Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyam szinte agyon vert mit...

Anyam szinte agyon vert mit tegyek? Koltozzek a nagymamamhoz meg csak 14 vagyok?

Figyelt kérdés
Anyam igy is mindemt tul reagal es tegnap ultem a szobamba es mondta hogy menjek le hust panirozni nem szivesen (mivel vegetarianus vagyok es mindenem az allatok) de le mentem panirozni anya tudja hogy indorodok a nyerst vagy akarmilyen hustol. Kicsit sohalytoztam erre el kezdtet ordibalni velem hogy egy hajas k*rva vagyok es hogy soha semmit nem csinalok ez nem igaz de azert ki bontottam a lisztet hogy elkezdjem de ahogy ki bomtottam egy kicsi liszt apultra ment es elkezdett csapkodni hogy soha semmit nem csinalok jol en mar sirtam..es mar nem emlekszek mi volt csak arra hogy azt mondta hogy takarodjak ki a hazbol es a hazbol nyilik egy garazs ahol ilyen le csempezet beton lepcso van es anyam ott elkezdet utni verni ahogy tudodd a hajam is tepte.. En uvoltottem apanak de nm volt otthon es elkedzett le rugdosni a lepcson...es mar latni sem latam talan mert sokkot kaptam nem tudom gyorsan meg probaltam fel allni hogy lassam mi tortenik erre a magasarkuival ekezdet dobalni hogy takarodjak ki a lakasbol es ez nem az elso alkalom....es van hogy csak ulok a szobamba vagy barmi es elkezdek sirni mert eszembe jitnak ezek a combomon van egy sebb amit a lepvso szele csinalt amikor lerugdosott ...nem akarom fel jelenteni....de ha valaki fel emeli hirtelen a kezet melletem en mar ossze ramdulok es folyton sirok...volt hogy el volt torve a kezem..es idegbetegeskedet egy ra vert arra a kezemre en meg uvolteni kezdtem vrissen volt gipszelve..erre meg a fakanalal vert ra a fejemre hogy kussoljak
2013. ápr. 1. 23:35
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
66%

Így van.. orvoshoz elmész, hogy nyoma maradjon. Hány éves vagy? Megütni nem akarod, ok, meg nyilván nem akarod börtönbe csukatni, a szép szó gondolom nem használ, akkor fenyegesd meg.

Összepakolsz, és elhúzol pár napra akárhova, rokonokhoz, barátokhoz (apukádat jó lenne ha azért beavatnád, gondolom kiskorú vagy), előtte írsz anyádnak egy levelet: "Kedves anyám.. a verésednek nyoma maradt, nem csak rajtam, hanem hivatalos iratokon is. Most pár napra magadra hagylak, gondolkodj el azon, hogy folytatod így az anyához nem méltó viselkedésedet, vagy bevonulsz a börtönbe. A Te döntésed. "

Ha szorult bele, maradt benne egy csepp anyai érzés, akkor talán ettől észhez tér.

2013. ápr. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
82%

A gyereket tönkreteszi az anyja, érzelmileg teljesen meg van nyomorítva, és ő a hibás. Nektek állandóan baromi nehéz elfogadni, hogy nem mindenki erős, mint ti. Szánalmas "emberi" lények vagytok mind, akik szerint a gyerek a hibás.


Egyébként pszichológusnak sem kell lenni, hogy tudjuk, miért éhezteti magát: az az életének az egyetlen pontja, amit ő irányít, ő tart az ellenőrzése alatt. Ezért kérkedik szinte vele.


Tudjátok, amikor egy ember bántalmazva van, és nem tesz ellene, az nem azért van, mert jó neki így, hanem mert a félelemtől tehetetlen. De rúgjunk bele még egyet.

2013. ápr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is undorító egy-két ember, nem jobb, mint az anyja. Ők is ugyan úgy csak belerúgnak.
2013. ápr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
37%

"Ki a hülye" kérdéskör tisztázására egy google keresés arra, hogy "mérgező szülők pdf" és a könnyen talált olvasmány figyelmes végigrágása a legnagyobb titoktartás mellett segíthet. Kénytelen vagy elfogadni, hogy te nem békés, könyörületes vagy megbocsátó vagy, hanem elnéző, ami nagyon nem ugyanaz. Aki megbocsát, az elfogadja, hogy ez történt (teljesen tisztában van vele, hova tegye, ki a bűnös), és hátrahagyja. IGEN, ez történT. MÁR nem gond. Az elnéző ember pedig csak hagyja magát, mint akinek kötelező.


Ezzel nem állítom, hogy a "tarts oda a másik orcád" mint alapelv komplett hülyeség. Sőt, implikálja, hogy harmadik orcát már ne nagyon keress magadon... Olvasd végig figyelmesen a Mérgező szülőket, az igazság felszabadít, és nem megszámlálhatatlanul sok, mindennapos szenvedéssel jár, hanem csak egy végső, valóban nehéz feladat elvégzésére indít. Jó szívvel ajánlom a könyvet minden érintettnek. Főleg azoknak, akik már kiszabadultak egy ilyen ostoba állat karmai közül. Nekik ugyanúgy felszabadító lesz a szépen összeszedett, mélyebb összefüggéseiben is feltáruló igazsággal szembesülni, még így utólag is.

2013. ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
88%

Senki sem hibáztatta a kérdezőt.

De ebből a helyzetből nem fog tudni máshogy kijönni, muszáj a sarkára állnia és cselekednie. Nagyon nehéz ilyen családban élni, és nehéz a verést megszüntetni, küzdeni ellene, de a kérdező már tett egy lépést: itt kért segítséget, tanácsot. Nem hiszem hogy gyenge lenne, mert egy ilyen ügyet még elkezdeni is nehéz. Én kívánom neki hogy folytassa, és tegyen érte hogy jobb legyen a gyerekkora, mert senkinek sem mszáj így élnie.

2013. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Nem a gyerek a hibás, és nyilván nagyon nehéz lehet neki érzelmileg elviselni a dolgot, de gyakorlatilag nem azzal segítünk neki, ha játsszuk a nagy megértő lelki társat. Én megértem, hogy cselekvésképtelen, lelkileg össze van omolva, de amíg nem csinál semmit, addig marad minden a régiben, és újabbnál újabb csalódások fogják érni az anyját illetően. Az csak a lánynak lesz egyre rosszabb. Ezért muszáj minél előbb találnia valamilyen megoldást. Fel lett neki sorolva ezer jó tanács, ötlet, de egy ideig nem igazán esett le neki, hogy ez most már véresen komoly. Tudom, hogy fél, de azzal, ha tötyög, csak magának árt. Talán mostanra már felhívta azt a szervezetet, és elindult valami...
2013. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
77%

Kicsilány... Nézzük a lehetőségeid

1. visszaütsz --> neem mert nem tudsz neki ártani

2. pohár víz (amitől semmi baja nem lenne)--> neem mert "szeret" meg "aranyos"

3. rendőrség --> nem akarok rendőrségi ügyet

4. gyámügy --> nem akarok elmenni családomtól

5. szólsz apukádnak --> nem mer mittudom én...

Hiába ülsz le higgadtan anyukáddal beszélgetni,idegbeteg. Lehet,hogy mégjobban kiakadna. Rám egyszer próbálna meg valaki kezet emelni, tuti hogy többet nem nyúlna senkihez.

Ha egyszer így megverne valaki én simán el tudom képzelni magamról,hogy eltöröm a karját mikor alszik vagy ráhívom a rendőrséget aztán elköltözök.

Szedd össze magad és csinálj valamit,mert ha félholtra ver vagy talán megöl akkor már késő lesz! Nem játék!

2013. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim válasza:
Apukád milen veled??
2014. aug. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
költözz el.
2014. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
Szerintem beszélj a nagyszüleiddel! Valamint ha következőnek elzavar otthonról, kérd meg egyik rokonod, had maradj náluk pár napig. Talán, ha nem tudja mi van veled, és hol vagy, elkezd aggódni, és észhez tér. Sok sikert
2016. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!