Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom választás elé állított...

Niccol kérdése:

A párom választás elé állított. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal, van egy cicám lassan 6 éve. A páromnak macskaallergiája van, ez eddig nem is volt probléma, mert mikor csak hozzánk jött bevett egy tablettát, vagy átzártam a másik szobába, és rengeteget takarítottam előtte a nappaliban. De most hogy összeköltözésen gondolkodunk, a párom nem akar gyógyszereken élni, és választás elé állított. De hogyan választhatnék a két legfontosabb dolog között az életemben? A párom amúgysincs oda a cicákér gyerekkori trauma miatt, én pedig olyan vagyok, mint egy macska nő el se tudnám képzelni az életem zsófi nélkül. Mit csináljak most? Tényleg választanom kell?
2013. febr. 13. 06:39
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/154 anonim ***** válasza:
29%

Amúgy egy pár válaszolóról az idegbajos apám jut eszembe.


Míg otthon laktam mindig ezt nyomta, ha majd nem kiöntöttem valamit, jött a veszekedés, hogy majd nem kiöntöttem, majdnem MAJDNEM! HÁT MI LETT VOLNA AKKOR! Majdnem kiöntöttem!!!!


Igen, majdnem. De nem öntöttem ki. Akkor miről van szó?


DE MAJDNEM! AKKOR MI LETT VOLNA???

2013. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/154 anonim ***** válasza:
88%

Én is állatokkal nőttem fel, és nagyon boldog gyerekkorom volt, legfőképpen miattuk.

3 kutya, 2 macska, házinyulak (nem levágásra szánt nyulak, hanem hobbinyúlként voltak tartva a kertben)... Imádtam őket, mindig lehetett velük játszani, végtelen mértékű szeretetet képesek adni.

Szerintem egy gyerek sokkal boldogabb lehet, ha állatok is vannak a háztartásban (nem feltétlen a lakásban). Illetve pár pszichológiai szakirodalom szerint is elősegítik a gyerek lelki fejlődését, jó irányba.

2013. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/154 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 92-es, lehet ám bunkóskodni, csak nem érdekel. :))

Nyilván vannak kivételek, de ritka!

2013. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/154 anonim ***** válasza:
28%
De teljesen felesleges vitatkozni, felőlem nevelhetitek a kölykötöket egy burokban is, nem az életemet rontjátok el vele. Nem én leszek asztmás, allergiás, betegeskedő, hanem a gyerekeitek.
2013. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/154 anonim ***** válasza:
38%

De mond már meg nekem, hogy hol olvasod azt, hogy mindenki burokban akarja a gyerekét nevelni, állatoktól mentesen.

Aláírom, hogy nagyon fontos egy állat egy gyerek életében, de nem lesz semmi baja, ha nélküle nő fel, mert apuci allergiás rá. Vagy már nem csak egy nőnek fontosabb egy macska, hanem a gyereknek is fontosabb,mint egy apa??? :D

2013. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/154 anonim ***** válasza:
36%

Én is állatokkal nőttem fel! Imádom a kutyánkat, még mikor pici voltam macskánk is volt. Szeretem az állatokat, de mint 83%os is írta, van egy sorrend. Ha a páromnak az évek során kialakul az allergiája és nem ám valami kis tüsszögés, amit heti 1 bogyó megold, akkor menne az állat. Kialakulhat az allergia felnőtt korbanm is, és biztos nem a páromat raknám ki. Meg az állatot sem az utcára, hanem normális helyre.

Szóval mi sem vagyunk kegyetlenek, de egyértelműen a társunk a fontosabb, és az nem az állat, hanem a férfi akivel együtt élek és családot alapítok.

2013. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/154 anonim ***** válasza:
30%
És igen, meg lehet oldani mindent gyógyszerrel, de biztos nem fogom tömni őket, csak azért, hogy az állat maradhasson. Meg lehet oldani úgy, hogy mindenki egészségesen, boldogan, gyógyszerek nélkül éljen, ez pedig az, hogy a kutya macska ló szamár megy a házból egy olyan helyre, ahol szintén jól érzi magát.
2013. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/154 Adamka1119 ***** válasza:
27%
Nagyon beteg gondolkodásod van ha ez a kérdés felmerült benned. Én biztos a páromat választanám.
2013. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/154 anonim ***** válasza:
14%

Én a páromat választanám... Ha szeretem. Jelenleg nincs, de tíz cicát is odaadnék azért, hogy visszaszerezzem.


Ez nem finnyáskodás a párod részéről, hanem nem akar gyógyszereken élni (és persze nyilván kíváncsi is, hogy mennyire szereted, valójában ez egy kérdés: szeretsz-e eléggé). A gyógyszerek nem az egészséghez vezető út, lényegében minél több gyógyszert szed valaki, annál valószínűbb, hogy hamarabb megy el mint később.


A kérdés, amit el kell döntened tehát az, hogy a párod halálos ágyánál szeretnél-e öt évvel korábban ülni mint lehetne, vagy meghozol érte egy kis áldozatot és inkább megoldod a cica elhelyezését. :)

2013. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/154 anonim ***** válasza:
26%
Csak arra lennék kíváncsi, hogy ha itt egy-egy válaszolónak kialakulna egy allergiája mit gondolna, ha a párja lapátra tenné, megkérné, hogy drágám költözz már el, mert nekem is, Jancsikának is fontosabb a Pötyi, mint te.
2013. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!