Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem sok ez már egy kicsit a...

Nem sok ez már egy kicsit a barátnöböl? Bövebben lent

Figyelt kérdés
Lányom (15 éves) nyár ota hoz egy kis barátnöt ide hozzánk, ugy hogy itt is alszik ( ö is 15 ) elöször csak 2-3 hetente, most már lassan minden héten 1x itt alszik, elöször gondoltam aranyos, elvált szülök, had legyen itt, de most már kezd kinos leni, reggel munka, korán kelés, ök meg ütik a
2009. aug. 28. 18:30
1 2 3 4
 11/36 tuzsu válasza:
96%
Nem lehet h a kislánnyal rosszul bánnak otthon és jobban érzi magát nálatok?Nekem is itt szokott aludni a lányom barátnője,de meg lett mondva nekik,hogy halkan legyenek mert én is és a férjem is korán kelünk!És nem gondolod,hogy neked is csak ennyit kellett volna mondanod,hogy maradjanak csendben,mert korán kelsz?Vagy ha így sem hagyják abba költsd fel őket is akkor mikor te kelsz!Majd így megértik,hogy milyen fáradt is az ember ha korán kell kelnie!
2009. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze igazad van, hogy neked dolgoznod kell, de szerintem ezt meglehetne beszélni a lányoddal, hogy halkan legyenek! Nekem is fél 6kor kell anyukám még se szól semmit, jó persze mi nem is vagyunk olyan hangosak ez tény...De még csak most kamasz mi lesz 3-4év múlva azért több barátnője lesz...Mindkettőtöknek alkalmazkodni kell! Megkell vele beszélni!
2009. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem baj,ha otthon barátnőzik a lányod.Remélem az enyémek is itthon fognak,majd.

Viszont a kislány ha már lassan"otthon"érzi magát,akkor be kell tartani a ti szabályaitokat.Amit legjobb,ha hármasban a lányoddal fektettek le.Mond el,hogy nem elüldözni akarod ezzel,hanem pont ellenkezője"befogadod".Egyébként 15 éves lányoknak a házimunkát is simán ki lehet adni,mindenra mást(egyik nap főzni,másik nap vasalás,takarítás így nem lesz unalmas nekik)Mi a barátnőmmel szintén így "nőttünk fel"hol náluk voltunk,hol nálunk,de mindenhol betartottuk a háziszabályokat és elvégeztük a munkákat...

2009. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

18 48, mi sokat beszélgetünk, ebbe igazad lehet, nem is szoltam eddig semmit, de sajna hiába mondom fél-1 oráig csenbe vannak, majd röhögés, néha zene, stb...Elnéztem mindig, meg nem is azt mondom hogy rossz lány, mert semmi rosszat nem csinálnak, csak a net, meg a zene.

Csak félek nem lesz ez másképp jövö héttöl sem, ja és még mindig itt van, már több mint 1 orája mondtam a lányomnak hogy mondja el neki h. menjen haza, lehet ö nem meri, én mondjam? Vagy éjszaka majd szoljak rájuk, h csendesebben, de hányszor szoljak rájuk?

2009. aug. 28. 18:56
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó kommentedhez:szerintem kérdezd meg te a lánytól hogy"xY szüleid tudják hogy itt vagy?" vaaagy "nem kéne neked már haza menni?" vagy valami ilyesmit.aztán ha elmegy ülj le a lányoddal és vázold fel neki azt ami téged zavar.Valószinüleg megérti hogy ez igy nem mehet tovább.


15/L

2009. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól látom (nem olvastam el mindent) azzal van a baj, hogy hangosak. ondd meg a lányodnak, hogy ha ezentúl is iylen hangosak lesznek akkor sztornó az itt alvás, mert így nem lehet a hétköznapokban élni. Alkalmazkodjanak hozzád!
2009. aug. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
100%
Szólj neki, hogy jövőhéten iskola, a tanulásra kell odafigyelni, nem a barátnőzésre! Ha most nem tanul, később kínlódhat az életbe! A nyár viszont ilyen sajnos ki kellett bírnod ennyi ideig! Mondd meg neki szépen, nyugodtan, ne szigorú hangnemben, hogy ez így nem mehet, mert neked ez így nem jó. Kicsit sajnáltasd magad;) Éreztesd vele, hogy fárasztó, és te is ember vagy, nem csak ők léteznek. A tanulásra meg nem árt odafigyelni. Én most középsulis leszek jövőhéttől, vannak is barátaim, sőt barátom is van, aki persze hiányozni fog, de ez van, tanulnom kell!! Nem? A lányod is tanuljon és hétvégén meg barátnőzzön szeptembertől! Ez a véleményem.
2009. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Anya nekem már rég mondta volna, hogy jó lenne, ha visszavennék már a " haverizmusból" mert más dolga is van mint állandóan a vendégnek jópofizni. Azt is mondhatnád hogy mostanában nehezen mennek a dolgok mert válság van és anyagilag megterhelő amikor berobban egy + személy vacsorára meg reggelire. Ezt meglehet érteni.

A kislányodat majd keltsd fel suli időben heti egyszer reggel 5 kor, amikor te kelsz, hogy érezze milyen ha nem tud pihenni ;)

2009. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Most azzal van a gondod, hogy ott alszik, vagy hogy hangosan hallgatják sokáig a zenét és hangoskodnak.

A hangoskodás ellen lehet tenni: leülsz vele és megmondod, hogy ha így folytatja nem aludhat itt többet, folytassák mindezt halkan, hogy másokat ne zavarjanak.

A lányod szemszögéből meg annyit, hogy azért ameddig bírod, hagyd hogy ott aludjon, én emlékszem mikor barátnőm néha, félévente egyszer-kétszer itt aludhatott, nagyon jó élmény volt ez.

A részletkérdésekről tényleg ülj le vele beszélni, meg hogy mi lesz sulikezdés után. Ne érje "meglepetésként".

De próbáld meg úgy, hogy ne azt érezze benned hogy zavar, hogy ott alszik, hanem hogy suli lesz újra kötelezettségek és vége a nyárnak. Azért néha engedd meg majd neki suliszünetekben vagy havonta hétvégén egyszer-egyszer ott aludjon. Ezt is mondd el neki, persze a tanulmányi eredményei függvényében.

Szerintem így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad :)

27/L

2009. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
elment már a lányí? szoltál lányodnak?
2009. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!