Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Kavarnátok" a helyzetet...

"Kavarnátok" a helyzetet anyóssal, vagy ha már azt mondtuk bízzuk rá a kisfiunkat?

Figyelt kérdés

Férjemnek üzleti útra kell mennie, szinte csak az én repülőjegyemet kell fizetni akkor is ha vele megyek ezért úgy döntöttünk vele utazok. 1,5 hétről lenne szó. Van egy 4 éves közös kisfiunk, anyósom felajánlotta hogy ügyel rá, el is fogadtuk, persze előtte ki akartuk(akarjuk) próbálni milyen ha nála van pár napig (csak jövő hónapban mennénk). Másik városban él, így még nélkülünk nem aludt ott.

Most viszont felajánlották hogy máshol aludhatna, ahol már párszor aludt, itt is van, szóval oviba is járhatna. Alap esetben inkább ide vinném, de félek, hogy bekavarok az anyósommal.

Elég bonyolult a családi helyzetünk, volt pár külön töltött hónapunk a férjemmel (akkor még párommal), ezalatt ő teherbe ejtett valakit, megtartották a babát, de közben mi kibékültünk. Ebből nem volt gond, mert a lány sem gondolta komolyan a kapcsolatukat, viszont nem akart abortuszt, de "felajánlotta", hogy nem kell semmiben részt vennie/részt vennünk. Természetesen a férjem elismerte a gyereket és foglalkozik/foglalkozunk is vele. Közben én is terhes lettem, egy év van a két kisfiú között. Anyósom nem tud megbarátkozni a helyzettel, szerinte úgy élünk mint a cigányok.. (nem tudom honnan tudja hogyan élnek ők), a másik kisfiút is idegenként kezeli. Ami miatt sok a vita közte és a férjem között. És az anyukáját is folyton szapulja, többször próbált bekavarni közöttünk, de szerencsére a lánynak több esze van, minthogy hitt volna neki.

A lényeg, hogy most ő ajánlotta fel, hogy vigyáz a fiunkra. Aludt már nála, de így napokra nem nem akartuk leterhelni, ezért nem is kértük meg. Talán nála jobb helyen lenne, többet érintkeznek, ott a tesója, akivel jó a kapcsolata, sokat vannak együtt, így picit pótolna minket, vagyis ha együtt játszanak, akkor kevésbé tűnne fel a fiamnak a hiányunk.

Viszont félek, hogy anyósom ezen megint kiakad... Már egy ideje csend van, nem akarok újabb veszekedéseket végighallgatni közte és a férjem között.


2013. ápr. 9. 10:01
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
37%

Bennem meg az üzleti utra elkiseresröl is az merült fel, vajon nem azert akarsz-e vele menni, mert valahol melyen Te is ugy gondolod, h az ördög nem alszik...

Nyilvan gyerekfüggö, meg sok mindentöl függö, de en legalabbis a 4 evesemet eleg nehezen hagynam a meg a nagymamakra is egy probanap utan mindjart egy hetre (a mi gyerekeink meg sosem aludtak naluk), ezt lehet fokozatosan is emelni, es vegülis annyira nem fontos neked elmenned... akkor megis miert utazol?

(A masik nöre mar irtam, ra föleg nem.)

15.

2013. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

Miért mennék? Mert megúsznánk egy Szingapúri utat egy repülőjegy megvásárlásával!:) Hotel, kaja, ő jegye fizetve. Hülye lennék kihagyni.

Tudom hogy fokozatosan kellett volna szoktatni, és az is gond, hogy eddig csak 1-1 estét, vagyis max két napot volt tőlem távol. De ezzel már nem tudunk mit kezdeni. Ezért is szeretnénk még most kipróbálni, de szerintem nem lesz vele gond, talpraesett kissrác. Bolond voltam, hogy nem rögtön őt kértem meg, csak nem régen szakított nem akartam egy gyereket a "nyakára lökni" ilyen hosszú időre.

2013. ápr. 9. 11:51
 23/52 anonim ***** válasza:

Latod, biztos vagy az emberismeretedben, megis vedekezel: "Hogyne lennének vele szemben ellenérzéseim?" - pedig nem az ellenerzesedet lattam problemanak, hanem hogy ezt az ellenerzest kellene elkülöniteni, a te+anyos kapcs-t a nagymama+unoka kapcs-tol, sztem.

Mennem kell, remelem, azert atgondolod, amiket irtam, es dönts jol, sztem csak a gyerek erdekeit nezve!

15.

2013. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
59%

Kicsit naiv vagy, de te tudod:)tégy belàtàsod szerint.


A 0%-os voltam.

2013. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

"ő nem így képzel el egy családot, az ő értékrendjébe nem fér bele egy egy-két éjszakás kaland stb., és ennek egy ártatlan gyerek issza meg a levét, akit nem képes unokaként kezelni, pedig szinte ugyanannyit látja."

Ez egyáltalán nem a te dolgod! Hogy a másik unokájával mit érez, mit művel, csak rá, és a gyerek apjára tartozik.


És azért azzal büntetni, hogy azt az unokáját, akit szeret, nem rá bízod, hanem azért is másra, primitív bosszú, aminek a te gyermeked a issza majd meg a levét. Neki a későbbiekben is a nagyanyjára lesz szüksége elsősorban, nem pedig apu exbarátnőjére. (még, ha ott a testvérkéje)

Ne legyen a kisfiad játékszer a felnőttek kezében.

2013. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
De hogyne tartozna rám? Van négy ember akiért a világon mindent megtennék: a fiam, a férjem, a kisfia és édesanyám. Ebből a négyből két embert bánt a viselkedésével. Ettől, hogyan tudnám szerinted függetleníteni magam?
2013. ápr. 9. 12:03
 27/52 anonim ***** válasza:
46%
Bírom amikor olyan mondja hogy nem a kérdezőre tartozik a helyzet akinek még közelében nem volt mostohagyerek, nem feltétlenül csak megtűri őket az ember, akármennyire is ez a divat mostanában. Nekem is van egy plusz két saját, ha anyósom bármelyiket idegenként kezelné, ahogy a kérdező írta, ugranék. Legyen kedvenc, ha ennyire sekélyes, de ne ilyen szinten! Én nem hinném, hogy ez a saját gyereknek is jót tenne, vagy megköszöni majd a kedves nagymamának ha megérti, hogy a testvérét levegőnek nézte.
2013. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
6.-os válaszoló vagyok.Ahány ember annyiféle ez jól látszik.És ahány gyerek szintén annyiféle.Én mint mondtam nem tudnék ilyen viszonyt ápolni a férjem exbarátnőjével,akitől közben még gyereke is van,nekem ő egy idegen ember.Ezért is nem tudom elképzelni hogy ne rokonra ha van nagyira bízzam a gyerekem.Főleg 1 egész hétre.Én abban a helyzetben vagyok hogy már meghalt a nagyink,a legkisebb gyerek születésekor,3 éve.Tehát nincs konkrétan kire bízni őket.Soha nem bíznám senki idegenre,még a legjobb barátnőmre se,főleg hogyha neki is gyereke van.Én ilyen vagyok,te más vagy.A szoktatásról annyit hogy a lányomra 3 éves korától vigyázott az én nagyim,tehát a dédi nyaranta 2 hetet.Nem szoktattuk,ismerte a dédit,de nem voltunk napi kapcsolatban.Csudajól érezte magát.A középső gyerek 2 éves korától aludt a mamánál,imádta.Sajnos a kicsinek nincs ilyen élménye,és nem is lesz,mert nincs mama.Én megadnám neki ezt az élményt az biztos.A férjed fiának az anyja...hát most jó a kapcsolat,de ki tudja mit hoz a jövő,az élet.Jó választ itt nem fogsz kapni,azért mert nem vagyunk egyformák....
2013. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
46%

A szerető hány embert bántott a viselkedésével? Most had ne számoljak már..

Olyan naív vagy, hogy az már a hülyeség határát súrolja.

Miért barátkozol, miért bízol meg a férjed szeretőjében.

Volt (??) szeretőjében. Legyen már tartásod. Mindegy, mit írunk, mész a fejed után. Csak nehogy totál egydül maradj, mert anyós is elfordul, ha a szeretőre hagyod az unokát.

Igaza van, tényleg úgy éltek, mint a cigányok. le mentél a szerető szintjére, és önként.

2013. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Lehet felesleges volt feltennem ezt a kérdést kívülállóknak:) Mindegy. Hihettek naivnak, nem vagyok ez, egyszerűen bízom a férjemben, elvégre azért mentem hozzá mert bízok benne. Innentől kezdve mindegy lenne ha másmilyen lenne a nő, akkor persze távolságtartó lennék és csak a kisfiút fogadnám el. Nem tudom mi a gondotok vele igazából, ha a páréjszakás kapcsolattal van valakinek gondja azt valamilyen szinten megértem, bár nekem is volt benne részem, így elítélni nem fogok senkit. Van hogy úgy "alakul". Mindegy :) Akkor lehet az anyósom viselkedése van többségben, és máshogy kezdem el nézni a viselkedését, bár annyi szent hogy megérteni az életben nem fogom mi kárt okozott neki ez a kisgyerek.
2013. ápr. 9. 12:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!