Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám új barátja bele akar...

Anyám új barátja bele akar szólni a magánéletembe, anya pedig hagyja! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kényszeríteni akar, hogy sportoljak, de csak labdajátékot, mert amit most csinálok az nem sport és primitív ember vagyok a szemében, mert nem tudok játszani semmilyen hangszeren.

Bele akar nézni az ellenőrzmőbe, ellenőrzi a házimat, mert ő mindent tud és ha nincs házi, akor ad, persze azt nem csinálom meg, de akkor én vagyok a hülye.

A barátamat is mindennek elmondja.

Anya szerint hálás lehetnék, hogy egy igazi férfi tanítja meg nekem, hogy hogy kell élni, de én nem akarok úgy élni mint ő, én úgy akarok élni, mint én!


2013. febr. 15. 15:37
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
ne érdekeljen mit mond, úgyse mondhtja meg, mit csinálj!
2013. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az érett viselkedés, hogy nem akarod elválasztani édesanyádtól, sőt elfogadod, hogy vele van, de van egy határ amit ő átlépett/át akar lépni.

Az egyik hozzászóló említette, hogy "persze ne szóljon bele a gyereknevelésbe, de tartsa el" Ehhez mondanám: márpedig ne szóljon bele a nevelésébe! Abból jó nem származik. Nem azt mondom, hogy tartsa el, de semmi köze nincs a neveléshez. Nincs szó arról, hogy ne keresne az anya.

Nem egy drogos alkoholistáról van szó, akit meg kell nevelni, jó gyerek, csak más az érdeklődése, nehogy már egy idegen próbáljon átformálni egy közel kiforrt jellemet.

Szerintem se túl jó a box, de attól még ha őt ez érdekli nem íratnám be hárfázni, mert minek? Alapból szörnyen irritál az ilyen önmegvalósítás a gyereken keresztül dolog.

Sajnálom kérdező, anyukád valószínűleg nem akarja elveszíteni az illetőt és szenvedni fogsz még két éven keresztül. Az én anyám is elvált, de az apámnak már a kezdetek kezdetén megmondta, hogy semmi köze nincsen a testvérem neveléséhez. Pedig ő még kicsi volt akkor, de sose állt szándékában apaként rákényszeríteni az idegen férfit, hiszen már van/volt apja.

Felhívnám valamire a figyelmét édesanyádnak, a fickóval úgysem lehet beszélni valószínűleg (ilyen is van a család ismerettségi körében, hiába volt neki is elmondva ugyanaz, ami apámnak) szóval:

"-szeretlek és tisztellek a döntéseiddel együtt.

-szeretném, ha te is tisztelnél annyira, hogy nem akarod megváltoztatni azt, aki vagyok.

-nem arról van szó, hogy kevésbé szeretnélek azért, ha ellenem döntesz, de szomorú és csalódott leszek, mert ez azt jelenti, át kell gondolnom: vajon sohasem álltál hozzám olyan közel, mint hittem, vagy csak most kerültem távolabb."

ezt ha hitelesen saját szavaiddal elő tudod adni úgy, hogy nincs a közelben a fazon valószínű hatással lesz rá. Hátha felfogja, hogy nem csak azt az embert veszítheti el, hanem téged is. Majdnem felnőtt vagy.

Szerintem ezzel érhetsz célt kb. a fickó így leírásod alapján egy sznob kis p*cs.

2013. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Nezd, ha o a csaladfo es az eltarto, akkor tetszik nem tetszik csinalod amit mond. Van meg ket eved amit ki kell huzni, utana nagykoru leszel, mehetsz elni a sajat eleted.
2013. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nezd, ha o a csaladfo es az eltarto, akkor tetszik nem tetszik csinalod amit mond." - azért ez szerencsére nem így működik, családfőnek és eltartónak lenni sem jelent korlátlan hatalmat a többi családtag felett. Meg kell próbálni Kérdezőnek először szót érteni az emberrel, ha nem megy, akkor az anyjával, ha az sem megy, akkor gyámügy...

(persze ez egy fél éves kérdés, remélhetőleg azalatt már rendeződött a viszony a családon belül, megtaláltáka felek a kompromisszumokat)

2013. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!