Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám új barátja bele akar...

Anyám új barátja bele akar szólni a magánéletembe, anya pedig hagyja! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kényszeríteni akar, hogy sportoljak, de csak labdajátékot, mert amit most csinálok az nem sport és primitív ember vagyok a szemében, mert nem tudok játszani semmilyen hangszeren.

Bele akar nézni az ellenőrzmőbe, ellenőrzi a házimat, mert ő mindent tud és ha nincs házi, akor ad, persze azt nem csinálom meg, de akkor én vagyok a hülye.

A barátamat is mindennek elmondja.

Anya szerint hálás lehetnék, hogy egy igazi férfi tanítja meg nekem, hogy hogy kell élni, de én nem akarok úgy élni mint ő, én úgy akarok élni, mint én!


2013. febr. 15. 15:37
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Jó, persze, ne csináljam, amit mond, ezt könnyű mondani, de akkor telebeszéli anya fejét, rá meg hallgatnom kell!
2013. febr. 15. 16:04
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

16 éves vagy, anyukádra se kell hallgatnod. Vannak döntések, amiket önállóan kell meghoznod. Ilyen például a továbbtanulás, és hogy milyen irányban akarsz haladni.


Ha elmondanád nekik, hogy ez és ez akarok lenni, ennek érdekében ezt és ezt akarom csinálni, ebben támogassatok, akkor szerintem leszállnak rólad.


A zene tanuláshoz kell némi tehetség is, ha te nem érzel ilyet, akkor ne hagyd, hogy rábeszéljenek, kidobott idő, és pénz. Csináld azt, amihez kedvet és tehetséget érzel magadban. Legyél bennük sikeres, akkor tuti leszállnak rólad.


Apádhoz nem fordulhatsz ezügyben?

2013. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

A barátaimmal is mi a baja? Össze szoktunk jönni szerepjátékozni, de az is baromság.

Ja és a vallását is rám akarja tukmálni, de amiatt nem aggódom, mert azt nem teheti meg.

2013. febr. 15. 16:12
 14/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csak öt percenként tudok reagánli, mert most regisztráltam!

Anyának engedeskedem, mert apa azt kérte. Ő meghalt hat éve. Ennek a senkinek is csak azért nem adok két nagy maflást, mert anya szereti. De én nem örülök, ha hülyének néznek.

2013. febr. 15. 16:22
 15/24 anonim ***** válasza:
21%

A te esetedtől elvonatkoztatva: aki azt mondja, nem az apja a nevelőapa, nem szólhat bele semmibe. De eltartani, ha anyának nem elég a pénze, orvoshoz vinni, vigyázni a gyerekere, az kötelessége, ha már összejött az anyával, igaz? De hogy a gyereknek egy rossz szót merjen szuólni, vagy számonkérje valamiért, attól Isten ments, nem az apja!!!! Hát szerintem nem így van.


A te esetedben, kedves kérdező, előszőr is próbáld a jó oldalát nézni. Valószínű aggódik érted, vannak elképzelései is veled kapcsolatban, ez nem feltétlen rossz, legalább törődik veled. Ha te valamit nem szeretnél, akkor mondd meg neki. Mondd meg pl., hogy a hangszerhez nincs érzéked. Ugyanez a vallásra is vonatkozik. kedvesen, de határozottan mondd, hogy nem. Egyébként milyen vallás?

2013. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kötelessége egyik sem, amit felsoroltál.

Nem törődik velem és egy igazi apának sem engedném, hogy ezt csinálja. Beszélni vele nem tudo mert lenéz. Ezt mind azért teszi, hogy egy szintre kerüljek vele. Ő mondta, szóval nem én találtam ki.

A valás pedig katolikus.

2013. febr. 15. 17:15
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, én azt gondolom, hogy egy 3 éves gyereknél még elmegy, amit írtál, de itt egy 16 éves, 2 év múlva nagykorú emberről van szó, akinél leginkább is az számít, hogy neki magának milyen elképzelései vannak a saját magáról és a saját jövőjéről... egy ilyen korú fiatalt már a vér szerinti szülője sem nagyon tud nevelni, nem hogy az életében most felbukkanó idegen. Kérdező azzal, hogy az anyja társaként elfogadja az anyja választottját, kb megteszi azt, ami a szituban tőle elvárható, de teljesn érthető, hogy nem kéri és nem tűri a pót-apáskodást. Az illető férfi meg éppen most intézi el a köztük lehetséges jó emberi, idővel akár "atyai jóbaráti" viszonyt azzal, hogy kéretlenül apáskodni akar...

Valakinek le kellene állítani.... már csak a saját érdekében is...

2013. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

Gondolj bele anyud helyzetébe.Most ő vele van.

Annak nincs jó vége ,hogy ez a én gyerekem te ne szólj bele a nevelésbe.Szerintem csak próbál törődni veled.

2013. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Elég normálatlan módon teszi.
2013. febr. 15. 19:10
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
az én nevelő faterom is ugyan ez a jellem de szerencsere nekem már volt 16 évesen saját keresetem. kiizavartam a szobambol, meg egyszer kaptam rajta hogy az asztalfiokomba turkal ott pofan vágtam, meg szamonkerte rajtam higy minek van kés a fiokomba, mert szakács vagyok ba zdmeg, a szakmám ne tudta de beleugatott
2013. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!