Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben kinek volt igaza?...

Ebben kinek volt igaza? (albérlő-főbérlő)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok Budapesten, és egy szobát bérelek, tehát a főbérlő is a lakásban lakik, bár neki külön szobája van.


Történt az, hogy felvittem a barátnőmet, (nem tiltotta meg, hogy felhozzak vkit, havert vagy bnőt), bementünk a szobába. Beszélgettünk.

Más nem történt. Erre berontott a főbérlő, hogy márpedig mondjuk el, hogy mit csináltunk, vagy különben kitesz az albérletből, vagy rendőrt hív.


Utána miután bnőm elment, mondta, h ide senkit ne hívjak fel.


Most kinek van igaza? Én mondtam, hogy fizetek a szobáért, de őt az nem érdekli, mert ez az ő lakása.

Most ez hogy van?

Fizetek a szobáért, de fogjam be a pofámat (elnézést) és örüljek, hogy szállást ad, vagy mi?


Egyáltalán nem szoktam hangoskodni, és nagyon ritkán jött föl valaki, és semmi cigi se ilyesmi.



Most ez hogy van?


23/ F


2013. jan. 25. 09:45
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg valószínű. ki akarta adni, és reménykedett benne, hogy nem fogsz senkit felvinni, és mikor látta, hogy mégis, akkor bánta meg, és szólt egyből. Akkor egyértelmű, hogy az ő hibája. Ezt le kell tisztázni, hogy neked így nem jó, keresni fogsz mást, mert azt hitted, hogy ez nem lesz valóban probléma. Gondolom max beköszönni nem bánná ha felmennek hozzád.
2013. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

"reménykedett benne, hogy nem fogsz senkit felvinni"


Még ő mondta, hogy akárki feljöhet.

2013. jan. 25. 17:21
 43/51 anonim ***** válasza:
Azt megértettem elsőre is, de mondta, de nem úgy gondolta. ha ezzel kezd oda sem mész nem? :P
2013. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Hát nemépp mert évfolyamtársammal szoktam tanulni, így eléggé kisegítjük egymást....
2013. jan. 25. 17:47
 45/51 anonim ***** válasza:
Ez jó rossz összetett mondat volt hallod e. :) akkor már volt nálad, és tanultatok ott. nah erről beszélek, lehet, hogy akkor is már idegesítette egy két kihallatszó dolog. de ezért mondom, hogy az ilyennek kár kiadnia lakást.
2013. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

De miért ekkor kell szólni és így?

Nem mondta egy szóval se, hogy nem jöhet föl senki, de akkor ha ezt mondta, hogy "bárki feljöhet" közbe meg mégsem, akkor becsapott.

Pedig nem voltunk soha hangosak, és csak 2-szer jött fel hozzám eddig.


Szerintem ez nem olyan eget rengető.

2013. jan. 25. 19:14
 47/51 A kérdező kommentje:
Ha normálisan szól, és nem fenyegetőzve, berohanva, akkor azt mondom oké, de így mindíg ideges leszek ha meglátom.
2013. jan. 25. 19:16
 48/51 anonim ***** válasza:
Igazad van, de főleg, ha nem olyan sok pénzbeli különbség van, ami miatt megkérné ezt tűrnöd, akkor inkább menj el máshova, másokkal, mert ez eléggé olyan dolog, hogy engem is mint felnőttet zavarna, mindig ott lenne a levegőben, hogy le lettél ugatva. Én ilyen vagyok legalábbis, hogy ez bennem maradna.
2013. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Én a helyedben leülnék vele beszélni.

Először is megkérném, hogy viselkedjen velem normálisan, nem vagy te bűnöző, hogy rendőrséggel fenyeget,hisz nem tettél ellene semmit,végig tisztességes voltál.

Másodszor megkérdezném tőle, hogy mi a baja velem, hogy a kezdeti "bárki feljöhet"-hez képest, egy látogató után anyádtól kezdve, a rendőrökön át mindenkit ki akart hívni, mintha valamit megszegtél volna.

S közölném, hogy én betartottam minden szabályt vele ellentétben.

Ha ezek után is így bánik velem, elköltözöm, s azt keres helyettem, akit akar. Habár nem hinném, hogy egy egészséges, normális felfogású embert fog találni oda, aki majd remete módjára éli az életét.

2013. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

Bennem is megmaradt ez eléggé.

De megfogadtam, hogy ha még1-szer belémköt, vagy történik valami, akkor szépen összepakolok, és hazaköltözök. Van pár mentő megoldás pár napra amíg nem találok albérletet.


De becsapva, meg megalázva érzem magam, barátnőm is ki volt akadva. Mondta, hogy ha én fizetek a szobáért, neki mi köze hozzá, mi van a szobában?


Egyszerűen idegeskedek már ha csak rá gondolok, mármint a főbérlőre.

2013. jan. 25. 19:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!