Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/171 anonim ***** válasza:
92%

24: ". Az első gyerekem 11 éves korában hagytam a nagymamánál huzamosabb időre, a másodikat pedig 9 évesen. "


Nálunk meg már az elsősöket is elvitték erdei táborba 7-8 évesen hétfőtől péntekig.... és abba sem haltak bele, sőt életük egyik legjobb élménye volt.

2013. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/171 anonim ***** válasza:
68%

"és nem arról szólnának a napjaim, hogy a háztartást vezetem, és belefulladok a kakás pelenkákba..." Pontosan ez a baj, hogy néhányan úgy tekintenek az anyaságra mint valami börtönre és korlátozzák saját magukat..

Nekem eddig soha, egyetlen napom sem arról szólt hogy belefulladtam a kakás pelenkába! Pedig 4 gyereket felneveltem!


Emellett persze, az a véleményem hogy nem önző a kérdező ha elmegy kettesben a párjával, de ez a felfogás annyira lelombozó!

2013. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/171 anonim ***** válasza:
84%

Uram ég, mennyi önző boszorkány van itt :D


Most akkor elképzelem, hogy a lebüfizett pólójukban, meg a kinyúlt, bolyhos mackónadrágjukban ülnek a gép előtt copfban, miután elmosogattak, kiteregették a ruhákat, és elpakoltak a gyerek után, kivitték a szemetet, és gondolatban már 1000 kilométer messze járnak valahol a tengerparton, csinos bikiniben, és szemeznek a macsó úszómesterrel...


Aztán felriadnak, eszükbe jut, hogy ők holnap is felkelnek majd a gyerek tombolására, megint vásárolni kell, főzni, mosni, takarítani, a gyerekkel foglalkozni, ellátni, megint nem lesz ideje hajat mosni, sem beleolvasni a nők lapjába, és akkor ideírják, mennyire szörnyű önző dolog 4 napra itthon hagyni a gyereket a nagyszülőkkel, aztán lila fejjel végignyomkorássza a piros kezeket.


Nyomd meg te is a piros kezet, ha magadra ismertél :)

2013. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/171 anonim ***** válasza:
95%

OFF


Úristen, megdöbbentő hogy némelyik választ/hozzászólást egy (elméletileg) felnőtt, érett nő írta..


ON


Kérdező: Egyáltalán nem vagy önző, ne hallgass a károgókra! Önző? Ettől? Na ne vicceljünk már.. Nyugodtan menj és tudod mit? Érezd magad nagyon-nagyon jól és gondolj az itteni, károgó, besavanyodott anyukákra! Gondolj rájuk hogy bizonyára ők akkor is a GYK-n osztják a hasznos válaszokat mikor te (csak hogy az ő szavaikkal éljek) a jacuzziban áztatod a feneked vagy hogy ők éppen az ebéddel bajlódtak egész délelőtt, még te azt az időt az ágyban töltötted a férjeddel, az ebédet pedig ti egyszerűen csak megrendeltétek! ;) Igenis kellenek ilyen napok és aki azt mondja hogy ettől valaki rossz/önzö/stb szülő, az hülye, már elnézést!

2013. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/171 anonim ***** válasza:
92%

De nagyon kíváncsi lennék, hogy az ellenzők vajon hányszorosan elváltak? :)

Vagy épp mikor lesznek lecserélve egy szép mosolygós nőre :)


Bunkók tömkelege.


Menj nyugodtan és érezd jól magad kérdező!

2013. márc. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/171 anonim ***** válasza:
79%

ma 23:19 vagyok


Egyszer sem váltam el, pont ezért, mert nem anyaként, és háziasszonyként funkcionálok, hanem NŐ is vagyok!

2013. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/171 anonim ***** válasza:
72%

Nem is rád gondoltam, hanem azokra, akik itt hisztiznek, hogy ne menjen, mert önző, és mert a gyerek lemondásokkal jár..

Na ezek lesznek előbb utóbb lecserélve.

2013. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/171 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy önző.


Nekem pont az volt a bajom, hogy anyu nem engedett el sehova. Mindig cipelt mindenhova, én meg azonnal bőgtem, ha eltűnt. Egy évvel visszatartottak az oviban, mert nem beszéltem senkihez.

2013. márc. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/171 anonim ***** válasza:
92%

Na, akkor ez polgárpukkasztó lesz:)

4éves voltam, mikor a szüleim elutaztak Spanyolországba 1hétre, én nagyszülőkkel voltam, pedig én asztmás is vagyok. anya minden nap 3x telefonált, velem is beszéltek. Most 18vagyok, nincs velem probléma, egészséges vagyok, imádom a szüleimet. Igaz, elég "szabadon" neveltek, nem az a maradi házaspár, aki eltilt a barátaimtól, mert mondjuk nem tetszik nekik. Én meg nem iszok, nem cigizek, normális gyerekük vagyok. Durva, mi?

2013. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/171 anonim ***** válasza:
96%

Hát én ugyan még nem vagyok anyuka így érdekben nem tudok hozzászólni, csak megosztanám a nagyszüleim történetét.


A nagymamám 19 évesen szülte az első gyerekét (apumat), rá 3 évre az egyik, majd rá 7 évre a másik nagybátyámat.

19 éves korától egészen 47 éves koráig, amíg a legkisebb fia is meg nem házasodott addig csak a gyerekeinek élt, szinte ki sem mozdult, még a boltba is a papámat küldte el és egész nap ki sem látszott a házimunkából. Ha nem volt mit tenni, kreált magának valamilyen feladatot, benn a lakásban vagy kinn a kertben.

52 évesen megtudta hogy a papám párhuzamosan mellette már 16 éve tartott egy nőt egy másik városban, akivel néha eljárt étterembe, színházba, ide-oda. És akire persze nőként tekinthetett, nem csak anyára.


Nagyon csúnya dolog amit a papám tett, haragszom is rá érte mert nehéz hónapokat okozott ezzel a mamámnak. De valahol érthető, hisz a mamám 19 éves korától 47 éves koráig elfelejtett nőként viselkedni.

Most már bánja és azt mondogatja nekünk, hogy soha semmilyen körülmény között ne felejtsük el hogy nők vagyunk és ha úgy van, bízzuk majd a gyereket másra is (mondja ezt úgy, hogy ő soha nem hagyta ott még egy fél napra sem senkinél a gyerekeit mikor kicsik voltak!)

Szerintem ez a történet elgondolkoztató és a sok rosszindulatú jajveszékelő számára is tanulságos!


Kérdező: te pedig nem vagy önző! Érezzétek jól magatokat! :)

2013. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!