Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Kavarnátok" a helyzetet...

"Kavarnátok" a helyzetet anyóssal, vagy ha már azt mondtuk bízzuk rá a kisfiunkat?

Figyelt kérdés

Férjemnek üzleti útra kell mennie, szinte csak az én repülőjegyemet kell fizetni akkor is ha vele megyek ezért úgy döntöttünk vele utazok. 1,5 hétről lenne szó. Van egy 4 éves közös kisfiunk, anyósom felajánlotta hogy ügyel rá, el is fogadtuk, persze előtte ki akartuk(akarjuk) próbálni milyen ha nála van pár napig (csak jövő hónapban mennénk). Másik városban él, így még nélkülünk nem aludt ott.

Most viszont felajánlották hogy máshol aludhatna, ahol már párszor aludt, itt is van, szóval oviba is járhatna. Alap esetben inkább ide vinném, de félek, hogy bekavarok az anyósommal.

Elég bonyolult a családi helyzetünk, volt pár külön töltött hónapunk a férjemmel (akkor még párommal), ezalatt ő teherbe ejtett valakit, megtartották a babát, de közben mi kibékültünk. Ebből nem volt gond, mert a lány sem gondolta komolyan a kapcsolatukat, viszont nem akart abortuszt, de "felajánlotta", hogy nem kell semmiben részt vennie/részt vennünk. Természetesen a férjem elismerte a gyereket és foglalkozik/foglalkozunk is vele. Közben én is terhes lettem, egy év van a két kisfiú között. Anyósom nem tud megbarátkozni a helyzettel, szerinte úgy élünk mint a cigányok.. (nem tudom honnan tudja hogyan élnek ők), a másik kisfiút is idegenként kezeli. Ami miatt sok a vita közte és a férjem között. És az anyukáját is folyton szapulja, többször próbált bekavarni közöttünk, de szerencsére a lánynak több esze van, minthogy hitt volna neki.

A lényeg, hogy most ő ajánlotta fel, hogy vigyáz a fiunkra. Aludt már nála, de így napokra nem nem akartuk leterhelni, ezért nem is kértük meg. Talán nála jobb helyen lenne, többet érintkeznek, ott a tesója, akivel jó a kapcsolata, sokat vannak együtt, így picit pótolna minket, vagyis ha együtt játszanak, akkor kevésbé tűnne fel a fiamnak a hiányunk.

Viszont félek, hogy anyósom ezen megint kiakad... Már egy ideje csend van, nem akarok újabb veszekedéseket végighallgatni közte és a férjem között.


2013. ápr. 9. 10:01
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
48%
Nehogy már hagyd magad meggyőzni arról, hogy normális, ha valaki nem kíváncsi az unokájára azért mert nem tetszik neki az anyja! Lehet én vagyok túl nyitott szellemiségű, de én olyan nagy kivetni valót nem látok az életetekben, adott volt egy helyzet, szerintem amit lehetett kihoztatok belőle. A férjem is elvált, nem vagyok nagy barátnők az exével, de kulturáltan el tudunk beszélgetni, pedig ők házasok, szerelmesek voltak anno. Ha valamelyik gyerekem azt mondaná, hogy szeretnének náluk aludni a nővérükkel és az exnek sem lenne ellenvetése akkor elengedném, mert nem a sátánbirodalmába menne! Ő is ugyanolyan ember mint mi, hiszen a férjem valamiért elvette, nem lehet olyan hülye.
2013. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
63%
én tuti nem vinném a férjem exszeretőjéhez,tesó ide vagy oda. mondjuk vissza se fogadtam volna,de ez más tészta. nagymama számit rá h nála lesz a fiatok,ne szúrjatok ki vele
2013. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
én vinném a gyerekem az tuti! biztos nem hagynám ki egy ilyen utazásból! miért nem viszitek?
2013. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy tünik a másik nővel semmi gond.De ne csinálj a szádból segget,hagyd a mamára.Ha megváltoztatod a döntésed tuti világháború lesz.És valahol igaza is lesz anyósodnak.A férjed majd megküzdi a maga harcát az anyjával.Talán többet kéne vinni a másik kisgyereket a férjednek az anyjához.Lehet megenyhülne a mama,bár nem értem a saját vérével miért idegenkedik.
2013. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

Kettesben szeretnénk lenni :) Eddig mindig velük utaztunk mindenhová, de most szeretnénk egy kis gyerekektől mentes "nyaralást" is.


Pont az a gondom anyósommal, hogy nincs eltiltva a másik unokájától sem, majdnem ugyanannyit látja mint a kicsit. Ha megyünk le rokon látogatni ő is velünk van, ha anyósom jön pár napra, akkor is beleesik hogy itt van. Szóval lett volna alkalma megszeretni.. Annyi, hogy az első egy-másfél évben nem sűrűn látta, mert ugyebár az anyjához nem ment, mi meg csak rövid időre hoztuk el akkor még. Szóval addig kb. 10 alkalommal látta. De azóta már bőven változhatott volna a hozzáállása.

De lehet tényleg nem kellene seg.et csinálni a szánkból és hozzá levinni.

2013. ápr. 9. 13:26
 36/52 Shaddark ***** válasza:
95%

Ha szépen megkérlek szólnál az érkemben a férednek, adjon itt pár tuti tippet nekem hogyan kell háremet alapítani?

Szívesen tanulnék tőle.

2013. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell bunkózni. Sajnálom ha valaki számára hihetetlen az, hogy nem másznak egymásra. Tőlem teljesen függetlenül nem maradtak együtt csak pár alkalommal találkoztak, illetve jöttek össze a baba mellett. Ha őt akarta volna a férjem akkor most az élete is könnyebb lenne. Illetve a lány sem akart rámászni soha. Normális, szép nő, bármelyik ujjára találhat pasit bármikor, nincs "rászorulva" hogy rámásszon a férjemre. Nem értem mit nem lehet ezen érteni
2013. ápr. 9. 14:08
 38/52 Shaddark ***** válasza:

Vicc volt csak, ha túl lennél rajta te is nevetnél.

Ám a te életed, a te döntésed, ha boldog vagy most akkor jól döntöttél, ennyi.

2013. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésemre adott válaszokat, akkor anyóshoz megy a kisfiam, nem kavarok. Csak pl. ha normális nagyi lenne, most levihetné mind a két gyereket, és együtt lennének, akkor én is nyugodtabb lennék, hogy tényleg nem lesz egy percig sem gond.
2013. ápr. 9. 14:11
 40/52 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy nem tudok már nevetni, de hülyeség volt kiírni ezt a kérdést, mert voltam már naivtól hülyéig minden. És nem értem miért.
2013. ápr. 9. 14:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!