Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a közös kasszáró...

Mit gondoltok a közös kasszáról akkor, ha a vőlegényem 75 ezret keres, én meg 300 ezret?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:44
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
78%

Én voltam hasonló cipőben, nem működött.

Tegyél fel kérdéseket: miért keres ő férfi létére ennyire keveset? Vajon ez mennyire átmeneti, mennyi esély van arra, hogy fordul a kocka (szélsőséges példa: ha betanított segédmunkás, te meg kvalifikált akárki vagy slágerszakmával, akkor nem valószínű, hogy valaha is többet hozna haza, mint a minimum, így nem nagyon változhat a felállás.

A gond nem is az összeggel, hanem a mentalitással van: pont hogy neki kellene nagyon odafigyelnie a kiadásokra, meg hogy mire menjen el a pénz, hiszen annyit keres, amiből még magát se nagyon tudja eltartani az ember, ennek ellenére nem ilyen. Nálunk hosszú távon nem működött ez a felfogás, mert amíg tartott a lelkesedés, addig voltak ám nagy tervek, de aztán beleszokott, hogy én úgyis megteremtem a dolgokat, enni van mit, lakni van hol (mind nekem köszönhetően9, és valami majd csak lesz. Hát én ebből nem kértem. Tovább akartam lépni, nagyobb lakást, jobb életet, esetleg családot, nem lesüllyedni, mert egyre több emberről kellene nekem gondoskodnom minden téren, ha valamit akartam (akár megszereltetni, nehogy venni), akkor nekem kellett rá mindent előteremteni. Meguntam.

Ez csak az én sztorim, Te tudod, hogy nálatok mi a helyzet, én mindenesetre nem az összeg, hanem a mentalitás miatt nemhogy a közös kasszából, a kapcsolatból se kérnék.

2013. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk kb. fordítva vannak ezek az arányok, csak picit nagyobb összegek. A közös kassza szerintem elkerülhetetlen, nem azért mert ki akarom használni, hanem egyszerűen ha ő venni akar valamit egy 100asért ami közös, akkor már ott bukta lenne, éhen halnék abban a hónapban :)
2013. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
37%

Ha hosszabb távon is várhatóan lényegesen rosszabbul fog keresni a vőlegényed, akkor nem biztos hogy illetek egymáshoz. A férfi önértékeléséhez kell az, hogy felnézzen rá a nő, és így ez esetetekben nehéz lenne.


Mondjuk a baráti körömben több olyan példát is tudok ahol diplomás párnál középvezető csaj jobban keres mint a srác (500-600e vs. 250-400e nettó), de ott be van kalkulálva, hogy a csaj pár év múlva szülni fog és utána már nem lesz többet vezető, a srác pedig nagy valószínűséggel még jobban fog keresni.

2013. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
75%

Amikor összeköltöztünk nekem volt csak fizetésen neki nem. Egy percig sem gondolkodtam. Nálam alap a közös kassza. A szüleimnél külön volt és ezt én nem akartam.Láttam a " na most ezt te fizeted most ezt meg én" című műsort.

Most már a férjem is komoly összegeket beletesz, pedig ennek csak 3 éve. Lehet egyszer én nem tudok beletenni.

Neked kell látnod milyen a pasi. Lehet élősködő hogy most elvárja hogy beletedd de később ezt nem viszonozza. Lehet normális is. Te látod hogy még az utolsó garasát is odaadná vagy még a sz.art is megenné ha nem lenne büdös. Ezen alapján mérlegelj.Elvár e tőled dolgokat, nyújt e ő is a 75 ezerhez megfelelő összeget rád. Sajnálja e tőled a pénzt? Csak azért írom ezeket mert te ismered.

A férjem az utolsót is odaadná.Ezért döntöttem a közös kassza mellett.Bár a feltételem az volt, hogy megszünteti anyukának meg a fél családnak a kölcsönöket ( amit soha nem adtak vissza, és amúgy le sem sz.arják csak ha pénz kell)

2013. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
30%

Ugyanannyít tennék a közösbe, mint ő. A többit féretenném, az enyém az a pénz! Egyelőre nem közös.

Írom mindezt azért, mert ez a helyes. De majd ha fordítva lesz, nem kell megsértődni, ha ő is így bánik veled.

2013. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
51%
Akkor is közös a kassza. Én is igy voltam, mikor ez a felállás volt a férjemmel.
2013. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

A tervek ugyanazok, csak ő módosabb családban nőtt fel, ezèrt úgy van vele, hogy ha tudunk, miért ne èlnénk módosan, én meg a szegénységbòl küzdöttem fel magam, ezèrt nem hiszek abban, hogy muszáj nagy lábon élni.


A ház és minden közös terv, csak szerinte elég 150 ezret félretenni, szerinzem meg félfetehetünk 250-et is. Hogy jobban fog-e keresni..nem tudom. Elrontotta azzal, hogy nem tanult, így nem nagon kap jobb melót. Szeretném ha elvègez majd valamit, még fizetném is, de ugye akkor sem biztos manapság.


De hogy ezért otthagyjam? Nem a pènzèrt nézek fel rá,hanem aszemélyiségéért :)

2013. jan. 30. 13:34
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

"szerinzem meg félfetehetünk 250-et is" - hát győzd meg róla :-)

Szerintem, ha tényleg ki tudtok jönni a maradék 125 ezerből, és közös tervetek házat vásárolni; akkor nincs min gondolkodni, félre kell tenni.

Hiszen az is közös...

2013. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
88%

nálunk pont ezért nincs közös kassza


mind a ketten beletesszük egy borítékba a rezsi és a kaja pénz felét és a maradékból mindenki saját maga gazdálkodik vagy tesz félre

ha nagyobb kiadást tervezünk azt megbeszéljük akkor is ha a saját maradékból fizeti ki


eddig ez bevált

2013. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a komoly kapcsolat mérföldköve, hogy minden fontos téren, közöttük az anyagiakon is meg kell tudni egyezni. Ennek pedig nem az a megoldása, hogy őt kizárod a döntésekből, és külön gyűjtögetsz, hanem az, hogy közösen eldöntitek a mindkettőtök számára megfelelő lépést. Ő 150-et akar félretenni, te 250-t, hát tegyek félre 200-t, és te is engedtél és ő is. A házasság sem arról szól, hogy van egy uralkodó, aki eldönti a dolgokat, hanem csapatjáték. Az együttélés pedig ennek a főpróbája. (Nálunk ugyanez a helyzet, csak sajnos egyelőre fordítva, míg nem lez meg a diplomám. Mi egy csapatként döntünk mindenről. Csak javasolni tudom. Jót tesz a kapcsolatnak.)
2013. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!