Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben kinek volt igaza?...

Ebben kinek volt igaza? (albérlő-főbérlő)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok Budapesten, és egy szobát bérelek, tehát a főbérlő is a lakásban lakik, bár neki külön szobája van.


Történt az, hogy felvittem a barátnőmet, (nem tiltotta meg, hogy felhozzak vkit, havert vagy bnőt), bementünk a szobába. Beszélgettünk.

Más nem történt. Erre berontott a főbérlő, hogy márpedig mondjuk el, hogy mit csináltunk, vagy különben kitesz az albérletből, vagy rendőrt hív.


Utána miután bnőm elment, mondta, h ide senkit ne hívjak fel.


Most kinek van igaza? Én mondtam, hogy fizetek a szobáért, de őt az nem érdekli, mert ez az ő lakása.

Most ez hogy van?

Fizetek a szobáért, de fogjam be a pofámat (elnézést) és örüljek, hogy szállást ad, vagy mi?


Egyáltalán nem szoktam hangoskodni, és nagyon ritkán jött föl valaki, és semmi cigi se ilyesmi.



Most ez hogy van?


23/ F


2013. jan. 25. 09:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:

Amikor mondtam, hogy fizetek a szobáért, egyből jött, h "de ki tudnám adni másnak TÖBBÉRT is"


Most hol az igazság? Nem értem az egészet...

2013. jan. 25. 09:47
 2/51 anonim ***** válasza:
70%
Keress egy másik albérletet, valószínűleg szexuális indittatása van feléd, ezért rohant ki ennyire. Idő kérdése lesz és be fog próbálkozni nálad..
2013. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező,szerintem neked volt igazad.Abba még nem kellett volna belekötnie,hogy felvitted a barátnődet! Ehhez kb. semmi köze addig,amíg nincs rád panasz (hangos vagy,tönkreteszel valamit...,na azért mondjuk kirakhatna).De hogy még rendőrrel is fenyegetőzik? Hát ne haragudj,de ez inkább már nevetséges...
2013. jan. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez patthelyzet:)

Mert ő azt mondhatja, hogy a saját lakásom. Van nyoma annak, hogy te havonta X összeget odaadsz neki? Átvételi elismervény, vagy ha utalsz akkor a közleményben, hogy "albérleti díj" stb. ? Azt már meg sem kérdezem, hogy albérleti szerződést írtatok-e?:) Ha ezek közül egyik sincs, akkor olyan szabályokat hoz, amilyet csak akar. Még azzal sem tudsz fenyegetőzni, hogy kihívod a NAV-ot:)

Ha van papírotok, akkor abban meg kell nézni, hogy van-e olyan kitétel, miszerint senkit sem hozhatsz fel. Ha nincs, akkor nem nagyon van mit pampognia. Ha van, akkor viszont te cseszted el:)

De ha nem tetszik, hogy nem vihetsz fel senkit, akkor fogod magad és elköltözöl. Biztos vannak már barátaid az egyetemen, hozzájuk is társulhatsz. Ha szüksége van a pénzre, akkor hidd el engedékenyebb lesz azonnal:)

2013. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
15%
Alapesetben nem mehet fel senki, ha csak egy szobát bérelsz.
2013. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy van, hogy szépen otthagyod a főbérlődet és kiveszel szobát szerződéssel.

Arra lehet hivatkozni, azt elég ritkán szokás beleírni hogy nem fogadhatsz vendégeket.

Egyébként természetesen nincs igaza. Amíg fizetsz a szállásért, azt csinálsz amit akarsz. Feltéve hogy nem teszed tönkre a szobát, és nem hangoskodsz.



Én is hagytam konkrétan szarban egy banyát, sajnálom, nem az én stílusom de sokat gondolt magáról.

A felső szintet béreltük a párommal, mindig minden alkalommal figyelte hova megyünk, mit csinálunk, hallgatózott, számon tartotta a vendégeinket, és egy hétvégén konkrétan letolt hogy miért nem szóltunk neki hogy elmegyünk otthonról, ő főzött nekünk ebédet (??).

Kénye-kedve szerint akár a saját házbiztosítását is fizettette volna velünk.

Így pápá volt, egyik napról a másikra felszívódtunk.

Hát nem örült neki :)

2013. jan. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is hibás vagy, de nagyobb részben a főbérlő. Neked már az elején szerződésben kellett volna tisztáznod, hogy fogadhatsz-e látogatót, ott alhat-e meg ilyenek. A főbérlő viszont kissé elvetette a sulykot. Fenyegetőzik? Mi jogon? Oké, hogy ő a főbérlő, de akkor is ugyanolyan ember, mint te.
2013. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
Más kérdés, hogy ha én tudom, hogy van barátnőm és szobát keresek, akkor még a beköltözés előtt, a "helyszíni szemle" alatt megkérdezem, hogy barátnőt alkalmanként (természetesen az ő rezsitöbbletének megfizetésével) fel lehet-e hozni? Ha nem és ez nekem nem tetszik, akkor keresek másik albérletet. Részedről így lett volna korrekt.
2013. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Nem írtunk szerződést, de adott egy papírt miszerint elismeri, hogy kauciót fizettünk és lakbért fizetek.


Ő az elején azt mondta, hogy bárki feljöhet, egy szóval sem említette, hogy ez már a kimondás pillanatától nem érvényes.


Hangoskodni soha nem szoktam, tönkretenni sem tettem soha semmit tönkre. És a barátnőmmel sem hangoskodtunk....ezért nem értem, a rendőr szerintem is nevetséges, mert milyen indokkal?

2013. jan. 25. 09:56
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Ezért érdemes inkább több fiatallal, egyetemistával együtt bérekni lakást főbérlő nélkül. A költséged nem nő, hoszen osztoztok, és nem kell egy idegen felnőttel ilyen csatákat vívnod. Keress másik szobát és lépj le!
2013. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!