Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anya csak az egyik...

Ha az anya csak az egyik gyereket akarja megkapni, az apa mindkettőt akkor is van esély, hogy az anyának ítélik?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a bíróság anyapárti (elvben nem, gyakorlatilag igen). De ha van két gyerek: egy örökbefogadott, és egy vérszerinti (teljes meglepetés baba) és az anya csak az utóbbit akarja akkor van esély arra, hogy megkapja őt? Vagy az apának ítélik mindkettőt? Persze szépen meg tudja magyarázni az anya, hogy a nagy kamasz fiú apai kézre van szüksége, míg a kicsi egy óvodás kislány akinek még "szüksége" van az anyjára.

2013. márc. 21. 22:22
1 2 3
 21/24 anonim válasza:

19


Én is azt hittem,hogy ezek a gyerekek mennyire szerencsések általában,de mikor beszélgettem az intézményvezetővel (amelyikről a szakdolgozatomat írtam),aki családi barát is egyben,tehát nem szépítgeti a dolgokat, ő mesélte,hogy eleinte ő is pozitív volt,de aztán annyi sza.r helyzettel találkozott,hogy most már nem tud úgy hozzáállni.

Én azon voltam a legjobban kiakadva,hogy mesélte,vannak olyanok,akik ünnepekkor felkeresik,hogy karácsonyra elvinnének egy gyereket,de majd ünnep után visszahozzák....ezzel senkinek nem segít,csak még jobb elkeseríti azt a szerencsétlent..

Szerencséjük van azoknak a gyerekeknek,akik a ti környezetetekben vannak, ők legalább tényleg normális körülmények közt nőhetnek fel.


Kérdező, én is úgy tudom,hogy pszichológustól is kérnek szakvéleményt, az biztos döntő szerepet játszik a dologban.

2013. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

a fiú mit szeretne? ő eldöntheti,és azzal él. akkor van baj ha anyukával akar és ő nem akarja őt. ha ő is érzi h az anyja elutasitó,akkor meg kell vele beszélni h apukája nagyon szereti éljen velük. de apa kérje is h megkapja őt.


a kicsit biztos h nem veszik el az anyukától,ezt apuka sem akarhatja komolyan. amúgy régen ha mindkét szülő megfelelő volt elosztották a gyerekeket


anyukát nem minősitem,viszont ha igy érez akkor tényleg az a jó ha a nagy apukához megy.kevésbé lesz neki fájó iyg mintha anyukával marad aki nem torődik vele,igy apuka legalább tudja orvosolni a fájdalmát

2013. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
6 éves nem dönthet,majd ha 12 lesz. nem hinném h elveszik az anyától.
2013. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Ez undorító... (bár nem ez a legrosszabb... olyan is van, aki a VÉRSZERINTI gyerekei között válogat..) Mi lett a vége?
2013. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!