Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anya csak az egyik...

Ha az anya csak az egyik gyereket akarja megkapni, az apa mindkettőt akkor is van esély, hogy az anyának ítélik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a bíróság anyapárti (elvben nem, gyakorlatilag igen). De ha van két gyerek: egy örökbefogadott, és egy vérszerinti (teljes meglepetés baba) és az anya csak az utóbbit akarja akkor van esély arra, hogy megkapja őt? Vagy az apának ítélik mindkettőt? Persze szépen meg tudja magyarázni az anya, hogy a nagy kamasz fiú apai kézre van szüksége, míg a kicsi egy óvodás kislány akinek még "szüksége" van az anyjára.

2013. márc. 21. 22:22
1 2 3
 11/24 anonim válasza:

Ez a nagy gond az örökbeadással,hogy váláskor csak koloncként tekintenek szegény gyerekekre..mintha egyébként nem lenne elég kellemetlen,hogy nem a saját szüleivel van...


Neki nagy szerencséje van,hogy az apuka nem akar lemondani róla!! Remélem ő nyeri meg! Az a baj,hogy nagyon az anya pártján vannak ált a bíróságok és ameddig nem veszélyezteti valamilyen módon a gyereket,inkább nála helyezik el.. :S

Legyen szerencsétek!!

2013. márc. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Ezért válnak, mert a nagyobbat az anya nem szereti? Neked van gyereked? Velük élsz? Miért szólsz bele?


A gyerek neme iránt sok embernek van elvárása, főleg a férfiaknak fontos a fiú gyerek.


Te meg mint oldalági rokon ne nagyon szóljál bele és ne kavarjál oldd meg a saját életedet! Ez a tanácsom.

2013. márc. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Elnézést de átolvastam a válaszokat, itt aztán nincs senkinek gyereke, de még a kérdező esetében is kételkedem.

A nagyobb gyerek intézeti gyerek?

Hát akkor nem látja meg benne önmagát az asszony.

A saját ráadásul lányát miért kellene elszakítani az anyától?

Ez az egy dolog, ami a nő ellen szól? És jól főz? Mert ha nem fejezzük már le! És az apa? Gondolom "csak" dolgozik szegény és a gyerekeket a nőnek kell nevelni, meg még dolgzozni, főzni stb.


És a kérdező söprögessen a saját portáján, ne bújgassa a testvérét.

2013. márc. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

11

Ez nem igaz. Teljesen mindegy, hogy egy szülő mikor érzi koloncnak a gyereket. Ha most annak érzi. Eddig is az volt.

Mi is ugyanilyen helyzetben váltunk a férjemmel (annyi, hogy két fiúval), egyikünknek sem jutott eszébe, hogy a nagy addig volt a gyerekünk míg házasok vagyunk vagy míg megszületett a kicsi. Bár én is tapasztaltam már hasonló "felfogást" ismerősi körben. De ez koránt sem általános. Ha valaki évekig küzd egy gyerekért azért meg tudja becsülni és nem fordul el semmilyen helyzetben tőle. Nem azért mert így helyes, hanem mert óriási a szeretet. Azért mert ilyen esetek kapnak inkább nyilvánosságot, ezeken el lehet csámcsogni azért még nem ez a többség.


12

Te aztán egy lelkinyomorék vagy, gyanítom még nem voltál gyerek közelében. Nem teljesen mindegy honnan jött? Csak azért szeretünk valakit mert a génjeinket örökölte? Ha szülünk egy gyereket akkor már anyák vagyunk? Nem túl primitív felfogás ez?

Tudod én is elváltam volna a férjemmel ha egy percig is érzem, hogy nem tudja úgy szeretni a nagyfiunkat. Egyrészt kiábrándultam volna belőle, másrészt ha én érzem akkor a gyerek is. Ezernyi dologgal meg kell küzdenünk (pl. az ilyen primitív emberek felfogásával), ha nincs otthon családi egység, szeretet akkor egy örökbefogadott gyerekből az életben nem lesz egészséges felnőtt. A vér szerinti gyerek is sérül ha otthon nincsen minden rendben akármi miatt, de ha egy gyerek tudja hogy miért nincs, az ő "hibája" akkor tuti megsínyli. Hány ember fogja még eldobni?

Egy óvodás kislányt pedig egy apa ugyanúgy el tud látni, ugyanúgy tud szeretni mint egy anya. Tudod nem minden apa "kirakat" apa, sajnálom ha csak ezt tapasztaltad.


Kérdezőnek még annyit, hogy keressen fel az apa egy ügyvédet. Szerintem a bíróban is, mint minden jó érzésű emberben ki fogja vágni a biztosítékot az anya.

2013. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A kislány hol szeretne lenni?
2013. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nálunk pl. felváltva vannak együtt a fiúk. Nem is értem, hogy ha az egyik az egyik szülőnél van, a másik a másiknál, akkor ők, a testvérek mennyi időt vannak együtt? Biztos jó az, ha egyik szőlő sem "unatkozik", mindig van kéznél egy gyerek, de hogyan lehet így a testvéri kapcsolatot ápolni? Persze biztos ezt is lehet jól csinálni, csak én nem látom:) Nekünk így volt logikus, így láttuk biztosítottnak, hogy egy család maradjunk a válás ellenére.
2013. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

13


Látja magát benne vagy sem, felelősséget vállat érte, anno úgy döntött hogy felneveli! Milyen ember az,aki azt mondja,hogy 'ja,bocs van már saját és ha lehet, csak ő kéne'

Milyen érzés ez annak a gyereknek,akit a saját szülei már elhagytak, évekig volt otthonban,mire végre azt hitte,hogy lesz családja,de az anyuka ellöki magától????

Egy szülő ilyet nem tehet!

2013. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

14


Igazad van abban,hogy sokan szerencsére nem mondanak le róluk,ahogy ti sem,az elmondásaid alapján. Ez a normális!

Csak olyan sokat beszélgettem gyermekvédelmisekkel,akik már sok örökbeadást végigcsináltak, és annyira sok a rossz tapasztalat,hogy volt olyan,aki azt mondta,hogy ő nagyon nem szereti ezt az eljárást. Nagyon sok esetben visszakerülnek államigondozásba, ráadásul lelkileg sokkal rosszabb állapotban..


Persze nekem is van ismerősöm,ahol viszont teljesen jól alakul a család élete :)

2013. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18

Én statisztikákat nem ismerek, sajnálom ha így van, nem hittem volna. Tartjuk örökbefogadó családokkal a kapcsolatot, többeknél született utána mégis csak vér szerinti gyerek, úgy mint nálunk, és én tényleg nem igazán tapasztalom, hogy különbséget tesznek a gyerekek között. Egy másik elvált házaspár van még, ott sem. De ezek szerint csak én vagyok szerencsés körben.

2013. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kislány még 6 éves, imádja a bátyját is, az apját is. Persze az anyukáját is, de szerintem inkább a fiúkkal maradna. Konkrétan nem lett vele megbeszélve, inkább csak körbebeszélte vele az apukája. Gondolom ilyenkor gyerekpszichológust is meghallgatnak. Majd ő ad szakvéleményt

2013. márc. 22. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!