Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a közös kasszáró...

Mit gondoltok a közös kasszáról akkor, ha a vőlegényem 75 ezret keres, én meg 300 ezret?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:44
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
mikor mi összeköltöztünk akkor a férjem a pénz elköltéséhez volt hozzászokva. Náluk otthon az volt a divat hogy elverjük a pénzt és hó végén meg sírunk. Nálunk meg apukám mindenen spórol és ehhez szoktam hiába jó módúak a szüleim. Az első hónapban a férjem ( akkor még barátom) azt vágta a fejemhez hogy ő nem spórol mert minek a pénz, ha nem költhetjük el.Ő nem akar olyan lenni mint az apám hogy ül a pénzén. Én meg azt mondtam neki hogy meg ne próbálja azt a pénzt levenni a számláról, mert nem költjük el.( akkor ez kb 20-30 ezer forint volt) Nem engedtem neki levenni. És képzeljétek el pár hónap alatt ugye az már elkezdett jobban hangzani hogy hű már van 100 ezrünk félre rakva. Akkor a férjem azt mondta hogy tényleg sokkal jobb ez így, van mihez nyúlni ha gond van, stb... Na azóta ő már jobban spórol mint én.Néha már szólok neki hogy vegye meg nyugodtan mert megtehetjük.Beleszokott a spórolásba, de nem csak ezen a téren. Ő az összeköltözéskor mindennel tékozolt mint amit otthon látott, a törölközőtől a villanyig mindennel. Most már ő is látja hogy attól hogy van nem kell elszórni.Próbáld meg te is ezt, legyél erősebb és ne engedd elkölteni, rakd félre a 250 . Nem tudhatod jövőre lesz e munkád.Majd ha már van egy jelentősebb összegetek akkor lazíthatsz egy kicsit a spóroláson.Ha meg nem megy akkor marad a külön kassza. De igazuk van azoknak akik azt írják ha ez fordítva is lesz akkor ne essen rosszul.
2013. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a közös kassza többnyire elvárt egy bizonyos szintű kapcsolatban (egyéni, de házasság esetén biztosan), azonban ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy közös bankszámla is van (és az kizárólagos, mert persze egy közös számla, ahová a tartalék megy, az jó). Előbbinek jómagam nem látom hasznát. Ha én megyek boltba, én költök, ha a feleségem, akkor ő. A biztonsági ajtót én fizettem ki, de tápszerért, pelenkáért 3 és fél éve szinte csak ő megy. Nincs számolgatás.
2013. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kérdés rég nem arról szól, hogy közös kasszán legyetek-e a pároddal miközben te többet keresel.

A valódi kérdés az az, hogy hogyan tudjátok a terveiteket összeilleszteni és mennyire tudtok a közös terv szerint cselekedni.

Ha a párod erre képtelen (nem azt mondom, hogy feltétlenül neked van igazad), mert másként látja a dolgokat - úgy gondolja, hogy elég kevesebbet is félretenni - akkor el kell gondolkodnod, hogy messze lejjebb adod az igényeidet és igazodsz a párodhoz, vagy (és számomra ez tűnik a bölcsebb döntésnek így kívülről - amennyiben a párod nem partner) keresel egy olyan párt aki jobban passzol hozzád a pénzkezelésben.

2013. febr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!