Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelnétek így gyereket?

Nevelnétek így gyereket?

Figyelt kérdés
Az illető tőlem kért tanácsot, mikor megmondtam a véleményemet letámadott. Még fiatalok, a lány 23 éves, a férje is hasonló korú. Most házasodtak össze februárban, úton a baba. Kérdezte, hogy mi a véleményem arról, hogy egy 3 szobás lakásban fogják nevelni a gyereküket, a másik szobában lakik két egyetemista fiú (1lső és másodévesek). Mondtam, hogy szerintem ez eléggé meredek, vagyis nekem az lenne, szülés után, gyereksírás, szoptatás, nem lehet valami kényelmes még "idegeneket" kerülgetni. Másképp is megoldhatnák mert pénzük van, de szerintük ez rendben van. Mikor elmondtam a meglátásaimat, felháborodott és lecsapta a telefont. Nem értem, akkor minek kérdezett. Egyébként nem mondtam semmi csúnyát, csak az igazat.
2013. ápr. 11. 13:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%

14:00 még


És a lánynak is jó lehet,ismeri a fiúkat,akik valószinű időnként tudnak is vigyázni majd a kicsire,amig a lány elmegy ide-oda.

Nagy segitség tud lenni.

És szülés utáni depresszió is hamarabb kerüli el,ha van társasága (férj gondolom dolgozik napközben)

2013. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
36%
A társaság biztos jó, csak pl. 6 hetes koráig nem kellene mondjuk látogatni sem, meg pl. nem biztos, hogy a skacok szivesen játszanak majd ingyen bébiszittert v. társalkodónőt a villanytan szigorlat előtt + a napi logisztika, fürdetés stb. Biztos van olyan csillagállás ami mellett ez működhet, de én sem tenném rá a pénzem.
2013. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%
Ez a 6 hetes látogatási tilalom egy badarság, ha rokonok szerintem és tudják tolerálni nem gond. Valahol van már egyetemista gyerek és jön a tesó, ott is elvannak jól. Ez csak rajtuk múlik.
2013. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Shaddark ***** válasza:
65%

Eleve rámehet a házasság arra hogy két idegennel osztod meg az otthonod. Ez butaság, az otthon attól otthon hogy otthon érzed magad nem egy kollégiumban.


De nem lesz problémája, a 10. átvirrasztott éjszaka után menekülni fogna a rokonok, még ha ingyenélők is.

2013. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%

6 hétig nem látogatják,hanem vele laknak mint a szülei,meg van oldva :)


Egyébként meg nem kötelező ott lakni a srácoknak,de ez nekik szivesség valószinű,hisz ingyen van lakhatásuk.

2013. ápr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Shaddark ***** válasza:
71%

"van már egyetemista gyerek és jön a tesó, ott is elvannak jól."


Egy saját gyerek / testvér azért nem ugyanaz mint 2 idegen. Te el tudnád képzelni hogy 2 másod-unokatesód odaköltözik hozzád és úgy éltek tovább? Se romantika, se otthonos érzés (hacsak nem nudisták vagy swingeresek, mittudom én)...

Vagy én vagyok rosszul szocializálva?

2013. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ártani senkinek nem árthatnak a srácok...De! Ha magamból indulok ki, nekem marha nagy terhet jelentene. Ott a baba, akit három óránként szoptatni kell, éjszaka felkelni hozzá, ellátni stb. Ez eleve megerőltető, főleg első gyereknél. Na és akkor még alkalmazkodni két másik emberhez, megvárni amíg végeznek a fürdőszobában, kerülgetni őket, meg valahogy kinézni napközben... mégsem járkálhat az ember úgy, mint egy élőhalott, ha vannak körülötte mások is. Szóval nem lenne kényelmes na! De ez én vagyok, lehet hogy őneki ez nem jelent gondot. A társaság tényleg jó lehet, főleg később amikor belerázódott már a dologba. Első időkben szerintem biztosan nyugalomra lesz szüksége, megismerni a babát, kialakítani a napirendet stb. Ehhez idő kell és nyugi.
2013. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Nem kell letámadni engem:) Tőlem aztán élhetnek akárhányan, de nem hiszem, hogy olyan lengén, lazán tudsz járkálni, szoptatni, virrasztani "élni" két "idegen" társaságában mint anélkül.

Meg a családi életemet, azért én sem így képzelem el...


Másrészt nem hiszem, hogy azok a fiúk síró gyermekre vágynak, kerülgetni a frissen szült babát, anyát stb. Meg aztán hozzuk meg akkor ne menjen senki, se barát, se barátnő, mert a másik szobába éppen kicsi baba van? Azért ez sem oké.

2013. ápr. 11. 14:22
 19/31 A kérdező kommentje:
Nem kell vitázni, csak nekem fura volt, hogy ezt valaki eltudja képzelni. Nekem sok barátom van, a rokonaim nagyrészével jól elvagyok, de azért valahogy házasság után, gyerekkel nem szeretném egyiküket sem kerülgetni. Ennyi. Mindenki úgy alakítja, ahogy szeretné, csak én furcsáltam azért kérdeztem.
2013. ápr. 11. 14:25
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekelnének a srácok. Társbérletbe, 2 másik emberrel nem vállalnék gyereket, és a gyerek miatt, nema srácok miatt. Nálam alap, hogy a gyereknek nyugalom, csend, tisztaság, rend kell. Ez nem megvalósítható két huszonéves sráccal, aki (jogosan) éli az életét, eljár bulizni, mellette éjszakába nyúlóan tanulnak egy-egy vizsgaidőszakban. SZerintem annak, aki családot akar, illene felnőni és a családi légkört is ki kellene alakítani annak a gyereknek. Ha nem szorulnak rá, főleg nem értem. A három férfi és egy bébi vicces film, de nem élnék benne.
2013. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!