Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom választás elé állított...

Niccol kérdése:

A párom választás elé állított. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal, van egy cicám lassan 6 éve. A páromnak macskaallergiája van, ez eddig nem is volt probléma, mert mikor csak hozzánk jött bevett egy tablettát, vagy átzártam a másik szobába, és rengeteget takarítottam előtte a nappaliban. De most hogy összeköltözésen gondolkodunk, a párom nem akar gyógyszereken élni, és választás elé állított. De hogyan választhatnék a két legfontosabb dolog között az életemben? A párom amúgysincs oda a cicákér gyerekkori trauma miatt, én pedig olyan vagyok, mint egy macska nő el se tudnám képzelni az életem zsófi nélkül. Mit csináljak most? Tényleg választanom kell?
2013. febr. 13. 06:39
 111/154 anonim ***** válasza:
29%

Nálam a sorrend: ember-> állat

Ha az életemben ilyen döntést kellene hoznom nem csak a párom miatt, hanem akármelyik embertársam miatt megválnék a házi kedvencemtől. Akármennyire is aranyos egy macska, kutya nekem akkor is csak állat, ezt mondom úgy, hogy nagy állatbarát vagyok. A baromfi (főleg csirkemell), hal, szarvasmarha, - és disznó húson kívül (az utóbbi kettőt is csak ritkán) nem tudnék másmilyen húst megenni. Szokott itthon galamb leves lenni, néha nyúlhús, lókolbász, de nem tudnék belőlük nyugodt szívvel enni.

Szerintem egy állatot nem lehet emberrel összehasonlítani.

2013. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/154 anonim ***** válasza:
60%

Én nem dobnám el azt, akiért felelősséget vállaltam!

Erről kellene gondolkodni.

2013. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/154 anonim ***** válasza:
78%

Meddő vita ez.


Mindenki más. Az egyik ember így, a másik meg úgy döntene... Erről ennyit.

Kár ezen vitázni tovább. Szerintem.

2013. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/154 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem is. Kapott a kérdező tanácsokat... csak remélni tudjuk, hogy megszólal a lelkiismerete.


(Amúgy pl én olyan albérletbe sem megyek, ahol nem látják szívesen az állatomat. Bármilyen csudiszupi is az a lakás, akkor se. Az állatom hozzám tartozik, ketten vagyunk egyek.)

2013. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/154 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki,

kaptam itt most sok választ, volt olyan aki mellém állt, volt aki ellenem, illetve volt olyan is aki felháborodott a tényen, hogy ilyen kérdést egyáltalán fel mertem tenni. Akik így reagáltak a kérdésemre annak leszögezném, hogy a macskám, az nem csak egy házi kedvenc akit csak úgy tovább lehet passzolni, csak mert akadt egy kis probléma. Én őt a kocsik alól mentettem ki egy félre eső autópályán, élet halál között. Egyből vittem az állatorvoshoz, az állatvédőkkel pedig hónapokig elhúzódó csatát kellett vívnom, hogy elhozhassam, és örökbe fogadhassam a cicát. 2 évig tartott mire zsófi bízni tudott bennem, és elismerte, hogy nem vagyok gonosz ember, nem fogom bántani, és főképp nem fogom kidobni, se anyukámat míg ott laktam, se apukámat nem fogadta el a mai napig, 4 évig élt velük, de ha ők rakták ki neki a kaját, inkább éhezett míg hazaértem, de nem evett belőle, mert azt nem a gazdi tette ki neki. Ennyit arról a hozzászólásról, hogy a cica megcsalná a gazdiját egy tál ételért. A cicám a mai napra süket, nem tud tájékozódni, és az egyik szemére vak is, ha leviszem nyáron egy kicsit sétálni,1 méternél messzebb nem megy el tőlem, nehogy szem elől veszítse a gazdi, folyton neki megy a fáknak, ha 2 percre nem figyelek oda.


Szóval már remélem mindenki megérti, hogy miért nem olyan könnyű az elhelyezéséről gondoskodni, elég nagy hátrány neki az hogy 6 éves, erre még rájön plusszba, hogy teljesen süket, illetve fél szemére egyáltalán nem lát.


A betegség miatt kinti cica nem lehet belőle, mivel így is tudjuk, hogy hány egészséges macsek végzi autó általi halállal, patkány méreg, meg egyéb otthon tartható fegyver által, nem hogy ő aki se nem hallja, se nem látja a rá leselkedő veszélyeket.


Természetes, hogy feltettem magamban a kérdést, hogy 6 évnyi szenvedés (2 évig 2 óránként kellett etetni tejjel, hogy életben maradjon, alig aludtam valamennyit, állandóan orvoshoz járni vele, folyton szemmel tartani) csak úgy kárba vésszen egy olyan kapcsolatért, ami vagy fog működni vagy nem. Ezt senki se tudhatja. Ismerek olyan embert akik 7 év együttélés után jöttek rá hogy nem valók egymáshoz.

2013. febr. 13. 16:18
 116/154 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelmű, hogy a cica!!
2013. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/154 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én az utolsó kommented alapján úgy látom, hogy ha dönteni kell, a cica felé húz a szíved. Úgyhogy tényleg tökmindegy, hogy ki mit írt és ki hogy döntene, mert ez a te életed és a te döntésed. Annyira ezzel a sráccal meg úgy tűnik, nem annyira erős köztetek a kapocs, hogy ne tudnád elviselni, ha mégsem költözik oda hozzád. Úgyhogy ha nem tudsz megválni a cicától, mondd meg a srácnak, hogy semmiképpen nem vagy hajlandó ilyen áldozatra. Aztán hogy ezt ő vagy elfogadja, vagy nem, ez meg az ő döntése lesz.
2013. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/154 anonim válasza:
10%

nem azért a két forintért én megértelek téged hogy szereted a macskát de ha összeakarsz költözni a barátoddal és szeretitek egymást szerintem a kapcsolat fontosabb mint egy állat. ez nem azt jelenti hogy el kell altatni. csak van barátnőd barátod aki el tudja viselni. esetleg te finanszirozod a kajáját stb akkor szerintem biztos találsz neki egy közeli helyet..


ha meg szakitotok vagy elválltok akkor visszaveszed a macskát és cső..


inkább elszalasztod lehet hogy életed párját egy macska miatt ami előbb elfog pusztulni valószínűleg mint a kapcsolatotok?

lehet találsz olyant akit nem zavar a macskaszőr.. lefekszetek párszor aztán otthagy.. én a macska nézőpontját nem nézem mivel leírtam hogy mit lehet vele csinálni. vagy megvárjátok amig vége lesz a macskának és te leszoksz a macskákról vagy elhelyezed ismerősnél akit nem zavar a macska illetve finanszirozod a költségeit és kész.

2013. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/154 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már rég döntöttél, már akkor amikor feltetted a kérdést. Itt csak megerősítésre vártál. Valószínűleg nem számítottál ennyi válaszra.

A hozzászólásodban csak a macskáról írsz, látszik, hogy a párodnál jobban szereted. Szerintem ne halazd tovább a dolgot és mond el a párodnak is, felesleges üres köröket futni.

Válaszaidból egyértelműen kivehető, hogy a macskához húz a szíved.

2013. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/154 anonim ***** válasza:
100%
*halaszd
2013. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!