Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem jelenleg munkanélküli...

A férjem jelenleg munkanélküli, egy keresetből élünk és naponta hangoztatja, hogy megalázom azzal, hogy nem veszek neki cigarettát. Ez teljesen normális hozzáállás?

Figyelt kérdés
Nagyjából fél éve megszűnt a munkahelye. Végkielégítést kapott, de abból és az álláskeresésiből fizetjük a lakáshitelének utolsó néhány hónapját. Az én fizetésemből fizetünk minden mást és nem jut arra, hogy napi 1,5-2 doboz cigit is vegyek neki. Erre ő minden nap elmondja, hogy én őt ezzel mennyire megalázom. Értem én, hogy hiányzik neki, de képes lenne inkább a számlákkal elmaradni, csak azért, hogy füstölni tudjon. Ez számomra felfoghatatlan.
2013. jan. 23. 06:39
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
71%

40!Jaja, ez így mind szép és jó. Csak amikor azt hallom, hogy erre nincs pénz,arra nincs pénz,jaj, hogy én egy nadrágot nem tudok venni magamra, fodrászhoz nem tudok elmenni stb....s naponta a 2 cigit meg megveszi.

S tudod, amíg mi segítünk nekik, hogy ne az utcán éljenek, addig van közünk hozzá.Szerinted milyen érzés volt a félretett pénzüket azért feláldozni, mert ők inkább elcigizték a csekkek befizetése helyett?

2013. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
46%

Kedves előző, tudod, nekem erről az a véleményem, hogy aki a "segítség" mellé feltételeket akar szabni, az inkább ne "segítsen", ez ugyanis nem segítség, hanem az illető szabadságának, szabad döntési jogának megvásárlására tett kísérlet.

Másfelől, ha nem erről van szó, csak neked kifejezett szándékod valamiért a csekkjeik kifizetése pont, akkor megteheted nyugodtan, hogy elkéred a csekket, és befizeted... és a kecske is jól lakott, a káposzta is megmarad...

2013. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
49%

66%-os jól mondja. Tényleg nem kezeli felnőtt módjára a kérdező a férjét, ergo nem is fog úgy viselkedni, tehát a cigi fontosabb lesz neki, mint a csekkek befizetése.

Abban már nem biztos, hogy iagaza van, hogy a segítség mellé ne kössünk feltételeket. De kössünk. Ha az anyós a mai napig cigizik, a számlákat meg fizető a lánya és a férje, akkor minek tegye le a cigit?

2013. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
5%
Mondom, ha feltételekhez köti valaki a "segítségét", az már nem segítség. Ha akar segíteni segítsen, ha nem akar, ne segítsen. Különben ugye faramuci helyzetek alakulnak ki, mondjuk valaki ilyen módon "segít" nekem, én meg a legfőbb ellenségemnek fogom tartani az illetőt, lévén olyasmi fele nyom, amit a hátamra se kívánok, és amitől tudom, hogy rosszabb lesz nekem...
2013. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

hogy a kecske meg a káposzta is jól járjon, azt javaslom, h vegyél neki dohányt, cigitöltőt, cigihüvelyt, úgyis otthon mereszti, lesz ideje cigit csinálni.


nekem a havi adagom kijön 5000ből mindennel együtt, pedig elég sokat bagózok.


másra is elcseszném ezt a pénzt, most épp erre költöm. ha gyereket szeretnék, úgyis leszokom majd róla, már 1000 féle módszer van rá.


a dobozos cigire ellenben annyira sajnálom a pénzt, h ha elfogy a magamnál tartott elkészített mennyiség, akkor inkább megvárom míg hazaérjek, de külön pénzt nem adok érte, az egyszer fix.

2013. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

ma 18:48 Nem érted az egészet, s most kifogásokat találni arra, hogy miért ne kössenek bele az emberek abba, ha cigizel.Jogod van hozzá, ehhez semmi közöm.


Csak mint mondtam, én ki nem állom az olyan embereket, akik panaszkodnak, hogy nincs pénzük egy nadrágra se,de havi 45 ezret a cigire költenek. Költse, de akkor ne hallgassam már minden nap, hogy neki milyen car, mert semmire nincs pénze!

Mondja azt, hoogy lenne rá pénzem, de cigire költöm inkább!Nem tisztább lenne?

2013. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Utolsó, tökéletesen igazad van, ha Kérdező ezt tenné, a ma cigarettára költött pénzből valószínű, hogy kijönne a férje igénye, és élhetnének boldogan...
2013. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
52%

A #47 a #45-re ment...


#48, ami a panaszkodást illeti, abban igazad lehet.

2013. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!