Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne vádoljam...

Mit tehetnék, hogy ne vádoljam anyámat a saját szerencsétlenségem miatt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy önző és nem fair tőlem, de "tudat alatt" mégis anyámat vádolom. Azért, mert mikor gyerek voltam, suliba jártam, sosem kérdezett ki, hiába kértem, nem figyelt arra-hogy tanulok-e, sem arra, hogy bejárok-e, ezért nagyon sokat lógtam, és otthon aluszkáltam, barátaim nem voltak, de ő nem is érdeklődött felőlem, soha nem biztatott, hajkurászott, hogy tanuljak, én meg ezért sokat hiányoztam, még gimiben is, ha nem volt kedvem (ami elég gyakran megesett) otthon maradtam és helyette aludtam. Sosem voltak barátaim, nem hajtottam rá nagyon a tanulásra, ezért egyetemre sem vettek fel, miután leérettségiztem, pedig SOKKAl többet is kihozhattam volna magamból. TUDOM, hogy az én hibám, mert nem másért kellett volna tanulnom, hanem csakis saját magamért, de pl ezt általános iskolában még nem érti az ember, és ha akkor nem tanul meg tanulni... Szóval tudom, hogy neki is meg volt a maga dolga, munka, meg háztartás (amiben egyébként én is sokat segítettem, öcsémre is vigyáztam sokat). Mégis, 20 éves vagyok, lassan egy éve itthon döglök, és SEMMIT nem csinálok, nem tanulok, pedig nem vagyok buta. És őt okolom, amiért hagyta/hagyja, hogy így elkallódtam. Mit tehetnék az ellen, hogy igazságtalanul vádolom? Agyban tudom, hogy nem helyes, de mégiscsak tüske van bennem... Első sorban szülők véleményére lennék kíváncsi. Köszönöm!
2013. ápr. 4. 10:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Miért nem jársz be?

Nézd, én 34 éves vagyok, de még mindig "tanulok". Már nem járok iskolába, hiszen befejeztem amit szerettem volna, most gyeden vagyok, ennek ellenére már kinéztem magamnak egy tuti kis Okj-s képzést jövő ősztől, hogy legyen még egy dolog amihez értek. Emellett olvasok folyamatosan. Szeretsz olvasni? Mert nem késő még műveltséget stb. szerezni. Olvass sokat, sétálj, fotózz, járj könyvtárba.

2013. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Mivel itthon vagyok, ezért mást nem is igazán csinálok, csak olvasok. Olvasni szeretek, meg úgy általában az irodalmat. Régebben írtam is, egy versem megjelent egy pályázat keretén belül, de már nagyon nincs kedvem semmihez, az a baj... :( Azért nem járok be, mert szociális fóbiám van, ami kicsit eldurvult, és végül már mindig nagyon rosszul voltam, ha bementem
2013. ápr. 4. 12:13
 13/21 anonim ***** válasza:

A gyerekkorodat tekintve anyukád is hibás, hogy nem figyelt rád. Viszont ezt már tudod, rájöttél stb, most már csak te vagy a felelős a saját életedért. Ha jobbá akarod tenni, akkor azért is egyedül TE tehetsz, nem más. Így egy kicsit hátrányban vagy azokkal szemben akik rendesen tanultak fiatal korukban, de ez nem leküzdhetetlen.


Amúgy megsúgom, nekem a sógorom tök ugyan ilyen, pedig rájuk mindig is figyeltek a szülők, mindenük megvolt, próbálták ösztönözni mindenhogy, aztán mégis otthagyta az egyetemet, mert nem tetszett az sem neki és gyakorlatilag nincs végzettsége. 4 évig otthon lébecolt, 30 évesen is a szülei, nagyszülei tartották el, millióan akartak neki segíteni, munkát ajánlottak neki, képzéseket, persze egyik sem "tetszett" neki. Aztán most apósom szerzett neki munkát, na arra nem mert nem-et mondani, azóta kicsit észhez tért. Amíg otthon ült, addig egyszerűen olyan volt, mintha nem is ebben a világban élne...

2013. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mindenki a maga sorsa kovácsa, szedd össze magad. Én is ugyanezt csináltam gimiben, letojtam a tanulást és folyton kiírattam magam az orvossal, akárhányszor nem volt kedvem bemenni és a vége az lett, hogy nem vettek fel sehová. De erre találták ki az OKJ-s képzéseket, meg a nyelvvizsgát, amik plusz pontot adnak, úgyhogy ma már van egy szakmám( amivel mellesleg kitörölhetem a seggem, de legalább van:)és csak sikerült bejutnom egy egyetemre.
2013. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

11-es vagyok

Nézd, a szociális fóbia kezelhető. Az önbizalomhiány is, amiben te is szenvedsz ahogy elnézem.

Kérj xanaxot és járj be az iskolába. Beszélj a háziorvossal. Gyógyszerrel be tudnál járni.

Tapasztalatból mondom.

2013. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Frontint írtak fel, de nem jött be, azzal se tudtam bemenni... (mert az meg elnyomott)

2013. ápr. 4. 13:31
 17/21 anonim ***** válasza:
Egy darabig okolhatod anyádat, de idővel rá jössz, hogy rajtad múlik most már mit hozol ki az életedből. Most jött el az ideje kb, 20 évesen már elég értelmed van, hogy tegyél magadért. Ha lusta vagy, neked kell ezt legyőznöd, neked kell küzdened, mert okolhatsz bárkit egész életedben, mégis te voltál az aki nem mozdult meg mikor az értelmével már felfogta mit akar csinálni, mit akar elérni. Mindenki valamilyen csomaggal jön otthonról, ki ezzel ki azzal. Járhattál volna rosszabbul is mondjuk alkoholista szülőkkel. Persze jobban is, de ez van. Ez a te életed, ennyi jutott a szülői nevelésből, fogadd el mert a múlton már nem tudsz változtatni, de jövőd csak rajtad áll. Lehetsz béna aki mindig másra hárítja a felelősséget és csak siránkozik egész életében, de lehetsz valaki is, aki a saját erejéből ért el sikereket. Te döntöd el hogy ki leszel. Mindezt azért írom, mert én is átmentem ezen, okoltam anyámat hogy nem mondta elég nyomatéskosan hogy tanuljak. De eljött az idő mikor elfogadtam hogy ez van, de több is lehetek ha teszek érte. És teszek. 39 éves vagyok, és még előttem az élet, nem hagyom magam lenyomni semmilyen örökségtől, hanem kihozom magamból a maximumot. Te csak fele ennyi idős vagy, még bármi lehetsz ha akarod.
2013. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Bence_ ***** válasza:

Jó útra léptél.Legalább már látod, hogy gubanc van.

Ha majd a célod is meglesz akkor az út is elő fog kerülni a homályból.

Édesanyád valóban hibás, egy szülőnek példát kell mutatnia a gyerekének. Gyerek ettől gyerek, hogy még tapasztalatlan. Szülőként a tapasztalatainak osztjuk meg velük.

Hibáztatást lassan hagyd majd abba. Mert hiába lesz anyukád a bűnbak attól a te életed még vacak.

Keress valamit amit édesanyád jól csinált. Erre legyél büszke, így lesz mibe kapaszkodnod, hogy megbocsáss neki.

Ha ezen túl vagy akkor sok sikert!:)

2013. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Igyekszem...
2013. ápr. 4. 15:48
 20/21 anonim ***** válasza:

Próbálj meg most tenni valamit, még csak 20 éves vagy, tanulhatsz, vagy akármi.

Engem nem kérdeztek ki csak elvárták, hogy legyek jó tanuló, kitűnőre érettségiztem és ezután kezdődött az elszúrás, ugyanis nem olyan szakra jelentkeztem egyetemre ahová ők gondolták. Az első év elég nyögvenyelősen ment, otthonról kaptam az oltást, hogy kellett ez nekem, nem vagyok odavaló, lány ne legyen mérnök, én nem bukhatok meg. Pedig évfolyamszinten jó voltam. Átmentem az általuk áhított BTK-s szakra, kitűnőre elvégeztem, diplomázás után egy ideig villogtak velem, hogy milyen ügyes vagyok, de miután a wc papír diplomával nem kaptam munkát, újrakezdődött a semmirekellő vagy szöveg.

Azóta már elköltöztem, van egy szar állásom.

Jó lenne tanulni, de nincs pénzem meg időm.

Hülye voltam, hogy hallgattam rájuk és nem maradtam a szakomon.

Áltsuliban még tényleg nem látja át az ember, valamennyire a szülő is hibás, de később talán be lehet hozni a dolgot.

2013. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!