Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szólítjátok az embert...

Hogyan szólítjátok az embert akivel együtt éltek/vagytok? Egymás közt és pl. társaságban.

Figyelt kérdés
Direkt nem írtam,hogy párom.Olvastam sokan modorosnak tartják :) (Én kedvesem,szerelmem,Csücsköm,babám,életem)

2013. jan. 23. 11:50
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
82%

Én vállalom a lepontozást. :D

Mi elég nyálas pár vagyunk és imádjuk csűrni-csavarni a kis édes beceneveket. :D És nem, nem menekül, immáron hetedik éve nyüstöljük egymást és férfi létére imád becézgetni! :P

Egymás között ő Ori (oroszlán) én Cica vagyok és ezeket, ahogy tudjuk kitekerjük. :D

És biza, ő a párom, elvégre PÁRkapcsolat, tehát 2 darab emberről szól, nyilván nem PÁRkapcsolat lenne, ha 3-végtelen ember lenne benne. ;)

2013. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
77%

Társaságba a nevén hívom, tegyük fel ő Tóth Árpád, akkor Árpinak, ha mérges vagyok akkor úgy mondom neki, hogy Árpád :D


Ha róla beszélek valakinek, akit régóta ismerünk és közös barát akkor gyereknek, kölyöknek, néha büdös kölkének :D


Ha olyannal beszélgetek róla, akit nem annyira ismerek páromként vagy Árpiként mondom.


Szüleim előtt Árpi.


Kettesben: Cica, Édes, és egyszer volt Cica-cicaszon

Én neki kettesben: Cica, Manó vagyok.

2013. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
77%

idegen helyen , pl itt a "párom", vagy annak aki nem tudja, hogy ha a keresztnevét mondom kiről van szó. Azért így, mert nem a férjem, nem a vőlegényem, de a "barátom", az nem fejezi ki számomra, ami ő nekem, az élettársam kifejezést viszont gyűlölöm...

A nevén nevezem, néha "Drága" , de azt ritkán

2013. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
74%
Banyanak hiv kettesben a ferjem.
2013. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
66%
Kicsi. Mi így hívjuk egymást egymás közt is, és mások előtt is. Mások előtt ritkán a keresztnevünkön szólítjuk egymást, de általában ott is marad a Kicsi, mert ez jön a szánkra, ezt szoktuk meg. Ha csak beszélünk a másikról, akkor a keresztnevén emlegetjük.
2013. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
90%
Páromként mutatom be, nemsokára már férj lesz. :) Közelebbi ismerősök előtt, ill. kettesben Núbiának nevez, én őt Cukinak vagy agyonbecézem a keresztnevét, vagy kitalálok vmi vicceset rá. Inkább Nyúlnak hív, mint nyuszinak. Én Dagadtnak is szoktam hívni, mert arra mindig odafigyel, a nevére néha nem. :)
2013. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Annyira helyesek vagytok! Köszönöm a válaszokat! Némelyiken jót derültem..Vizuális típus vagyok,lemoziztam pár veszekedést,ami cicámmal,drágámmal és édesemmel kezdődik :D Ám,így van ez jól.Szeressük egymást gyerekek...lálálááá Jöhetnek még a becézések! ;)
2013. jan. 23. 17:34
 38/54 anonim ***** válasza:
90%

Egymás között iszonyat nyálasak vagyunk. Sosem voltam érzelgős, becézgetős fajta, erre jött a nagydarab, szőrös, kemény rocker fazon párom (aki szintén nem volt nyáladzós előtte), és a szerelem most már három éve hülyét csinál belőlünk :)

180 centi és 110 kg körül van, erre nekem ő régóta csak: pici baba, kicsi manó, macisajt, és ami "normálisabb", papamaci.

Ő engem leggyakrabban így szólít: kis hercegnő, pöttyös pötty, pici maci...

Tárasaságban (akár család, akár legjobb barátok, akár ismeretlenek előtt) a keresztnevünkön emlegetjük egymást, ha szóba kerül, hogy együtt vagyunk, akkor ő menyasszonyaként/kedveseként említ, én Őt sajnos csak ritkán nevezem vőlegényemnek, mert mindig a barátom megnevezés csúszik ki a számon, ami nagyon idiótán hangzik már a mi korunkban, de ez van. Nemsokára úgyis férjemnek nevezem, majd azt megszokom :)

Írásban leggyakrabban páromként említem, ez "áll" a kezemre valamiért.

2013. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
72%
Egymás közt mindenhogyan. Én nyuszi, bubu, bubuka, cicanyuszi vagyok. Ő maci, mackó, macki, életem, szerelmem, életem értelme, kicsi életem, kicsi szerelmem. Társaságban néha becsúszik egyszer-kétszer a becézés, de én életemnek hívom legtöbbször.
2013. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
77%

mi egymás becézésben nagy bajnokok vagyunk :)

nincs saját neve egyikünknek sem, szóval oda vissza ugyanúgy szólítjuk a másikat.

Baba, Babszi, Dösz, Bügybüzü, Szépszerelmem, Bogyó. ezek a gyakoriak. ő már hívott engem bütykös hattyúmnak, császárpingvinemnek :)


szinte minden nap kitalálunk valami marhaságot, ezzel is feldobva a kapcsolatot :)


társaságban is simán szólítom Babszinak, vagy Dösznek. (speckó, titkos eredetű becenév)


ha mesélek róla akkor az emberem, vőlegényem, uram.

hivatalos helyen páromként említem, de amúgy nem szeretek formális keretek közt beszélni róla.


a keresztnevén sztem már évek óta nem szólítottuk a másikat :)

2013. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!