Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a közös kasszáró...

Mit gondoltok a közös kasszáról akkor, ha a vőlegényem 75 ezret keres, én meg 300 ezret?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:44
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
74%
Elég gáz, hogy ez egyáltalán kérdés.
2013. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is kb. hasonlóak az arányok az én javamra, de mióta összeköltöztünk, közös a kassza. Fel sem merült bennem, hogy ne legyen az, hiszen egy család leszünk hamarosan, nem mindegy ki mennyit tesz be a közösbe?Otthon is ezt láttam, az évek alatt hol anya, hol apa keresett többet, nem tudhatod mi lesz a későbbiek folyamán.

30/N

2013. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
95%
Az a fő kérdés, hogy akiben az ilyesmi ellenérzést okoz, az mit csinál akkor, ha mondjuk fordul az anyagi helyzet, vagy elveszíti a munkáját?
2013. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
52%
Szánalmas vagy ez nem kérdés!
2013. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
88%
a férjem olyan 450et keres jobb hónapokban,én 37et kapok gyest és családit,volt,h én kerestem 300at,ő meg 30at kapott..és ekkor még csak jártunk,de sosem volt ilyen ötletünk,h külön kassza..Nekem is az volt az első gondolatom,h mi lenne,ha fordítva lenne?akkor is aggódnál ezen?
2013. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk közös kassza.

Pedig épp én 250-et,párom a munkakeresős járadákot kapja,ami valami huszonezer.

De ugyanugy közös kassza volt amikor én gyest és családit kaptam,ő meg 400-at keresett...

Két ember (vagyis mi már 3), egy család,egy kassza.

2013. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy sajnálom a pènz. Egyàltalàn nem, de tudom jól, hogy kettőnk közül èn vagyok a felelòssègteljesebb. Ha rajtam múlik, szerényebben èlünk, lakásra tesszük félre a pénz nagy rèszét, tartalékot kèpezünk, ha rajta, akkor többet költűnk, mint amennyit félreteszünk.


A kérdès épp azért merült fel, mert fèlek, hogy közös kassza esetén kiesik kezemből az irányítás, és külön kasszàval jobban járnànk, ha én inkàbb féletenném a pènzt. Nem tudom :/

2013. jan. 30. 13:16
 18/43 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes dolog a fizetés. Szerintem pl. a 60-70 ezret épphogy megkereső, jelenleg gyárban dolgozó barátom ugyanannyit, vagy többet dolgozik, mint mondjuk egy 170 ezret megkereső banki dolgozó. Csak ugye a fizetésben különbözik a dolog.


Kedves kérdező!


Ha tegyük fel te keresnél 75 ezret, és a párod 300 ezret, nem esne rosszul hogy elgondolkozik ilyesmiken? Hogy külön kassza mert ő többet keres. Nem olyan mintha nme bízna benned? Vagy mintha fél lábát kilógatná a kapcsolatból. És a külön kasszát hogy gondoltad? Hogy felezitek a költségeket, aztán ha elfogy párod pénze, akkor nem eszik csak margarinos kenyeret? Nem hinném, hogy Kawasakit venne a pénzedből, szóval ilyenen kár aggódni.

2013. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
87%
Volt olyan időszak amikor a párom újságot hordott és szórólapozott darabjáért 1 Ft-ér és így összesen havonta 40 ezerért. Én pedig dolgoztam 120 e-ért, sose volt kérdés, hogy így összesen NEKÜNK van 160 e forintUNK. Egy igazi kapcsolatban ez nem kérdés, főleg házasságban nem.
2013. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
75%

Értem, mire gondolsz. Nyilván nem a mindennapokban okoz gondot számodra a közös kassza, hanem hosszútávon.


Én a helyedben félretenném, amit gondolok, és a többi menne a közösbe. Ha nem egyforma a gondolkodásotok, nem ugyanarra gyűjtenétek, akkor problémák vannak a kapcsolatban, kérdés, mennyire terveztek egymással közös jövőt.

2013. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!