Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem jelenleg munkanélküli...

A férjem jelenleg munkanélküli, egy keresetből élünk és naponta hangoztatja, hogy megalázom azzal, hogy nem veszek neki cigarettát. Ez teljesen normális hozzáállás?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve megszűnt a munkahelye. Végkielégítést kapott, de abból és az álláskeresésiből fizetjük a lakáshitelének utolsó néhány hónapját. Az én fizetésemből fizetünk minden mást és nem jut arra, hogy napi 1,5-2 doboz cigit is vegyek neki. Erre ő minden nap elmondja, hogy én őt ezzel mennyire megalázom. Értem én, hogy hiányzik neki, de képes lenne inkább a számlákkal elmaradni, csak azért, hogy füstölni tudjon. Ez számomra felfoghatatlan.
2013. jan. 23. 06:39
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
60%
9:21-es Mert az nem szükségleted, hogy legyen kaja, meleg, víz, áram a lakásban? Nézhetjük ezt úgy is, h az mindkettejüknek szükséglete, míg a cigaretta meg csak az egyikőjüké. Amíg Te ragaszkodsz a saját szükségletedhez (jelen esetben a cigi), addig mondjuk a párodnak meg másról kell lemondania. Szal itt csak a kompromisszum segíthet. És jelen esetben mondjuk a fűtés igenis fontosabb, már csak azért is, mert a cigaretta káros.
2013. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
15%

#31 - a kompromisszumig nyilván egyetértek, de szerintem ezt nem kell külön hangsúlyozni, mert egy párkapcsolatban a döntések magától értetődően kompromisszumos döntések, legalábbis normáliséknál...

Azzal nem értek egyet, hogy aztán az utolsó mondatoddal mindjárt behozod a kérdésbe a saját értékrended is, mert pont ez szokott a kompromisszumok legfőbb akadálya lenni.

2013. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
60%
Ja, értem. Tehát valakinek a cigi fontosabb, mint a fűtés. Ez tiszta sor. Akkor cigizzen és fagyjon meg, ez igazából mindegy is, csak ezzel az a baj, h a másikat is arra kényszeríti, hogy ő is fázzon.
2013. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
73%

""mi jobb ha az elmaradt számlák miatt kikapcsolják az áramot vagy ha a pasi megelégszik napi 1-2 szállal" - na ez az, amit mindenkinek magának kell eldöntenie..."


Kedves Válaszadó!Anyósom is ugyanígy gondolja.Napi 2 dobozt cigit szív el. Tavaly több százezer Ft tartozást fizettünk ki nekik, mert rezsire nem futotta, de napi 2 doboz cigire igen. Ha nem segítettünk volna, akkor ma utcán lennének.

Azt hittük változni fog, de most is elszívja az adagját, nem vesz magának egy nadrágot sem, mert nincs rá pénze, ahogy semmire sincs, csak a napi 2 doboz cigire. Azt mondta ő nem is fog leszokni, inkább megy az utcára.

Szerinted ez normális felfogás?

2013. jan. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

34-es vagyok. Alapból semmi közöm nem lenne hozzá, hogy mennyit szív el anyósom, de mi fizetjük nekik a számlák nagy részét,hogy ne maradjanak el ismét. Persze hogy egy idő után az ember besokall az ilyen felfogástól.

Ugye az már mellékes, hogy egész nap nagyon csúnyán köhög.


S én tudom milyen nehéz leszokni, én is cigiztem, de pont, hogy anyagi okok miatt tettem le.

Keresztapukám 40 évig szívott el napi 2 dobozzal, ma már egy szálat sem.

2013. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

10:13-as " "mi jobb ha az elmaradt számlák miatt kikapcsolják az áramot vagy ha a pasi megelégszik napi 1-2 szállal" - na ez az, amit mindenkinek magának kell eldöntenie.."


Ebben ELVILEG igazad van, csak itt az a probléma, hogy ha a kérdezö FÉRJE eldönti, hogy NEKI a cigi a fontosabb, akkor a KÉRDEZÖ fizeti ki neki és a KÉRDEZÖNEK SEM lesz mit ennie...


Addig, amig a férj is keres annyit, hogy a család megélhetését ne veszélyeztesse a cigizéssel, addig van dnötési joga, attól kezdve, hogy MÁS életéért is FELELÖS, már nem, nem ö áll az elsö helyen!!!!!

2013. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
7%
#34, mindenki maga dönti el, hogy számára mi az úgymond "normális" és mi az úgymond "nem normális", elég széles (mondjuk a törvények szabta) határok között. Számomra pl. szigorúan elvi kérdés, hogy mindenben legalább annyi szabadságom legyen, mint az úgymond "puha diktatúra" idején volt, számomra ez a normális. Tehát pl. abszolút nem tartom normálisnak sem az ilyen fokú létbizonytalanságot, sem az "öngondoskodás és egyéni felelősség" mantrát, sem a dohányosokkal és a társadalom egyéb rétegeivel (mikor éppen kivel) szembeni boszorkányüldözéseket, sem a társadalmi feszkók kapcsán történő bűnbak-képzést és a társadalmi feszültségek ilyen módon való családba terelését, és sorolhatnám napestig. Értem én aggyal, hogy miért nyomatja az EU teljes gőzzel az antinikotinista mantrát, de csókolom, nekem abban se közöm, se felelősségem, hogy ezek az országok évtizedekig olyan gazdaságpolitikát folytattak, ami tönkretette a demográfiát, ezért létkérdéssé vált a munkaképes kor kitolása. Csak hát azt is látni kellene, hogy ez ami most megy, az hosszabb távon csak tovább ront...
2013. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
79%

37-es! Én is dohányos voltam,sőt nem rég szoktam le anyagi okok miatt. Szóval én nem bántom a dohányosokat, ugyanúgy kimegyek a munkahelyen is hozzájuk a dohányzóba.


Itt a gond azzal van, amikor valaki nem látja be, hogy nincs annyi pénze, hogy ezt a luxust megengedje magának,mert nem futja rá. S emiatt másoknak okoz kellemetlenséget.

Tegye, cigizzen, ha keress annyit, hogy el tudja mellette magát látni minden téren.Kaja, ruha, rezsi. Ne másokat húzzon le már.

Már dohányzó koromban is utáltam azokat az embereket, akik siránkoztak, hogy nincs pénzük egy ruhára, de a cigi folyamatosan ott lógott a kezébe.

Ha valakinek nem tetszik, változtasson rajta. Vagy ha cigire költ havonta több tízezret, hadd ne kelljen már sajnálni!

2013. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
34%
#36, az utolsó mondatodban vázolt problémán nem olyan nehéz segíteni, úgy hívják, hogy válóper... Kérdező férje esetében ez nem lehet túl bonyolult, mert ha neki volt lakásHITELE, akkor nyilván lakása is neki van belőle:)
2013. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
24%
#38 - nem sajnálni kell - azt egy percig se - elég békén hagyni, és nem még csesztetni, meg vele szemben tenni elvárásokat...
2013. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!