Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem jelenleg munkanélküli...

A férjem jelenleg munkanélküli, egy keresetből élünk és naponta hangoztatja, hogy megalázom azzal, hogy nem veszek neki cigarettát. Ez teljesen normális hozzáállás?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve megszűnt a munkahelye. Végkielégítést kapott, de abból és az álláskeresésiből fizetjük a lakáshitelének utolsó néhány hónapját. Az én fizetésemből fizetünk minden mást és nem jut arra, hogy napi 1,5-2 doboz cigit is vegyek neki. Erre ő minden nap elmondja, hogy én őt ezzel mennyire megalázom. Értem én, hogy hiányzik neki, de képes lenne inkább a számlákkal elmaradni, csak azért, hogy füstölni tudjon. Ez számomra felfoghatatlan.
2013. jan. 23. 06:39
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
23%

Megalázni????? Még jobban?? Úgy is kell vaze, életed párját döngöld csak a földbe, hátha még szarabbul fogja magár érezni....


emberek vagytok ti??? És ennek most semmi köze a cigihez!

2013. jan. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
77%

"Hat azért azt mindenki tudja, hogy a cigi függőséget okoz, akárcsak a kábítószer,koffein, stb. Csak azért, mert nincs rá pénz, nem fog leszokni, hanem megkeresi a módját, hogy hozza jusson."


Az elözö vagyok: napo három dobozról leszoktam egyik napról a másikra, mert nem volt rá pénz.


De itt NEM CSAK a cigiröl van szó, hanem az egész hozzáállásáról, hogy szerinte inkább ne fizessék ki a számlákat, csak NEKI legyen cigije, és NEM keres munkát, mert lusta ehhez.


Mellesleg mi az, hogy "megkeresi a módját, hogy hozzájusson" - ha nincs, akkor betör vagy mire gondolsz?

2013. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
75%
Én megmondanám neki, hogy vagy el megy dolgozni és megveszi magának a saját fizetéséből vagy leszokik legalábbis én nem vennék neki soha. Még azt is mondanám, hogy lesz@arom hogy függő ezért nem fogják elvinni a fejem fölül a házat. Ez hatalmas pofátlanság eltartod és még ez is te dolgozol ő meg csak fekszik otthon a kanapén? Gondolom nem az internetet akarná feladni a cigijéért (vagy a tv-t)
2013. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
89%

"Megalázni????? Még jobban??"


IGEN!!! Mert nem képes elmenni dolgozni (a kérdezö szerint lenne lehetösége, csak nincs kedve, mert kényelmesebb neki, ha a felesége eltartja).


Az ilyen ember "NEM az élete párja" a kérdezönek, hanem egy élösködö!!!!

2013. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
95%

Én alapból azt sem értem hogy az emberek miért cigiznek (sohasem cigiztem). És főleg azért mert egy havi fizetésnek a elég nagy része rá mehet és még a saját egészségét is másét is szennyezi

De számoljunk:

kb 1000 ft megy el egy napra ezt megszorozva 30-cal az

30000 ft kidobott pénz havonta.

NA EZÉRT NEM ÉRTEM HOGY MIÉRT CIGIZNEK AZ EMBEREK, főleg akkor ha a cigi fontosabb a csekknél

2013. jan. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
66%
A kommenteket nem olvastam végig, azért írok, mert nálunk is hasonló a probléma. Mármint párom az elmúlt fél évben hol dolgozott, hol nem, most meg elég keveset keres, ebből tartozást fizet, ill. gyerektartást, szal a közösbe szinte nem is ad bele. Én veszem a kaját és fizetem a csekkeket. Eleinte minden reggel adtam neki pénzt, amiből ő elsősorban cigit vett. Most már eljutottunk odáig, hogy vagy cigit veszünk neki, vagy kenyeret. Szerencsére ő megértette. Sajnálatos ez a helyzet, mert tudom, h zavarja, h nincs pénz, ami még inkább nehezíti a cigiről való leszokást, de nem tehetek mást. Meg valahol mégis pozitív, mert legalább leszokik. Az a baj, ha saját maga nem fogja ezt fel, és nem képes a pozitív oldalát látni a dolognak (ezek szerint nem is akar leszokni), akkor a fejed tetejére is állhatsz. Sajnálom, hogy tanácsot nem tudok adni.
2013. jan. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
48%
Gratulálok, 13. De nyilván akaratero is volt hozza es az nem mindenkinek van.
2013. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
75%

Tapasztalataim szerint ez a cigifüggőség éppen csak addig létezik, amíg valaki mindenáron cigizni akar és elbújhat emögé.


Az anyósom is szinte gyerekkorától kezdve láncdohányos volt. Remegett a cigiért minden alkalommal, ha nem szívhatott, hisztériázott.

Aztán valami gégebetegséget (vagy mit) diagnosztizáltak nála, és megmondták neki hogy ha tovább füstöl, megnémul teljesen.

Érdekes mód 2 nap alatt teljesen letette a cigit, kb. 1 hétig volt kicsit idegesebb és ennyi.

Párom dettó, egyik napról a másikra már nem cigizett nehogy úgy járjon mint az anyja.


Én is csak azt tudom tanácsolni neked, számoltasd ki vele hogy nem jut a bagóra pénz.

Esetleg még azt is megpedzegetheted, hogy ebből a pénzből milyen más dolgokra futja ami neki jó lenne.

Hátha.

2013. jan. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
74%
Megkeresi a módját - keregetessel kezdi, előszöraz ismeretségi körében, akikről tudja, hogy dohányoznak. Aztán a családjától, rokonaitol ker pénzt erre arra, végül - ha annyira erősen fuggo- akar lopják is, pl asszony pénztárcájabol....
2013. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dohányzok, és nem is innen közelítem meg a dolgot. A minap a közértben előttem ketten is vásároltak cigit. mindketten 3-3 dobozzal vettek. az egyik cigije 950 Forint volt, a másiké 620/ doboz. Ha minden nap csak 1 dobozt szív el, akkor vegyük az olcsóbbat, az 30x600= 18000 Forint / hónap. Az mondjuk a fűtés számla egy hónapra. Ha anyagilag úgy állnak, akkor ez bizony nagyon megterhelő.

Így van ez az alkohollal is. Érdekes, hogy a kocsmák környékén, általában az ilyen munkanélkülieket lehet látni, vagy a nagyon kis keresetűeket. Erre van pénz, és a számlákat nem fizetik? Egyenes út a számlatartozásra. Ezután már a lakhatás is veszélybe kerül, és lehet tiltakozni a kilakoltatás ellen. Valamelyik nap láttam egy kilakoltatás, ami aztán elmaradt. A kilakoltatott kezében egy mobiltelefon, a felesége, és a lánya kezében mobiltelefon, és mindhármuk kezében cigaretta füstölgött.

Ezek nélkül bizonyára ki lehetett volna fizetni a számlákat. Sajnos ilyen világban élünk, hogy egyeseknek semmi sem drága, megengedhetnek maguknak mindent, de aki rossz körülmények között él, annak bizony meg kell húznia magát addig, amíg nem jut egy kis lehetőséghez.

Persze ahhoz mindent el kell követni, hogy munkához jusson, és nem otthon kell tespedni, és követelni a megszokott életvitelt különösen a feleségtől.

2013. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!