Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm, hogy függök apámtól!...

Gyűlölöm, hogy függök apámtól! Költözzek?

Figyelt kérdés

Annyira egy pénzmániás sóher, hogy az valami hihetetlen!

Szólok neki, hogy kéne már egy új nadrág, mert a régi kiszakadt. Erre vágja nekem a fejeket, meg hogy "ezt nem hiszem el", stb. Aztán addig csinálja, amíg azt nem mondom, hogy jó, akkor hagyjuk, nem kell. Akkor meg nagy kegyesen ad pénzt, de ugyanúgy húzza a száját.

Mindig ezt csinálja, pedig tényleg nem kérek sok pénzt, turiból vásárolok. Pulcsi 1200 ft, nadrág is kb ugyanannyi...

Most kéne valami, ami évi egyszeri kiadás és 2000 ft, erre megint ezt csinálta.. Sík ideg vagyok.. Tényleg nincsenek nagy igényeim, de annyira sóher... Amúgy meg nagyon sokat keres, havonta minimum 300.000 ft-ot, és max 120.000 ft a kiadás!


Szóval költözhetnék a barátomhoz, csak akkor meg eltartott lennék még 1-2 évig.


Mit tegyek?


17/L


2013. ápr. 10. 15:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Tényleg ne gondolj bele ilyen dolgokat, mert apám nagyon egyszerű ember.

Gyűjti, nekem könyörögnöm kell, hogy ő felsőbbrendűnek érezhesse magát, majd megszán 1-2 ezer forinttal, és akkor ezt hallgatom utána hetekig, hogy ő mekkora király volt, hogy adott nekem pénzt.

2013. ápr. 10. 16:04
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Nincs 100 Ft-os párizsi, mármint hogyha a kilónkénti egységárat nézzük (összehasonlításhoz azt kell nézni!) És tudtad, hogy a kaján lehet megfogni a legtöbbet? Minden hónapban drágul az élelmiszer és igen gyorsan. Ezt akkor fogod meglátni, mikor saját háztartást fogsz vezetni EGY CSALÁDRA, és nem egy főre.

A gyógyszert én se fizetném, ha az fogamzásgátló. Egyéb esetben biztosan.

2013. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a jövőről való gondoskodáshoz. Egy smucig fillérb.szó ember, emellett jól esik neki éreztetni a családjával, hogy milyen nagy áldozat részéről eltartani őket. Sajnos egy ilyennel nem sokat lehet csinálni, megmutathatod neki, ha kikopik valamelyik ruhád, hogy szerinte rendben van-e, hogy ilyenben jár a lánya, de igazából ez a helyzet csak akkor fog megoldódni, ha lesz jövedelmed, és nem leszel ráutalva többet. Addig kitartás.
2013. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátló mióta 700 ft egy hónapra?? ...


De hagyjuk már, megvehetné a legdrágább párizsit is, élhetnénk tök jól, ha nem lenne olyan önző, hogy 3 használatra megvesz magának egy kocsit! És különben semmihez sem kell, mert a tesco itt van 5 percre, kórház/rendelő meg kb 3 percre!

Bus meg max 10 percenként jár.

2013. ápr. 10. 16:07
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Jó, hát akkor lehet, hogy apád egyszerű ember. Azokat veszi meg, amiben ő a kedvét leli, de végülis ő meg is keresi hozzá a pénzt. Akkor tételezzük fel, hogy könyörögtet téged, mert ő így érzi magát jól. Erről akkor tudsz megbizonyosodni, ha elmész diákmunkára és a saját pénzedet költöd, nem tőle kérsz, hogy akkor is így viselkedne-e. Lehet, hogy rájönne, hogy nem mindenben tőle függsz, és kissé változna ő is, lehet.
2013. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy folyton érezteti, hogy mekkora ember ő ettől. Minden reggel (!!!!) megkérdezi, hogy "na ki adott pénzt a ruhádra ami rajtad van?"

MINDEN REGGEL!!!!!!!

2013. ápr. 10. 16:08
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy páran sokkal jobban tudják a kérdezőnél, mi náluk a helyzet! Miért kell így nekiesni?
2013. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Amikor csak tudok, megyek diákmelóra, de suli miatt nem tudom összeegyeztetni! Kb mindenhova du 4-5-re kell menni, akkor én meg még sehol sem vagyok.

Bár mostanában van, hogy lógok és elmegyek diákmelózni, de hát azzal a pénzzel kitörölhetem a hátsómat. És legtöbbször gyógyszerre költöm, mert sokszor nem ad rá.

Nem csak egyet kell szednem, de ő csak azt a 700 ft-osat hajlandó nagy könyörgés árán megvenni. A másik 2 1700 körül van.

2013. ápr. 10. 16:10
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen sajnálom, tudom, min mész keresztül. A barátom anyja is ilyen, azzal a különbséggel, hogy ő igenis elszórja azt a pénzt (azért a számláján mindig van néhány millió). Még a családi pótlékról is hazudott, hogy szegényebbnek látsszon, de havi 40 000-et kiad ruhára, a mekiben eszik, meg drága éttermekben. A barátomról meg közben mindenki azt hiszi, hogy ő a legcsóróbb ember az egész iskolában, mert olyan kikopott ruhákat hord. Egy éve könyörög egy 3000 forintos mobilnetért, de nem kapja meg, mert az anyja mindig rávágja, hogy nincs pénze. Rettenetesen rühellem.


Annyit lehet tenni, hogy tűrsz, majd lelépsz, amint lehet. Mi is ezt csináljuk, még egy év, aztán pápá, de örökre ám, mert az ilyen szülőt nem lehet anyának nevezni.


A barátodban mennyire vagy biztos? Ha tényleg szeretitek egymást, és a családja is kedvel, lehet, tényleg érdemes lenne odaköltözni.

2013. ápr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ő egyedül lakik, 3 éve vagyunk együtt. Eddig úgy terveztük, hogy érettségi után költözök, de már nagyon tele van a pohár..

El tudna tartani, azzal nem lenne gond, csak hát akkor eltartott lennék, nem tudom, mennyire rossz ez 18 évesen

2013. ápr. 10. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!