Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a férjem ne...

Mit tegyek, hogy a férjem ne legyen ilyen lusta, egyszerűen kikészít?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy fiatal szülők vagyunk, 22 évesek. A Párom világ életében egy egész nap számítógépező, lusta ember volt. (ha buliról volt szó, akkor persze nem). Ezen tulajdonságainak ellensúlyozója, hogy okos, értelmes ember, erkölcsös valamint hihetetlenül család centrikus, imádja az 1 éves lányunkat. Sokat foglalkozik, játszik vele, türelme határtalan. Viszont az a helyzet, hogy ha épp nem a lányunkkal játszik, akkor vagy alszik, vagy számítógépezik, nem is tud meglenni a számítógép nélkül. Jelenleg nincs munkája, decemberben kirúgták. Most én dolgozom, mindketten felsőoktatásban tanulunk mellette, Ő ráadásul fizetős képzésben, de azt látom, hogy tanulni is borzasztóan lusta, mindig megvannak a maga kifogásai, de én látom, hogy szimplán csak nincs kedve. De úgy, hogy közel 150 ezer ft/félév a képzésének az ára, ez engem rettentően bosszant. Én tudom, hogy fiatalok vagyunk, meg, hogy sokan azt mondják, hogy ez érthető, hiszen mit várok, de én erre mindig azt mondom, hogy nem kötelező családot alapítani, ez az Ő döntése is volt. Szexuális téren is, megelégszik heti 2-3 alkalommal, azt mondja az Ő biológiája ilyen, fogadjam el. Tudom, hogy szeret minket, de kezdem megunni ezt a fajta életvitelt. Amíg én dolgozom, mondhatni semmit sem csinál, ha azt akarom elérni h segítsen, veszekednem kell vele mert sajna a szép szóból nem ért, de utána meg az jön, hogy én vagyok a házi sárkány... Kezdek belefáradni, annyiszor beszéltem már vele erről, de hasztalan ... Mit tegyek?
2013. jan. 8. 13:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
29%

Tudod mi a bevált módszer aranyom?

" Vagy változol, vagy fizetheted a gyerektartást drágám örökre, mert elhagylak! "

Ha erre sem változik akkor bizony rácsesztél. És nem, egy 35 éves felnőtt férfi soha nem olyan lusta mint egy 22 éves, aki nem is fog változni, mivel mint írtad mindig ilyen volt és hagytad is..

2013. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Hagytam mert amíg tizen x évesek voltunk nem jártam a nyakára, hogy jaj édes ne számítógépezz már annyit, mégis milyen jogon tettem volna? Az Édesanyja az aki ezt hagyta ... Sosem volt ellenére, hogy a fia reggeltől estig számítógépezik. Én ezt így anyaként már nem engedném.


Köszönöm egyébként a hatos válaszolónak a hasznos tanácsait. Igen, én is azt gondolom, hogy a lustasága, számítógépezése az érdektelensége egyfajta menekülés, de nem a munkahely elvesztése miatt. Volt egy műtétje még akkor amikor én 3 hónapos terhes voltam. Azt ígérték az orvosok, hogy maximum fél év és felépül, de sajnos nem így lett. Elcseszték a kezelését. Azóta már 2 év telt el és még mindig nem gyógyult meg, állandó kezelésre szorul, borzasztó depressziós. Ráadásul tinédzser korában is voltak már bőrproblémái amiből csúnya hegek maradtak meg a mai napig, ez is egy trauma az életében. De én így fogadtam el és 2 éve nap mint nap támogatom, biztatom, hogy jobb lesz. Kicsit kétségbeesett, hogy fizikai munkát nem vállalhat, de azt el sem várnám tőle a jelen helyzetben. Csak azt mondom, nem élhetünk így örökké én mindig megértettem és kiálltam mellette, ott ültem a kórházban nap mint nap és fogtam a kezét, hogy ne féljen helyrejön majd. Az, hogy ne aludjon és ne számítógépezzen egész nap nem nagy kérés szerintem, csak nem tudom mégis mit tegyek, hogy másabb legyen ...

2013. jan. 8. 13:50
 13/31 A kérdező kommentje:
Vagyis a 10-es válaszolónak köszönöm, bocsi!
2013. jan. 8. 13:51
 14/31 anonim ***** válasza:
Ja azt nem mondtad hogy depressziós,legközelebb ha kérdezel teljes infót adj.
2013. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, ha értelmesen lehet vele beszélni, ha már fél siker, szóval fel a fejjel :)


Azt kéne tudni, hogy mi a párod igénye, és hogy kb. milyen körülmények között laktok. Most itt lakáskörülményként nem arra gondolok, hogy van-e autó meg heti hányszor jut pénz húsra, hanem arra, hogy van-e olyan része a házimunkának, amit ha nem csinálsz meg, csak őt zavarja, vagy te el tudod viselni a következményeit. Tehát ha pl. saját szobája van. Az igényénél pedig arra céloztam, hogy igényli-e a takarítást igazából, vagy ő simán élne a mocsokban is?


Egy példán keresztül mondom el, hogy milyen módszer válhatna szerintem be. A lényeg az, hogy valamennyire úgy kell kezelni a párod, mint egy lusta kamaszt. Tegyük fel, hogy reggel elmész, és megkéred, hogy mosogasson el. Ezt szóban mondod neki + a hűtőre is kiírod egy papírra, hogy legyen szíves elmosogatni, mire megjössz (kb. 4 órára - legyen pontos határidő feltüntetve, ez fontos!).


Két eset lehetséges.

(1) Megcsinálja. Ez esetben megdicséred (1x), megköszönöd (1x). Másnap ugyanígy, megkéred, kiírod. Ezt így folytatjátok örökkön-örökké. A munkamennyiséget lassan lehet esetleg növelni (megkérdezheted egy hónap múlva, hogy mihez lenne még kedve).

(2) Nem csinálja meg. (Ha éppen a munka közepén van, mikor belépsz, vagy akkor kezdi el, az az első eset: megdicséred (1x), mikor hazaérsz, még 1x, mikor befejezte és meg is köszönöd (1x)). De tegyük fel, hogy tényleg nem csinálta meg. Ez esetben semmiképp se csináld meg helyette! Ha nincs több tiszta bögre, menj ki a fürdőbe és öblíts el egyet magadnak. Mondd el neki (1x), hogy milyen szomorú vagy, amiért nem csinálta meg, amit kértél. (Ennyi, ezekkel a szavakkal. Nem kell földbe döngölni, pl. ne mondj semmi olyat, hogy "még ezt az egy apró feladatot is képtelen voltál egész nap megcsinálni" vagy "igazán nem várok tőled sokat, de te egész nap a seggedet mereszted". Semmi. 1x elmondod, hogy szomorú vagy, amiért nem csinálta meg.) Másnap újra megkéred, újra kiírod (új papír, nehogy azt higgye, a tegnapit véletlenül felejtetted ott).


Persze ha éppen a mosogatást utálja, akkor kérd meg inkább a lakás felsöprésére. Ezt egy darabig lehet így folytatni, kiindulásnak szerintem jó. Arra is figyelj, hogy minden rendelkezésre álljon: a szivacs, mosogatószer kéznél, szárító üres, tiszta konyharuha... A szekrényben egyiket se fogja megtalálni, akkor se, ha reggel elsorolod, mit hol talál.


Sok sikert!

2013. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
27%
És mi lenne, ha valamilyen számítógépes munkát végezne?
2013. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
54%

10eske vagyok "de nem a munkahely elvesztése miatt" helyesen: NEM CSAK!!! Akkor már mélyebb a baj. (saját tapasztalat, a munkahely elvesztéssel kapcs.)

Egy jó pszichológus/addiktológus kell.

Te ezt nem tudod megoldani (mert úgy veszi, mintha a te akaratodat szeretnéd érvényesíteni felette, holott ez nem így van, tudom, de ehhez a fajta depresszív-menekülő állapothoz sajnos ez tartozik). A pszichológus az ő saját, belső akaratát ébreszti- hogy ő akarja ezt a menekülést leállítani és szembenézni a helyzetekkel. Keresni a munkahelyet, dolgozni.

2013. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
59%

Te lustának nevezed azt, aki egész nap nem csinál mást, mint hol az egyik asztalnál ül és gépezik, hol a másiknál ül és eszik-iszik, amit ugye szintén te raktál oda. No meg te voltál az is, aki a rávalót megkereste, te voltál az, aki megfőzte-megsütötte, és te leszel az is, aki elmosogat, feltakarít utána. És még mosol, és egyéb dolgokat is te intézel el, a napi munka után-mellett.


És mindezek után még a férjedet egyszerűen lustának nevezed?

Az én véleményem szerint ez igencsak hízelgő megítélés.

Én sok mindent tudnék mondani rá, de hogy csupán csak lusta, az a legkevesebb.

2013. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Édesanyám is folyton hergel ellene ... Borzasztóan zavarja, hogy ilyen, Ő is azt mondja nem fog változni és, hogy Ő mindent megmondott előre. Köszönöm a 15-ös válaszolónak a hasznos tanácsokat, én már igyekeztem ezeket bevetni, de én még annál a résznél leragadtam, hogy hazajöttem és kiabáltam vele, hogy ha én egésznap odavagyok, hajnal 5-től délután 2-ig akkor miért nem képes legalább minimális házimunkát végezni ... Arra a szintre jutottunk, hogy még aznap odajött és jelezte, hogy mutassam meg neki, hogy hogyan kell elkészíteni egy nagyon egyszerű ételt, szeretné megtanulni. Így is volt, kijött, megmutattam. Másnap Ő csinált ebédet, összepakolt, megdicsértem kb. ezerszer, hálás voltam és boldog. Ma itthon vagyok, nem dolgozom, most megint ott tartunk, hogy 10-ig aludt, majd elaltatta a lányunka és most Ő is megint alszik ... Ilyenkor nekem a vérnyomásom az egekben van.
2013. jan. 8. 14:08
 20/31 anonim ***** válasza:
17%
Ne gyártsál belőle papucsot. Jobb ha nem tud főzni, mosni, takarítani, az maradjon csak a te dolgod. Máshogy motiváld a hasznosságra. Nyugodj meg, ez nem fog seperc alatt megoldódni, a depresszió külön állatfaj.
2013. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!