Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Kavarnátok" a helyzetet...

"Kavarnátok" a helyzetet anyóssal, vagy ha már azt mondtuk bízzuk rá a kisfiunkat?

Figyelt kérdés

Férjemnek üzleti útra kell mennie, szinte csak az én repülőjegyemet kell fizetni akkor is ha vele megyek ezért úgy döntöttünk vele utazok. 1,5 hétről lenne szó. Van egy 4 éves közös kisfiunk, anyósom felajánlotta hogy ügyel rá, el is fogadtuk, persze előtte ki akartuk(akarjuk) próbálni milyen ha nála van pár napig (csak jövő hónapban mennénk). Másik városban él, így még nélkülünk nem aludt ott.

Most viszont felajánlották hogy máshol aludhatna, ahol már párszor aludt, itt is van, szóval oviba is járhatna. Alap esetben inkább ide vinném, de félek, hogy bekavarok az anyósommal.

Elég bonyolult a családi helyzetünk, volt pár külön töltött hónapunk a férjemmel (akkor még párommal), ezalatt ő teherbe ejtett valakit, megtartották a babát, de közben mi kibékültünk. Ebből nem volt gond, mert a lány sem gondolta komolyan a kapcsolatukat, viszont nem akart abortuszt, de "felajánlotta", hogy nem kell semmiben részt vennie/részt vennünk. Természetesen a férjem elismerte a gyereket és foglalkozik/foglalkozunk is vele. Közben én is terhes lettem, egy év van a két kisfiú között. Anyósom nem tud megbarátkozni a helyzettel, szerinte úgy élünk mint a cigányok.. (nem tudom honnan tudja hogyan élnek ők), a másik kisfiút is idegenként kezeli. Ami miatt sok a vita közte és a férjem között. És az anyukáját is folyton szapulja, többször próbált bekavarni közöttünk, de szerencsére a lánynak több esze van, minthogy hitt volna neki.

A lényeg, hogy most ő ajánlotta fel, hogy vigyáz a fiunkra. Aludt már nála, de így napokra nem nem akartuk leterhelni, ezért nem is kértük meg. Talán nála jobb helyen lenne, többet érintkeznek, ott a tesója, akivel jó a kapcsolata, sokat vannak együtt, így picit pótolna minket, vagyis ha együtt játszanak, akkor kevésbé tűnne fel a fiamnak a hiányunk.

Viszont félek, hogy anyósom ezen megint kiakad... Már egy ideje csend van, nem akarok újabb veszekedéseket végighallgatni közte és a férjem között.


2013. ápr. 9. 10:01
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Ismet a 15-ös vagyok, közben ahogy tudok, idelepek a gephez, hatha segit valamit a meglatasom, de Isten ments, hogy okoskodasnak erezd, ha akarod, inkabb befejezem...


"De hogyne tartozna rám? Van négy ember akiért a világon mindent megtennék: a fiam, a férjem, a kisfia és édesanyám."


En ezt nem ketlem, a 4-böl 3 termeszetes is. En azt is teljes mertekben megertem, hogy a masik kisfiut sajnalod, amiert ilyen hozza a nagymamaja, en is sajnalom, ez szomoru. Csak tudod, ez kb olyan, hogy az utcan is megsajnalok par gyereket, hogy szegenynek miert ilyen szülö vagy nagymama jutott - ezzel megsem a mi dolgunk foglalkozni, ugyanis ezen sajnos nem tudunk valtoztatni! (A sajat es a gyereked elete felett viszont valoban van jogod!) Rendben, itt megjegyzed, idegeneknek kiirod magadbol... Csak az a kerdes, hogy ezzel szemelyesen Te vajon miert is foglalkozol?? (Persze kerdezheted: en meg miert foglalkozom a Te kerdeseddel - ezert irom, ha nem vagy kivancsi ram, abba is hagyom.) A legjobb, amit tehetsz: a töled telhetö legjobbat. Az anyosod erzeseit es dönteset a viselkedeseröl ugysem tudod megvaltoztatni. "Pont az a gondom anyósommal, hogy nincs eltiltva a másik unokájától sem" - Nem, ez valojaban nem a Te gondod, ez nem hat a szeretteidre, ezzel nem a Te szeretteidet "veded", hanem sztem jatszmazol. Nem lehet, hogy ezzel "be tudod bizonyitani", hogy neked egy ilyen "rossz" anyosod van, aki ilyen a masik unokajahoz, es nem lehet, hogy ebböl mintha azt a következtetest akarnad kihozni, hogy emiatt ö a Te gyerekednek sem lehet jo nagymamaja?? Mert talan nem tudtad eddig, de ez egy jatszma (bövebben: Eric B: Emberi jatszmak), ezert irtam, hogy ilyenkor a legjobb a fejedben elkülöniteni a Te+anyos kapcsolatot a fiad+anyosod (azaz nagymama+unoka) kapcsolattol. Megertem, hogy ez nem egyszerü, plane ha esetleg elsöre hallod... Ha esetleg nem teljesen erthetö, javasolnam a Bert-Hellinger csaladterapia teman belül utanaolvasni ennek, megiscsak erintheti a gyerekedet, akiert tehetsz es jogod is van tenni. Akkor megerted, ez miert lehet fontos a gyerekednek.


Ami meg szinten pszichologia: valamelyik bölcs vagy pszichologustol szarmazik az a mondas, hogy gyakran olyan kerdest teszünk fel, amire a szivünk melyen valahol mi magunk is tudjuk a valaszt, csak nem akarjuk meghallani. Itt amugy gyakoriak ezek a kerdesek... döntsd el, szerinted a Te kerdesed ilyen-e?


(En nem mondom, hogy Te mindent rosszul csinalsz, söt sztem szep dolog, hogyha tamogatod a ferjedet abban, hogy a masik gyerekenek is megadod a nagymamaval kapcsolatanak lehetöseget, de Neked elöbbre kell legyen a sajat gyereked elete es kapcsolata a nagyival, csak sztem nehany dolgot "összemosol", igy vonsz le következtetest, inkabb tudatlanul. De ezek olyan dolgok, amikröl olvashatsz, kiismerheted magadat egy idö utan... mindannyian igy vagyunk...)


"Csak pl. ha normális nagyi lenne, most levihetné mind a két gyereket, és együtt lennének, akkor én is nyugodtabb lennék, hogy tényleg nem lesz egy percig sem gond."

Ez megint egy ilyen "összemosas": az utolso tagmondat nem következik az elötte irtakbol! A Te gyerekeddel ugyanis nem lesz semmi gond attol, ha a testvere nem lesz ott, ö nincs ettöl "veszelyben". Az rendben, igen, tenyleg szuper lenne, a gyerekek eljatszananak egymassal. (Esetleg a masik nö vagy a ferjed megkerdezhetne, vallalna-e egy-egy ilyen napot? De nem a Te hatasköröd...) Es az is tenyleg rendes lenne az anyostol, ha a 2 testver együtt lehetne nala. De ha sajnos ö nem igy döntött, azt is megteheti - az ö elete, joga van... Bar a leirasod alapjan ö mas szandekbol, de egyebkent van több ilyen nagymama, akinek egyszerre 2 vagy több unoka "sok", amikor vigyazni kell ra, plane ha fiuk, akik szerintük "aktivabbak"...stb.



15.

2013. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

Nézd, én valamilyen szinten megértem amit írsz. Nekem az én gyerekem az első, de azért az utcán látott gyerek megsajnálása kicsit durva hasonlat. Biztos nincs mostohagyereked és nem érted. De ha lenne egy gyerek akit csecsemő kora szeretsz, 2-3 éve az időd kb. felét vele töltöd, akkor megértenéd, hogy ez a gyerek nekem nem idegen, és nem tudok úgy tenni (miért is tennék), mintha nem érdekelne hogy mi van vele. Ha a fiamat bántják akkor engem is bántanak, ezzel gondolom egyetértesz, nos ha az ember mostohafiát bántják akkor is érezhet így. Ezzel nem akarok vitatkozni, mert így érzem és kész:)

Abban igazad van, már korábban is leírtam, hogy ezt nem kellene kivetíteni a fiamra. Igyekszem is. Sőt a férjemet is én szoktam nyugtatgatni, csak tudja, hogy a felét nem gondolom komolyan amikor mondom, hogy fogadja el, hogy az anyja ilyen. De még egyszer igen, abban igazad van, hogy két különböző gyerek, külön kapcsolattal a nagymamával. Csak azt nem tudom mit mondanál/mondanátok, ha édestestvérekkel csinálná ugyanezt. Mert mondjuk az egyik fiú, a másik lány, vagy bármilyen más idétlen okkal, mint most.

2013. ápr. 9. 14:40
 43/52 A kérdező kommentje:
Az a két mondat pedig azért függ össze, mert a tesójával szinte napi kapcsolatban van, míg a nagymamával nem. Így ha esetleg kicsit magányosnak érezné magát nélkülünk, ott lenne a tesó. Persze neki nem feladata védeni a kicsit, hisz még csak 5 éves ő is, de remélem érted a logikát.
2013. ápr. 9. 14:49
 44/52 anonim ***** válasza:
38%

Az mind szép és jò(?!), hogy bízol benne, ami abbòl is làtszik, hogy meg tudtàl neki bocsàjtani! Ne legyen igazam, de gyanùs, hogy nem csak ex az az ex. A màsik: bízd a fiadra a döntést!


A 0%-os

2013. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Én az exre bíznám a gyereket, és hogy miért?

- ott van a tesója, akivel jól el tud játszani és nem lenne olyan magányos.

- nem esik ki az oviból 1,5 hétre, így nem borul fel a napi rutin. Azért, mert ti elutaztok még neki van egy életritmusa. Nem kell teljesen más környezetben lennie. A gyerek érdekét kell nézni, nem a nagyiét.

2013. ápr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Ő szerintem a tesót mondaná, de ha azt mondjuk hogy a nagymamához megy és nem adunk más alternatívát akkor oda is szívesen menne.

Csak kíváncsiságból:) mi olyat írtam amiből te azt szűröd le, hogy nem az ex (egyébként lehet ez tényleg nem a legjobb szó rá alapból)

2013. ápr. 9. 15:22
 47/52 A kérdező kommentje:
Próbálom mindkét érdeket nézni :) Én is arra szavaznék, hogy nála legyen, de már megkértük korábban a nagyit (nem akartuk a másik félt ilyen hosszú időre leterhelni), és végül is ott sem lenne rossz helyen, bár az oviból tényleg kiesne.
2013. ápr. 9. 15:25
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt nem tudom mit mondanál/mondanátok, ha édestestvérekkel csinálná ugyanezt. Mert mondjuk az egyik fiú, a másik lány, vagy bármilyen más idétlen okkal, mint most."

Ez nem olyan ritka dolog, mint gondolod (legalabbis a környezetemben), igy a pszichologiabol ennek is utananeztem: nem elvarhato, hogy ugyanugy erezzen egy nagymama mindket unokaja irant/szülö 2 gyereke irant...stb. Most Popper Peter egyik felvetele jutott eszembe, YouTube-n meghallgatho, talan "Szeretni KELL?" a cime.

De a lenyeget mintha nem ertetted volna: nem az szamit, hogy EN (vagy a Te esetedben TE) mit gondolsz/mondassz, mi a velemenyed arrol, hogy Ö igy döntött. Egyszerüen az Ö elete, az Ö joga igy dönteni, es Ö el ennek következmenyeivel. En, Te, mas nem tehetjük meg helyette, viszont amiert tehetünk: a sajat hataskörünkbe tartozo dolgokert. Itelkezessel nem jutsz elöbbre, senkinek sem teszel jot, se magadnak es se a gyerekednek es se a ferjed gyerekenek, igy mindenhogy ugyanott vagyunk: kerdesedre ugyanezt mondanam, mint eddig.

Közben kikerestem a YouTube-n:

http://www.youtube.com/watch?v=wZPTeEB5A-A


(Egyebkent erdekesen irsz arrol, hogy a "mostohafiad" - azert van annak a fiunak apja es anyja is, szüksege van erre, valoban? En ennyire nem vennem at a szülöi szerepet. De ez megint csak egy meglatas, es bocs, hogy eltertem a tematol.)

2013. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

"De hogyne tartozna rám? Van négy ember akiért a világon mindent megtennék: a fiam, a férjem, a kisfia és édesanyám. "

Valószínűleg a férjednek is ti vagytok, negyedikként az ő anyja. Ezt a dolgot neki kellene lerendezni a mamával, te hiába brusztolsz.

Felnőtt ember, oldja meg.

A gyereket anyósod nem fogja jobban szeretni, te bármennyire erőlteted.


És a kérdésedhez sem igazán tartozik, mert annyi volt a kérdés, most másfél hétre hová tedda gyerekedet.

Az egész világot megváltanod, anyósodat megbüntetned, megváltoztatnod per pillanat nem kell :-D

2013. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
58%

Csodálatos. Tudod én nem alacsonyítanám le magam annyira, hogy jóba legyek azzal a nővel, akit a férjem dugott. Akár előttem, akár mellettem, akár akkor történt, amikor nem voltunk együtt.

Megdugta én meg még jópofizzak is vele.

Én a nagymamára bíznám.

Ha én lennék a nagymama, valószínűleg én sem tudnám úgy fogadni a másik kisgyereket, mert az a kisgyerek a fiam baklövése.

2013. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!