Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/171 anonim ***** válasza:
87%
45-ös szerintem egy aszott vénlány, gyereke sincs, és a kutyának sem kell, most meg itt ossza az észt, és leszólja azt aki gyerek mellett is ÉL.
2013. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/171 anonim ***** válasza:
2%

Igen, elég nagy köcsögség ez a babára nézve! Én sem értem miért nem lehet magatokkal vinni?

És ez most nem őskövület duma vagy maradiság vagy beszűkült látókör!

Én sem vagyok aszexuális, ugyanúgy nő maradtam az anyaszerep mellett de biztosan nem hagynám egyedül a 2 éves gyerekem.

Mi is járunk wellnessezni, bár a mi gyerekünk már nagyobb (6 éves) így már ott merem hagyni a mamánál, de én 5 éves kora előtt egy napra sem hagytam ott, nem hogy 4-re!

A gyerek mellett nem tudnátok ugyanúgy jól érezni magatokat? Vele nem lehet sétálni esténként? Vagy délig feküdni? Vagy szexelni? Mit zavar az ha ott alszik a kiságyban?

Aki szerint meg nem összeegyeztethető a kikapcsolódás a gyerekkel annak szólok, hogy valamit nagyon rosszul csinál!

2013. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/171 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, a Te gyerekednek nem volt napirendje?


Az enyémnek van, 7-kor vacsi, fürdés, alvás. Tehát NEM egyeztethető össze az esti séta. Reggel kel, tápszer, reggeli, stb., szintén NEM fér bele a délig alvás. Te leszedáltad a gyereket, hogy délig nyugton maradjon? Az enyém egy nagyon békés kisgyerek, de délig nem ülne az ágyban, az fix.

Lehet pihenni gyerek mellett, persze, csak máshogy. Mi itt nem egyről beszélünk.

2013. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/171 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagyok sem vénlány sem őskövület, három gyerekem is van, de mégis mindhárommal össze tudom egyeztetni a kikapcsolódást!

Ez csak szervezőképesség kérdése ami ezek szerint az itt válaszolók 99%-ának nincs, mert elképzelhetetlennek tartja hogy egy kisgyerek mellett is ki lehet kapcsolódni.

A primitív hozzászólásaitokat pedig igazán megtarthatnátok magatoknak, a kérdező gondolom nem azt akarja olvasgatni hogy ti hogyan estek annak a torkának akivel ellentétes a véleményetek. Szellemi szint, tudjátok..!

2013. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/171 anonim ***** válasza:
94%

Azért nem viszik magukkal, hogy édes kettesben legyenek, és csak egymásra kelljen figyelniük!

Mint tudjuk, egy kisgyerek, nem csak alszik a kiságyban, bizony teljes figyelmet kíván!

Nagyszülő vigyáz rá, nem is értem mi bajotok van ezzel?

Sok gyepes :)))

2013. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/171 anonim ***** válasza:
10%

41- nek: Akkor még egyszer:


- A történet igaz volt

- A gyerek sok időt töltött a nagyival, jól ismerte, nem kizárólag az anyja "seggében volt".

- nem az volt a gond, hogy otthagyták, hanem az, hogy TITOKBAN, búcsú nélkül sunnyogtak el, több napra. A kisgyerek lefeküdt este aludni, és másnap arra ébredt, hogy eltűntek a szülei.


Egyébként az ország egyik legismertebb és legelismertebb gyermekpszichológusa (Vekerdy Tamás) diagnózisát olvashattad, neki írt levelet a kétségbeesett anya, ezzel a történettel. A gyereke viselkedése drasztikusan megváltozott az anyjával szemben, amikor hazaértek az utazásról. Erre válaszolta Vekerdy azt, amit itt én tolmácsoltam.


Ja, még annyit, hogy az ún. 'úrigyerekek'- nek volt alkalmuk hozzászokni, már születésüktől kezdve, a szülők hiányához. Már a szoptatást is fogadott dajkák végezték, azután jöttek a nevelők, esetleg bentlakásos iskolák. Nekik nem rendkívüli, traumatikus élmény volt a szülő hiánya, hanem hétköznapi dolog.

2013. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/171 anonim ***** válasza:
92%

58

De a gyerek mellett is meg lehet csinálni ezer és ezer dolgot. Nem erről van szó. Hanem arról, hogy mi értelme annak, hogy mindig velünk van? Mitől szenvednek hiányt attól, hogy néha a nagyszüleiknél vannak. Ott aztán el vannak kényeztetve dögivel. Szoktunk velük is menni, 1-2 napos kirándulásokra, egy naposra szinte kéthetente. Ők is látnak világot:) Ha te nem érzed azt, hogy szeretnél néha a férjeddel kettesben lenni, akkor nem tudom megmagyarázni. Én szeretnék. Ő is velem. És itt a hangsúly a párnak kell, hogy megegyezzen a véleménye. Mi így tartjuk jónak és nélkülük is elmegyünk, mert szeretünk kettesben (is) lenni.

2013. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/171 anonim ***** válasza:
86%

Helló 45-ös őskövület! :)

Egyben igazad van, csak szervezőképesség kérdése az egész. De a kérdező megszervezte, van ki vigyáz a gyerekre, akkor mi itt a probléma?

2013. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/171 anonim ***** válasza:
3%
Én egyetértek azokkal akik nem nézik jó szemmel hogy elmentek a gyerek nélkül. Soha nem hagynám egyedül a 2 éves gyerekem, nincs az a húszcsillagos wellness szálloda és luxus kényeztetés ami miatt napokra lepasszolnám!
2013. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/171 anonim ***** válasza:
92%

Ki írta, hogy nem tudjuk összeegyeztetni a gyerekkel a pihenést? Most komolyan, szövegértelmezés, általános iskola. Szó nem volt erről, csupán azt írtuk, hogy alkalmanként másra is vágyunk. Nem azért, mert nem birkózunk meg a feladattal, hanem azért, mert kell ez is. Ennyi, nem kell belemagyarázni már minden szart, meg kiforgatni a szavunkat.


Nyaraltam gyerekkel és nélküle, más. Ennyi a sztori. Mindkettőre vágyom, az élményre is a fiammal és egy másfajta élményre a párommal.

2013. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!