Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a közös kasszáró...

Mit gondoltok a közös kasszáról akkor, ha a vőlegényem 75 ezret keres, én meg 300 ezret?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:44
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

tök igazad van a spórolás terén. szerintem meg tudnád győzni. elvégre minél többet raktok félre most, annál hamarabb lesz meg a ház, utána már nem kell (annyit) spórolni, ez neki is vonzó szempont lehet.

(és csináljatok havi fix megtakarítási szerződést vmelyik bankban, hogy ne tudjatok csalni :)

2013. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
53%
Ajj...ne haragudj, de szerintem keress mást, mert ha már most, amikor lehetősége lett volna rá, akkor sem volt igénye tanulni, akkor később sem fog.Te hiába szeretnéd... Ha most se zavarja, hogy a nő pénzéből él nagy lábon (vagy legalábbis nagyobb lábon, mint ahogyan élhetne), akkor később se fogja zavarni. Megszokta a szüleivel a jólétet, de fenntartani nem tudja. Később, ha esetleg megszorultok, akkor nem ő lesz az, aki lejjebb adja az igényeket, erre mérget vehetsz, meg nem is ő lesz az, aki alantas pluszmunkával lendít a családi költségvetésen...Figyu, szereted, de gondolj bele: el tudod viselni az életedet hosszú távon ilyen ember mellett? Mert sajnos a családhoz a személyiség egyik oldala kevés, ha a másik ennyire ellentétes a tieddel. És itt nem a fizukülönbségről van szó. A tücsök és a hangya nem jó párosítás. Tapasztalat
2013. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
50%
A személyiségéért nézel föl rá... majd ha a léhasága miatt nem juttok egyről a kettőre, vagy ha családfőként kell majd funkcionálnia, akkor is emlékezz erre, hogy ugyan támaszkodni nem lehet rá, de milyen jó a személyisége. Ezt úgyis csak az érti, aki megtapasztalta, hogy milyen az , amikor a férfi anyagi töketlensége, nemtörődömsége, lazasága miatt ment tönkre kapcsolat, vagy került veszélybe a biztos megélhetés. Mert az ne feledd el, hogy az emancipáci, meg a közös teherviselés egy dolog, de biológiailag vannak szerepek, amelyek nem cserélhetőek föl, és igenis van olyan helyzet, hogy a férfinak kell családfenntartóként viselkednie, tudod kell rá 100%-ban támaszkodni. Alkalmasnak érzed ilyen szerepre?
2013. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs értelme. Mi a férjemmel hasonló összeget keresünk, de mi egy közös számlára elutaljuk felesben a havi rezsi és kajapénzt, azt használjuk vásárlásnál, onnan vonják a szolgáltatók a pénzeket. A többi pénz marad a számlánkon, ahová utalják a fizetést, és mindenki arra használja fel, amire akarja. Szerintem ez nálatok is működne. Bár ha a mi rezsinkent nézem, akkor a vőlegényednek havonta kb 15-20 ezer forintja maradna, ha a rá eső részt utalná a közösbe. Lehet, hogy neki ez nem tetszene...
2013. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy nevelkedtem, hogy közös kassza volt mindig, mi is közös kasszán vagyunk a férjemmel, és mivel közös, mindegy, hogy kié megy el előbb, a maradék úgyis kettőnk megtakarítása. És apukám azt nevelte belém, hogy mindig a megkezdett dolgot (étel, pénz, üdítő) használd el először, mert nem tudom már nyomon követni, és minden el fog fogyni. És beigazolódott. Úgyhogy én azt csinálnám, hogy a 300-ból élnénk, a maradék megtakarításra menne.
2013. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
75%

Drága Kislányom, csak azt szeretném megjegyeni, h jól gondold meg, h ezzel a fiúval tervezed-e a praktikus életet. Remélem megvárod, h kb 2-3, de inkább 4 évet is együtt legyetek, és csak utána mondod ki az igent, mikor már nem vakítanak el a tomboló hormonok.

módos családból való, de nem tanult? he..? és most elvárja, h Te tarsd el, pláne fényűző módon...? ez nagyon nem férfias. a kérdésed alapján, egy értelmes, megfontolt szorgalmas csajszi lehetsz. nehogy egy trógernál köss ki.

saját rossz tapasztalatomból féltelek.


kívánom a legjobbakat!

2013. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

utolsóval egyetértek.


ha módos gyerek volt, akkor meglett volna a lehetőség a tanulásra, talán még most is meglenne. ha te képes voltál a szegénységből felküzdeni magadat, akkor ő miért ül a babérjain?


nem hinném, h kategorikusan ki kéne jelenteni, h közös vagy külön kassza. ilyen keresetkülönbségek mellett én a vegyes kasszára szavazok.

minden hónapban megy ugyanaz az összeg mindkettőtöktől a közös számlára, abból fizettek rezsit, kaját, vegyiárut, a maradékból pedig igények szerint gazdálkodtok.

ha folyton csak eltartod, kifizetsz neki mindent, akkor nem lesz meg benne a motiváció, h feljebb küzdje magát.


mi a párommal így élünk, ő keres 200at, én 80at. nem mondom, gyakran meghív vacsizni, programokra, de ez nem elvárás. ruhát, cipőt, illatszert nem vetetnék vele magamnak, az az én dolgom. van malacpersely számlám, arra is megy egy kevéske pénz, ki tudja mikor kell hozzányúlni.

az a fura, h neki bőven maradna félretenni való a költekezések után is, mert tudtomra hozza, de valamiért mégsem teszi be a számlára. na, engem meg ez aggaszt.


házasodni pont emiatt nem szeretnék, mert az érzelmi oldala még oké, de ne az állam mondja már meg, h onnantól minden vagyonunk közös. ezt én szeretném eldönteni.

2013. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
75%
Semmit.Ő is mindig megosztja velem,amije van,ezért én is meg fogom osztani vele,ami az övé,az az enyém is,mint a komcsizmusban.
2013. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Félig közös,félig külön.

Te is beteszed a 75-öt,ő is,és kész.

Többit tedd félre.


Majd ha 3-4 év múlva is még jól megvagytok együtt,akkor legyen közösteljesen.

2013. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért vannak azok lepontozva, akik felhívják a figyelmet arra, hogy mennyire nem oké a pasi hozzáállása, és nem pártolják nemhogy a közös kasszát, de még a kapcsolatot sem. Persze, ha szerelmes vagy, ilyen problémák eltörpülnek, de annyira mégse, hogy ne zakatoljon benned már most, elvégre, ha nem így lenne, a kérdést se írtad volna ki. Mióta vagytok együtt, hogy már a vőlegényed, de a kassza kérdés csak most merült fel? Én azt tanácsolnám, hogy mindenképpen élj vele pár évet, mielőtt hivatalosan összekötöd vele az életedet, mert nagyon más mentalitásúak vagytok, más háttérrel, amit nagyon nehéz közös nevezőre hozni, főleg, hogy valld csak be magadnak: már most aggaszt a hozzáállása. Gondolj csak bele abba, amit már itt írtak. Lett volna lehetősége tanulni, jó családból való, mégse tette, megelégedett a középszerűséggel. Most is csak arról írtál, hogy TE szeretnéd, hogy majd tanuljon, még fizetnéd is, csak csinálja...Szerinted ez normális? Látszik, hogy többet vársz tőle, mint amennyit ő nyújt. Márpedig azzal kezdeni egy életre szólónak szánt kapcsolat, hogy majd így, meg úgy változtatni akarsz a másikon...hát...eleve holt ötlet, hallgass a tapasztaltabbakra, nehogy nagy sírás, és anyagi bukta legyen a vége.
2013. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!