Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben kinek volt igaza?...

Ebben kinek volt igaza? (albérlő-főbérlő)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok Budapesten, és egy szobát bérelek, tehát a főbérlő is a lakásban lakik, bár neki külön szobája van.


Történt az, hogy felvittem a barátnőmet, (nem tiltotta meg, hogy felhozzak vkit, havert vagy bnőt), bementünk a szobába. Beszélgettünk.

Más nem történt. Erre berontott a főbérlő, hogy márpedig mondjuk el, hogy mit csináltunk, vagy különben kitesz az albérletből, vagy rendőrt hív.


Utána miután bnőm elment, mondta, h ide senkit ne hívjak fel.


Most kinek van igaza? Én mondtam, hogy fizetek a szobáért, de őt az nem érdekli, mert ez az ő lakása.

Most ez hogy van?

Fizetek a szobáért, de fogjam be a pofámat (elnézést) és örüljek, hogy szállást ad, vagy mi?


Egyáltalán nem szoktam hangoskodni, és nagyon ritkán jött föl valaki, és semmi cigi se ilyesmi.



Most ez hogy van?


23/ F


2013. jan. 25. 09:45
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

De akkor ebben kinek volt igaza?


Miért, ha több egyetemistával bérlem, akkor oda sem jöhet föl a bnőm pl, vagy igen?

2013. jan. 25. 10:02
 12/51 A kérdező kommentje:
Persze nem ez a leglényegesebb dolog, csak kérdem.
2013. jan. 25. 10:02
 13/51 anonim ***** válasza:
83%
Neked van igazad. Mondd, hogy oké, hívjon rendőrt, sőt, inkább te hívsz rendőrt. Legjobb, ha elköltözöl.
2013. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
biztos nem élnék így...találsz te máshol is szobát. csak mindnet az elején szögezzetek le (lehetőleg írásban), és akkor nem lesz ilyen probléma.
2013. jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:

Neked van igazad.

Béreltem igy szobát,sosem volt baj hogy a párom ott aludt (persze nem beköltözött,hanem heti 1-1- éjszakát)

2013. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
Hát elég xar helyzet. kérdésedre válaszolva ha elején tényleg mondta, hogy fogadhatsz látogatót akkor nem értem mire fel tette ezt. de lehet hallott sustorgást, kacarászást és azt hitte, hogy elkezdtetek szexelni. és erre nem mindenki kíváncsi.
2013. jan. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%

Én régen adtam ki szobát egyetemistának.

Még a szerződés kötés előtt megbeszéltük, és írásban rögzítettünk pár dolgot.

pL.

- nincs dohányzás

- nincs kutya, macska tartás

- felmehetnek a barátok, de nem aludhatnak ott.

- Tiszteletben tartja a szomszédokat (hangos zene stb)

- nincs kábítószer

Az elején ha az albérlőnek nem tetszik a rendszer akkor szépen kezet fogunk és ki-ki megy a saját útjára. Akkor keres másik szobát. Volt egy srác aki már az elején mondta, hogy neki nagyon tetszik a szoba, a környék, és ki akarja venni, de pókerezni szokott a barátaival, így időnként a szobában tartanának póker partit. Meg hát néha -néha a barátnője is feljönne. A barátnővel nem volt kifogásom, a pókerral igen. Nem vagyok öreglány, így tudom mivel jár a haverokkal a pókerezés. Hajnalig tartó kártyázás, itallal, cigivel. Ennek a srácnak nem adtam ki.


Szóval mindent meg kell beszélni előre.

HA az elején azt mondja nem gond ha felmegy a barátnő akkor egy ilyen kirohanás után oda kell állni a főbérlő elé, és rá kell kérdezni, végül is nem erről volt szó. Nem ezt mondta. Ha továbbra is azt mondja itt nincs átjáróház akkor menj keres másik szobát.

2013. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el keresni uj albit... fogsz olyat találni ahova felviheted a barátnőd is,és egyszer egyszer ott aludthat...
2013. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

"nem mindenki kíváncsi"


Halkan beszélgettünk, szexelni nem akartunk egyáltalán.

De azt nem értem, ha ki van a szoba fizetve, be van csukva az ajtó, akkor mennyi köze van hozzá, hogy mit csinálok bent? Soha nem hangoskodok, soha nem cigiztem és nem is piáltam, éjfélig sem maradtam fent soha...

2013. jan. 25. 10:58
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
Neked van/volt igazad. Keress másik albérletet, lehetőleg olyat, ahol csak diákok bérlik a szobát. A főbérlőd elmebeteg. Lehet kopogni, utána benyitni és kulturáltan kérdezni, vagy megbeszélhette volna veled, hogy ezt ő máshogy szeretné, miután elment a barátnőd. Menekülj inkább.
2013. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!