Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom választás elé állított...

Niccol kérdése:

A párom választás elé állított. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal, van egy cicám lassan 6 éve. A páromnak macskaallergiája van, ez eddig nem is volt probléma, mert mikor csak hozzánk jött bevett egy tablettát, vagy átzártam a másik szobába, és rengeteget takarítottam előtte a nappaliban. De most hogy összeköltözésen gondolkodunk, a párom nem akar gyógyszereken élni, és választás elé állított. De hogyan választhatnék a két legfontosabb dolog között az életemben? A párom amúgysincs oda a cicákér gyerekkori trauma miatt, én pedig olyan vagyok, mint egy macska nő el se tudnám képzelni az életem zsófi nélkül. Mit csináljak most? Tényleg választanom kell?
2013. febr. 13. 06:39
 101/154 anonim ***** válasza:
74%
Én sem nőttem fel burokban, mindig volt állatunk, most is van kutya, macska, nyúl, baromfi, birka, minden nálunk és rossz dolguk sincs, ezt állíthatom. Mégis inkább nem tartanék a lakásban állatot, ha ez azzal járna, hogy valamelyik családtagomat gyógyszerrel kellene tömni.
2013. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/154 anonim ***** válasza:
100%

Falun nőttem fel kutyákkal, macskákkal, lovakkal, tyúkokkal, disznókkal (persze a két utolsóval nem alakítottam ki közelebbi kapcsolatot). Majd később elköltöztünk, csak egy kutyánk maradt. Nekem pedig 4 éve kialakult a kutyaszőr allergiám. Kinti kutya egyébként, szóval olyan nagy gondot nem okoz. Nem akartuk emiatt kitenni, kevesebbet simogatom, ölelgetem, inkább máshogy játszok vele. Szerintem így nincs gond, ha ez a macska is kinti nem lesz a párodnak baja tőle.

Ha benti lenne, azt szokta volna meg, akkor mérlegelnénk, hogy kint lenne jobb neki, vagy egy ismerősnél, jó helyen. Szedek gyógyszert általában, de attól még megérzek mindent. (van másfajta allergiám is), van olyan rokonom ahol nem tudok pár napnál tovább lenni, mert érzem a torkomban, hogy fojtogat valami. Egy-két napig megy, de utána el kell jönnöm. (padlószőnyeg, régi ház stb. por allergiám is van)

Ha anyukám kitenne a házból a kutyánk miatt igencsak megsértődnék :)

2013. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/154 anonim ***** válasza:
75%
Ja és drága gyógyszert szedek, mellé természetes cuccot is iszok. Ez együtt havi 13 ezer. Mégis megérzem egy idő után a port is, és az állatszőrt is. Szóval a gyógyszerekről ennyi. Az allergiát nem lehet gyógyítani, csak enyhíten a tüneteket, megfelelő! állapotok mellett akár tünetmentessé tenni.
2013. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/154 Liriell válasza:
74%

Szia!


Nekem a barátnőm nagy macskás, mindegyiket találta, vagy szörnyű körülmények között mentette ki őket az utolsó pillanatban, 3 szép és egészséges cicája van mára már (plusz egy kutya). A párja allergiás a macskaszőrre. Ha jól tudom 4 éve élnek együtt, és mivel tudja a srác, hogy a barátnőmnek az élete része a cica had, így nem állította választás elé, annyi volt a kritérium, hogy a hálóba nem mehetnek be. Mondjuk a barátnőm az elején tisztázta, hogy ha lát egy kóbor cicát ő bizony nem fogja magára hagyni az utcán, és ezt képes-e elfogadni a srác... és lám képes volt annak ellenére is, hogy nem szereti a macskákat meg allergiás is. A tiéd csak 1 darab cica... szerintem ha szeret nem állít választás elé... ha meg igen akkor a te dolgod eldönteni, hogy a cica aki 6 éve boldogít és szereted, vagy a srác aki képtelen az elfogadásra.

Őszintén szólva szerintem ha tényleg szereted a cicád akkor ez nem is kérdés... lepasszolni valami menhelyre... vagy valami idegennek...

Ha meg a srácot választod, akkor meg lelkiismeret furdalásod lenne a cica miatt és valószínű ezt sokáig emlegetnéd a párodnak... ez meg tönkre tenné a kapcsolatotokat.

2013. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/154 anonim ***** válasza:
85%
hát, nem tudom, ha a párom miatt kitenném a macskám szűrét, nem tudnék rá ugyanúgy nézni; kedves kutyabolondok a kutya semmivel sem jobb mint a macska, nem is rosszabb, csak más, és ezt nagyon utálom amikor azt mondják hogy egy macska nem nagy dolog de egy kutyáért akár a világról is lemondanék. én soha többet nem tartanám kint a macskámat, volt két kinti macskám mindkettőt elütötte egy kocsi. Szerintem beszéld át a pároddal hogy mi is legyen, a legjobb megoldás amit itt olvastam az a szomszédos ötlet volt(te eteted, és fizeted mindenét, akkor megy át hozzátok amikor nincs otthon a párod) de ha van rá pénzetek akkor egy kisebb szobát ki lehet alakítani macska szobának ahonnan nem jön ki, de te bemész hozzá játszani(én nem bírnám ki, de inkább mint elajándékozni)
2013. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/154 anonim ***** válasza:
36%

Ez a szobás nagyon "vicces" Te nem bírnád ki? :) Az az állatbarát aki inkább bezárja egy lyukba, ahol semmi inger nem éri (ja bocs ha ráérsz bemész hozzá) ahelyett, hogy elajándékozza, hogy mások foglalkozzanak vele, ha nincs már megoldás?

Visszavonom az előzőkben tett megállapítást: NEM vagyok inkább állatbarát.

2013. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/154 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Válaszadók, akik amellett vagytok, hogy egy állatot nem hasonlíthatunk össze egy emberrel!


Úgy érzem, kár vitatkozni itt a kérdezővel és a többi válaszadóval sem. Olyan hasznos ide írni bármit, mint döglött lovon a patkó...


Kívánom annak, aki a macskáját, kutyáját egyéb háziállatát, annyira szereti, mint a párját, hogy ne szeressék ennél jobban viszont őket se. Kedves Mindnyájan, egy egy-olyan férfi kellene mellétek, aki legalább anyira szereti a kocsiját, mint a barátnőjét, ez esetben fair lenne a dolog.

2013. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/154 anonim ***** válasza:
0%
Egy kompromisszum: kopasz kutya, kopasz macska, kopasz patkány (ha valaki szereti a nem mindennapi házikedvenceket), kopasz tengerimalac stb.
2013. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/154 anonim ***** válasza:
0%
106-os, azt nem bírnám ki hogy ilyen helyre zárjam a macskám, de ha választanom kéne akkor inkább ott lenne és nagyon gyakran bemennék hozzá
2013. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/154 anonim ***** válasza:
73%

Szeretném megkérdezni attól az ősanyukától, aki levelet írt nekem, hol olvasta, hogy a gyerekét egy tengeri malachoz hasonlítottam?

Szövegértelmezés 1. :(

2013. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!