Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom életképtelen, szerinte...

A húgom életképtelen, szerintetek mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés

Akkora ökörségeket csinál, ami szerintem minden más embernek alap, hogy nem úgy csinálja. Annyira béna, hogy az már szó szerint fáj...

Ráadásul ilyenkor a családom oltogatja, üvöltöznek vele, hogy hogy lehet ekkora h*lye, szóval azért sajnálom is..


De mit lehetne tenni vele? A zokniját sem tudja sokszor rendesen felvenni, ha meg normálisan megmutatom neki, akkor kicsapja a hisztit és elkezd bőgni.

Az előbb megkértem valamire, erre úgy elrontotta, hogy 1 órámba telt, amíg rendbe hoztam. Pedig direkt azért kértem, mert tanulnom kellett volna... Egyetlen egyszer kértem meg és ez lett.. -.-


2013. jan. 9. 18:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire lehülyézni nem mindenki olyan Tökéletes gyerek mint. te... :P
2013. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
20-asnak nagyon igaza van. Én is olyan vagyok, hogy ha egy olyan ember előtt kell megcsinálnom valamit, aki mindenbe beleköt, és kritikus szemmel néz én is mindent kiejtek a kezemből. Hagyjátok már békén szegényt. Segítsétek, ne szapuljátok. Amúgy ebben az esetben megnézném én a másik fél válaszát is. Nem hiszem el, hogy nem tudja a zokniját se felhúzni, az még egy értelmi fogyatékosnak is megy! Tehát ha ezt nézzük, eléggé túlzol. Ha pedig túlzol, akkor honnan tudjuk, hogy a többi szidalmat megállja a helyét? Én nem hiszek neked, a húgod pedig hagyd békén!
2013. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha odafigyelnétek Rá,megmutatnátok és elmagyaráznátok Neki dolgokat,és szeretnétek,nem pedig leüvöltenétek a fejét,és nem azt sulykolnátok Belé,milyen szerencsétlen,nem lenne ilyen.Belőlem is így csináltak totális bénaságot,felnőtt koromra tanultam meg saját káromon talpon maradni.
2013. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Legalább te légy vele türelmes. Próbálj meg belőle egy életképes embert faragni, még nem késő neki kezdeni. Viszont ha már 18-20 éves lesz, akkor cseszhetitek, mert a világon senki nem fogja kinevelni belőle.

Ha igazán szereted, akkor foglalkozol vele és megpróbálod helyretenni a kis lelki világát.

Kezdd azzal, hogy leülsz vele és elmagyarázod neki, hogy ha megkéred valamire és esetleg elmondod neki, hogy miként kell megcsinálni azt, akkor nincs oka sírni. Először ezt kéne megtanítanod neki.. Az még oké, hogy akkor sír, amikor leüvöltik mert rosszul csinált valamit, de ha már akkoris amikor még nem csinált semmit, csak elmondják neki hogyan kéne, az gáz. És nem neki. Hanem nektek!! Mert erről ti tehettek..vagyis valószínű nem te, hanem a szüleitek.


Szóval figyelj oda rá és próbálj neki segíteni.

2013. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Ezt csináltuk kiskora óta! Nem hazudok, nem tudja rendesen felvenni a zokniját!!

Nem vagyok tökéletes, de azért ennyire béna sem.

Nem nézzük kritikus szemmel. Igazából már nem is érdekel minket, hogy felveszi-e a zokniját. De amikor reggel hisztirohamot kap, mert nem tudja felvenni... Akkor azért eléggé kiakadnak a szüleim, elvégre 13 éves már!

Segíteni nem tudunk neki, mert mint írtam, elkezd hisztizni, bőgni. Hiába vagyunk normálisak vele, ő csak hisztizik.

2013. jan. 9. 19:33
 26/37 A kérdező kommentje:

Jaj ne tudd meg, hányszor beszéltem már vele.. Hogy ne vegye a szívére ennyire, meg hogy úgyis ügyes, csak figyelnie kéne egy picit jobban. Bármilyen kedvesen beszélek vele, mindig hiszti lesz a vége.

Mondjuk nemcsak ennek, szinte már mindig hisztizik, ha hozzászólok. Megkérdezem tőle, hogy hogy van, erre a válasz, hogy semmi közöm hozzá, húzzak ki a szobájából.. Így nehéz folyton kedvesnek lennem..

2013. jan. 9. 19:34
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, amit írsz, a húgod beteg, és segítségre van szüksége, csak tesztek a fejére, és arra, hogy szakemberrel kéne beszélni. Ez nyilván nem a Te dolgod, neked annyi lenne a köteleséged, hogy felfogod, nem mindenki olyan szerencsés, mint Te, nem midnenki születik talpraesettnek vagy akár csak egészségesnek...
2013. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy beteg?
2013. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
egy ilyen kirekesztő közegben, ahol a szülők ordítanak vele, a tesója pedig levegőnek nézi és két szót se szól hozzá, nem csoda, ha elszigetelődik és kikészül idegileg. a húgod annyira zaklatott, olyan szorongás van benne bármilyen elvégzendő/megoldandó feladattól, h ez már önmagában gátolja abban, h meg tudja őket csinálni. ettől még mélyebbre süllyed az állapotában, kiborul és sír. kellene lennie a családon belül legalább egy embernek, aki megértő vele és emelett elmegy vele szakemberhez, h segítsenek rajta. a kiabálás (szüleidé) és a hallgatás (tiéd) épp nem segít
2013. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért te sem vagy a topon, hogy a láthatóan beteg húgodat ennyire szarba sem veszed, ennyire degeneráltak állítod be és így beszélsz róla.

Lehet, hogy te nem vagy olyan ügyetlen, de hogy egy cseppnyi jóérzés és empátia nem szorult beléd, az fix!

2013. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!