Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem jelenleg munkanélküli...

A férjem jelenleg munkanélküli, egy keresetből élünk és naponta hangoztatja, hogy megalázom azzal, hogy nem veszek neki cigarettát. Ez teljesen normális hozzáállás?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve megszűnt a munkahelye. Végkielégítést kapott, de abból és az álláskeresésiből fizetjük a lakáshitelének utolsó néhány hónapját. Az én fizetésemből fizetünk minden mást és nem jut arra, hogy napi 1,5-2 doboz cigit is vegyek neki. Erre ő minden nap elmondja, hogy én őt ezzel mennyire megalázom. Értem én, hogy hiányzik neki, de képes lenne inkább a számlákkal elmaradni, csak azért, hogy füstölni tudjon. Ez számomra felfoghatatlan.
2013. jan. 23. 06:39
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
73%

8:31-nek igaza van.

Addig dohányos valaki,amig az akar lenni.

Párom is erős cigis volt.Addig amig engem nem ismert meg. Mivel fulladok a füstszagtól is,választhatott: cigi vagy én (senki kedvéért nem fulladok meg)

Nagyon tetszhettem neki,mert kidobta a cigijét,kérte hogy 1 héttel később találkozzunk.Utólag mondta,hjogy 1 hétig nagyon rosszul volt (se tapasz,semmi leszoktató),de utána már egyre jobb.Eltelt 5 év,most már ő is köhög a cigifüsttől...



Nem normális a párod hozzáállása.

2013. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
29%

#19, ilyen témában felejtsük már el a "bezzeg az x.y."-t, a függőség mértéke egyéni, és zömmel genetikusan meghatározott. (szóval innen jöhet, hogy "az anyósod is, meg a férjed is")

Kérdező, valóban megalázod, függetlenül a cigarettától, ugyanis nem hagyod, hogy az életében felnőtt ember módjára döntéseket hozzon arról, hogy neki mi a fontosabb, és mi a kevésbé fontos. Én férfiként kifejezetten utálnám, ha a párom elkezdene egy ilyen szituban így kezelni, ahogy fordított helyzetben (amíg ő tanult, vagy munkanélküli volt) én se éreztettem vele soha ezt a velejéig átkozott "amíg az én kenyeremet eszed" mentalitást (amit egyébként szülőtől sem vagyok hajlandó tolerálni egy percig se), nem lett attól egy mm-rel kisebb szava sem abban, hogy mire költsünk, és mit halasszunk.

Tudod, az életben minden szitu megfordulhat, gondolj erre, és ne bánj úgy vele, amit fordított helyzetben magadnak se szeretnél...

2013. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
84%
Igen, persze, fordulhat még a kocka, de azért ne vegyük már a létfontosságú dolgok közé a szenvedélybetegségek kielégítését szolgáló szereket... Igen, betegség, de gyógyítható, ráadásul "csak" akaraterő kell hozzá, nem méregdrága orvosság. Rosszul van a leszokástól? Hát majd attól milyen rosszul lesz ha 3 napig nem eszik, vagy a fűtetlen lakásban kénytelen élni/esetleg utcán, ha nem futja albérletre sem. Viszonyítás kérdése, meg mérlegelésé, hogy ki mit ad fel miért. Ráadásul a kérdező férjével nem is a cigi a legnagyobb gond, hanem hogy egy élősködő here, aki kényelemből nem dolgozik. Nagyon jó ez az eset arra, hogy a kérdező elgondolkozzon, hogy mennyire lehet számítani a párjára, és hogy hosszú távon az ilyen hozzáállás mellett van-e jövőjük...
2013. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
13%
#24 - persze, egy ilyen szituból lehet levonni következtetéseket a jövőre nézve - mindkét oldalról. A tanulság meg annyi, hogy érdemes hasonló értékrendű párt választani, és teljesen hibás az a sok férfi (és valszeg nő is, ezt az oldalt kevésbé ismerem:)) által követett párkeresési metódus, hogy külső elvárásoknak kezd megfelelni... nekem férfiként pl. elképzelhetetlen a Kérdező által felvetett szitu, teljesen evidens, hogy a párom minden önmaga által megfogalmazott szükséglete előrébb való a külső elvárásoknál... ideértve a közműszámla "fizetési határidő" rovatában álló elvárást is.
2013. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
82%

Én 10 évig cigiztem, most 1 hete szoktam le róla. Pont a pénz miatt. Dolgozom én is, és a párom is, de már sajnáltam rá a pénzt, amikor tudtam, hogy mennyi minden másra lehetne azt költeni.


Kérdező! Nagyon gáz, ahogy a férjed hozzááll. Ha igazán törődő férj lenne, akkor felfogná, hogy a mai világban elég elmaradni egy csekkel, már csesztetnek folyamatosan.

Nekem is van a családomban ilyen felfogású ember, s ő azt mondja, hogy neki ez a szórakozása. Igen, havi 40-50 ezer FT szerintem elég luxus, pláne, ha valaki nem dolgozik, nem keres jól, vagy más kárára teszi ezt!

2013. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
60%

hmm


mi sem vagyunk jó helyzetben és a párom dohányzik

mikor összejöttünk akkor napi 2 dobozzal is lement

most együtt élünk lement napi 5-6 szálra és csavarja a cigit :-)

az eredeti 30-35000 képest most már csak 3-4000 max a havi cigiadagja

éÉS végre jut másra is pl a pc-jére új cipőre a gyerekeknek minden másra stb...


szal vegyél neki dohányt és csavarót és csinálja magának

mond meg neki h 1 nagycsomag dohányt kap ennyire futja ossza be


a másik az h kapna egy időpontot h ha addig nem talál melót akkor onnantól nincs cigi mert nem futja rá


nálunk ha úgy volt h cigi vagy kenyér akkor a párom elment és inkább kenyeret vett és kibírta azt a pár napot fizuig

2013. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
60%

42-esnek


mi jobb ha az elmaradt számlák miatt kikapcsolják az áramot vagy ha a pasi megelégszik napi 1-2 szállal


nincs ebben semmi megalázó, nem dolgozik és nem azért mert nem tudna, lustaságból nem dolgozik !!!!

aki meg lusta az nem várjon el extrákat elégedjen meg az alapdolgokkal úgy mint étel áram víz meleg

2013. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező!


Itt a férjed hozzáállásával van baj, nem a tiéddel. Helyedben én soha egy dobozzal se vennék neki. Nálunk Apám nagy dohányos volt, többször leszokott és vissza. De ha le akart szokni azt mondta, holnaptól nem és kész (előtte napi 2 csomag) és 2 évre leállt. Most 3 éve bírja, azt mondja már nem is fog visszaszokni. Ha nálunk olyan lett volna, hogy nincs rá pénz inkább a falat kaparja minthogy Anyámtól kunyerált volna pénzt rá...

Így kéne hozzáállni a függőségekhez.

Persze ha nem is akarok tenni érte mert letojom akkor jön ez a fajta felelőtlenség...

2013. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
15%
"mi jobb ha az elmaradt számlák miatt kikapcsolják az áramot vagy ha a pasi megelégszik napi 1-2 szállal" - na ez az, amit mindenkinek magának kell eldöntenie...
2013. jan. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Azért még Kérdező, egy érdekelne, csak a tisztán látás kedvéért: "Végkielégítést kapott, de abból és az álláskeresésiből fizetjük a lakáshitelének utolsó néhány hónapját." - itt most miféle "lakáshitelÉNEK"??? Van egy külön lakása, vagy az általad is lakott közös lakásotok hitele, ami mellesleg pechére az ő nevén van???
2013. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!