Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önzőség lenne a...

Tényleg önzőség lenne a férjemmel eltölteni kettesben egy hosszú hétvégét (csütörtöktől vasárnapig) csak kettesben, messze a gyerekünktől?

Figyelt kérdés

2 éves a pici, a nagyszülők vigyáznának rá addig, mi pedig elutaznánk kicsit külföldre.

Viszont a környezetemben sokan ezt önzőségnek titulálják és szerintük a gyereket is vinni kellene és hogy úgysem lesz el a nagymamával..

Ti hány évesen utaztatok el nélküle bárhová? Hogyan fogadták a többiek az ötleteteket?


2013. márc. 25. 21:03
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/171 anonim ***** válasza:
12%

Én is azt mondanám hogy nem túl jó ötlet még ilyen pici gyereket ilyen hosszú időre másra bízni!

Nekem a szomszédom volt ilyen, ő is gond nélkül lökte a gyerekét ide-oda sőt olyan is volt hogy otthon hagyta egyedül a 2 hónapos csecsemőt (teljesen egyedül!) addig, amíg ő elment bevásárolni!

3 gyereke van, mindháromnál már az első pár évben rendszeresen mentek nélkülük nyaralni, persze mindhárom bedilizett.

A nagyobbik lány a fiúknál kereste az otthon nem kapott szeretetet, lefeküdt fűvel-fával, 16 évesen már 4 abortusza volt.

A középső gyerek (fiú) 17 évesen bevallotta hogy homoszexuális, a kislány (most 11 éves) pedig verekszik, köpköd és káromkodik, már évek óta pszichológushoz hordják - eredménytelenül.


A pszichológus megmodnta, hogy mindhárom gyerek személyisége azért ferdült el, mert nélkülük mentek mindenhova, hol a nagyinál voltak, hol a szomszédnál, hogy a Mariska néninél, hogy a Juliskánál. rábízták boldog boldogtalanra.


Persze nyilván, ez szélsőséges példa, csak leírtam, hogy tudd, egy gyerekben igenis sebet ejt ha kihagyják valamiből és ha hosszú időre magára hagyják egy kvázi ismeretlennel, akármilyen picike is.

2013. márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/171 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egyáltalán nem önzőség! Én is kb ennyi idős voltam, amikor a nagyiméknál maradtam hétvégére (majd később több napra is), imádtam! A sógorom gyerekei 3 és 2 évesek, szintén imádnak a nagyinál lenni! Szerintem rossz megfosztani ezektől az élményektől a kicsiket, ha egyébként a nagyival jól kijönnek, tényleg olyan, mint egy nyaralás :) És igenis néha kell kettesben is lenni, gyerekek nélkül (persze nem akkor, amikor még csecsemő, de a 2 éves már rég nem az), hogy egy picit kilépjetek az apa-anya szerepből, hiszen nő és férfi is vagytok! Akárki akármit mond, ha a gyerek is ott van, nem lehet teljesen egymásra hangolódni...
2013. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/171 anonim ***** válasza:
5%

Egyébként azt elárulnátok hogy miért van az összes válasz lepontozva amelyikben azt írják hogy vihetné a gyereket is?

A ti véleményeteken túl is van ám élet és ha valaki kultúráltan megfogalmazza amit gondol nem pedig egyből támad, de más a nézőpontja azt miért is kell lepontozni?

IQ..

2013. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/171 anonim ***** válasza:
15%
#69, neked pedig erős szövegalkotási problémáid vannak! Az M és a D betű messze vannak egymástól, így még a "csak félregépeltem" kamu dumát sem tudod bevetni.
2013. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/171 anonim ***** válasza:
71%

68- asnak:


Te félreértetted, amit írtam!


Szóval: Vekerdy Tamás NEM azt írta, hogy nem lett volna szabad elutazni. Ő azt írta, hogy a kisgyereket fel kellett volna készíteni arra, hogy néhány napig nem látja majd a szüleit, és el kellett volna búcsúzni tőle.


Én Vekerdy összes könyvét, és rengeteg újságcikkét olvastam, és az ő véleménye (amivel teljes mértékben egyetértek) mindig az, hogy igenis, az anyának- apának is kell a feltöltődés. Többet ér a kisgyerek a pihent anyával, mint egy agyonnyúzottal.


(Én nem azért nem hagynám itt a kislányomat, mert "ősanya"- típus vagyok, hanem mert sajnos elég súlyos szorongásaim, (szinte fóbia) vannak ezzel kapcsolatban. Ez nagy gond nekem, amit próbálok uralni,pl. ha nincs velem a kicsi, mindenféle rémképeket látok, mondjuk bennég a lakásban, félrenyel és megfullad, stb. De ez egy betegség, és nem normális dolog.


Ha ezen túl tudnék lépni, szívesen elutaznánk mi is 1-2 napra a férjemmel, pláne, ha ajándékba kapnánk egy ilyen utat :)

2013. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/171 anonim ***** válasza:
88%

74

Igazad van:) Nem tudom hogy jött össze.. De attól még értetted, hogy melyik ragozásban ütöttem rosszul:D


Teljesen mindegy amúgy ki mit mond. Ebből a kérdésből jól látszik, hogy több álláspont létezik. De továbbra is azt mondom, hogy ez csak akkor gond ha a szülők nem értenek egyet. Egyébként tök mindegy mit gondol Mariska a szomszédból, vagy itt a hozzászólók.

Nekünk úgy jó, ha néha kettesben vagyunk. Egyszerűen szeretek vele lenni minden mást kizárva. Ennyi. A gyerekeimmel is. Velük is vagyok eleget.

2013. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/171 anonim ***** válasza:
79%
Bocsánat: utolsó hozzászólásom a 67- esnek szólt, nem a 68- asnak, elnézést!
2013. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/171 anonim ***** válasza:
88%
irigy kutyuskák, akik még balatont is képeslapról láttak.
2013. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/171 anonim ***** válasza:
92%

Aki szerint önzőség, az akkor magával viszi a gyerekét. A kérdező nem. Ennyi.


Viszont hadd fejtsem ki, elég mocsok stílus kijelenteni, hogy a d.gás fontosabb mint a gyerek. Nem, nem fontosabb, csak szeretnének pihenni. Ez nektek így fáj? Akkor töröljétek gyorsan ezt a kérdést a megválaszoltak közül.


És akik így nyilatkoznak, azok már bocs, de a gyerekük mellett d.gnak? Tudom, ilyen is van, de hadd pihenjen már egy házaspár KETTESBEN. Az élet nem áll meg.


Nem önzőség és pont.

2013. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/171 anonim ***** válasza:
92%

71: Azért a nagyszülők jobb esetben nem kvázi ismeretlenek, nálam a gyerekek csak rájuk és senki másra nem voltak bízva - de igenis néha jó volt kikapcsolódni és feltöltődve visszamenni hozzájuk.


És felnőttek úgy, hogy egyik sem lett drogos ágyról-ágyra járó, viszont imádják a nagyszülőket.


Azért kíváncsi vagyok arra, hogy a sok "feláldoztam magam értetek" mártíranyu mit fog szólni, amikor a gyerek elköltözik és éli a saját életét, ha pedig unokái lesznek, akkor nem hagyják majd nála sosem, mert ugyebár baleset is történhet, meg nem a nagyinak szültünk....

2013. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!