz - a jó dolgok megtartáshoz és ebből a helyzetből való kilépéshez - nagyon okos segítőnek kell lenned (ne kiabálj, követelőzz, és a nagymamák ne szóljanak bele, nektek külön kell ezeket megoldani) Írtam az addiktológust, de nem könnyű azt megoldani, tudom. Próbálj Te keresni állást neki- és szelíden ajánlani, rávenni, pályázza meg. Nehéz ügy, de a legmélyén szeretet van köztetek, a kis családkában, és hát érdemes megpróbálni..

2013. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
És a munkahely-kereséssel hogyan áll?
2013. jan. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok, értékes és hasznos tanácsot! Most jelenleg egy elég jó álláslehetőségre adta be a pályázatát, január végéig kiderül felveszik -e. Ehhez sikeres tesztírás szükséges, illetve lesz majd elbeszélgetés, szituációs gyakorlat. Azt mondja, nagyon menne már dolgozni mert borzasztóan zavarja, hogy hasztalan itthon, hogy nem keres pénzt, hanem helyette én keresem. Volt korábban 2 állásinterjún, ott elutasították. Most azt mondta, hogy ha ez nem jön össze, akkor leadja a jelentkezését a környék összes gyárába, oda szoktak felvenni itt azért gyakran embereket.
2013. jan. 9. 08:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!