Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Kavarnátok" a helyzetet...

"Kavarnátok" a helyzetet anyóssal, vagy ha már azt mondtuk bízzuk rá a kisfiunkat?

Figyelt kérdés

Férjemnek üzleti útra kell mennie, szinte csak az én repülőjegyemet kell fizetni akkor is ha vele megyek ezért úgy döntöttünk vele utazok. 1,5 hétről lenne szó. Van egy 4 éves közös kisfiunk, anyósom felajánlotta hogy ügyel rá, el is fogadtuk, persze előtte ki akartuk(akarjuk) próbálni milyen ha nála van pár napig (csak jövő hónapban mennénk). Másik városban él, így még nélkülünk nem aludt ott.

Most viszont felajánlották hogy máshol aludhatna, ahol már párszor aludt, itt is van, szóval oviba is járhatna. Alap esetben inkább ide vinném, de félek, hogy bekavarok az anyósommal.

Elég bonyolult a családi helyzetünk, volt pár külön töltött hónapunk a férjemmel (akkor még párommal), ezalatt ő teherbe ejtett valakit, megtartották a babát, de közben mi kibékültünk. Ebből nem volt gond, mert a lány sem gondolta komolyan a kapcsolatukat, viszont nem akart abortuszt, de "felajánlotta", hogy nem kell semmiben részt vennie/részt vennünk. Természetesen a férjem elismerte a gyereket és foglalkozik/foglalkozunk is vele. Közben én is terhes lettem, egy év van a két kisfiú között. Anyósom nem tud megbarátkozni a helyzettel, szerinte úgy élünk mint a cigányok.. (nem tudom honnan tudja hogyan élnek ők), a másik kisfiút is idegenként kezeli. Ami miatt sok a vita közte és a férjem között. És az anyukáját is folyton szapulja, többször próbált bekavarni közöttünk, de szerencsére a lánynak több esze van, minthogy hitt volna neki.

A lényeg, hogy most ő ajánlotta fel, hogy vigyáz a fiunkra. Aludt már nála, de így napokra nem nem akartuk leterhelni, ezért nem is kértük meg. Talán nála jobb helyen lenne, többet érintkeznek, ott a tesója, akivel jó a kapcsolata, sokat vannak együtt, így picit pótolna minket, vagyis ha együtt játszanak, akkor kevésbé tűnne fel a fiamnak a hiányunk.

Viszont félek, hogy anyósom ezen megint kiakad... Már egy ideje csend van, nem akarok újabb veszekedéseket végighallgatni közte és a férjem között.


2013. ápr. 9. 10:01
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamára bíznám,mert megígérted már neki. (persze ha minden oké a "próba" alatt).

Mellesleg,szeirntem a mamának az a gondja a "gyerekkel" ,hogy kapcsolaton kivül született.Gondolom szeret téged,a kisfiadat és a férjedet is,szerette,hogy egy család voltatok . A gyerek ellen irányuló "nemszeretem" ,nemtörődőmség inkább annak a megnyilvánulása,hogy a férjed tönkretett mindent. Egy kis időre legalábbis,ha mostmár minden oké köztetek.


Megmondom őszintén,persze az ő vére is,nem feltétlenül helyes a viselkedése,de számomra sokkal ÉRTHETŐBB mint a tied. Oké,hogy megbocsájtasz,kibékültök,újra egy család lesztek,oké ,hogy embernek kell maradni a másik anyukával és a gyerekkel szemben is,de az,hogy előbb vinnéd ahhoz a nőhöz akit felcisnált a férjed a gyereket,mint a saját nagyanyjához,na az az én gyomromnak már sok,meg ez a nagy barátkozás is. Nem érzed ezt megalázónak veled szemben?Ezt nem rosszból kérdezemn,hanem tényleg érdekel.

2013. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kellene hogy ez nekem megalázó legyen. Ha megcsalt volna vele - bár akkor régen nem lennénk együtt - akkor az lenne. Így miért? Ő pl. együtt dolgozik az egyik exemmel. Nem barátok, de kollégák, ha kell érintkeznek. Pedig én szerettem egyszer az a férfit, viszont emiatt egyik sem fogja otthagyni a jó állását. A múlt az múlt. Ahogy a férjem és ennek a lánynak a kapcsolata is. Volt köztük valami amikor mi éppen szüneteltünk, de ez nem érdekel, mert hozzám jött vissza, értem küzdött, engem szeret. A lány sem szereti, ha látnám hogy magának akarja, vagy csak rámászni, akkor nem lennék hülye barátkozni vele. De úgy hogy volt egy-két együtt töltött éjszakájuk nem érdekel. Megismertem, tudom milyen. Mindig korrektül állt hozzánk, a férjemhez, soha nem tett keresztbe neki a gyerekkel kapcsolatban, nem szívja a vérünket anyagilag sem. Ha felhívjuk este hogy holnap elhoznánk a gyereket mert gyerekszínházba szereztünk hirtelen jegyet, akkor engedi. Most miért féltékenykednék én és tennék esetleg keresztbe a férjemnek aki imádja a fiát? Az, hogy barátilag alakult a kapcsolatunk az nem volt tervezett, így alakult, pont azért mert sokat érintkeztünk a kisfiú miatt. Amikor megszületett nem hozhattuk el napokra. Aztán valahogy természetessé vált a baráti kapcsolat. Egyszerűen így alakult. Szerintem mindhárman értelmes, normális felnőtt emberek vagyunk, akkor miért ne? Az ex barátjának sem volt semmi ellenvetése ellenünk, mert ő is bízott a lányban. Ez csak a bizalmon alapul. Szerintem 5 év alatt már kiderült volna, ha lennének hátsó szándékai.
2013. ápr. 10. 13:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!