Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szerint ez normális...

A férjem szerint ez normális dolog. Nekem annyira nem tűnik annak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Minden este későn ér haza a munkából a férjem, fél 11 és 11 között. Én olyankor már alszok a gyerekkel együtt, de mindig felébredek, ha megérkezik.

Mindig megérzem rajta, ha csak egy sört is megiszik, és bizony szinte minden este tapasztalom ezt. Semmi baja, valószínűleg tényleg csak egy sörről van szó, de iszonyat rosszul esik, hogy ahelyett, hogy sietne haza hozzánk (még ha mi alszunk is), inkább szépen elmegy a még nyitva lévő kocsmába és iszik egy sört, csak mert neki az jól esik...

Én hasonló helyzetben biztosan azon lennék, hogy minél előbb hazaérjek és pihenhessek, a családom mellett legyek, nem egy kocsmába töltsek még el 15-20 percet.

Amikor ezt szóvá tettem, még ő lepődött meg, hogy de hát mi akkor már úgyis alszunk, nem mindegy, hogy negyed órával később ér haza? Hát nagyon nem... szerintem... szerintetek? Ne fújjam fel ennyire?


2013. ápr. 11. 20:28
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem minden este kell ezt megtenni,viszont amúgy nyugodtan csinálhatja párszor,mert ő neki is kell kikapcsolódás.Aztán amúgy meg ha csak sör van,az nem baj,de ne is legyen más!!
2013. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
97%
végül is valamilyen szinten igazad van,de lehet,hogy szüksége van ennyi kikapcsolódásra,és ha neki ez örömet szerez,meg végül is annyira sok időt nem vesz el pl:15-20 perc nem olyan sok ,meg hát tudod férfiból van gondolom haverokkal beül,és megisznak egy sort,meg beszélgetnek közbe,utána gondolom egyből megy haza,szerintem ennyit ellehet nézni neki,mert gondolom fáradt a munka után
2013. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
85%
Én nem a negyed órás késést tartom "nem normálisnak", sokkal inkább a mindennapos sörözést. Ez valószínű a családi hátteremből adódik, nálunk szinte minden férfi felmenőmnek voltak alkohol problémái és kivétel nélkül mindegyik csak egy-egy fröccsel, vagy sörrel kezdődött, tehát már csak ezért is nagyon rágerjednék a témára és nem azért, mert zavar hogy leereszti a gőzt és késik 20 percet (nekem mindegy lenne, ha én már úgy is alszok akkor), hanem mert ezt alkohollal teszi. Én erre a témára tényleg nagyon ugrok sajna.
2013. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is inkább a minden napos sörözéssel kellene foglalkoznod. Mert ebből lesz az alkoholizmus!
2013. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
34%
Hát szerintem egyáltalán nem normális dolog. Értem én, hogy kell a kocsma feeling meg minden(bár senkit nem ismerek aki kocsmázna), de mindennap az túlzás. Pont, hogy ilynekor kéne siessen haza a családjához. Van aki azt írta, rohadt mindegy, hát egyáltalán nem az, még negyed óra sem.
2013. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
56%
Az egy dolog, hogy az alkoholistáknak így kezdődött, de nem mindenki válik alkoholistává, aki napi 1 sört megiszik.
2013. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
56%

Azért a sör nem olyan, mint ha felesezne. Eleve pl. a pattanásos tizenéveseknek is ajánlott napi egy pohár sör. Meg napi egy pohár jó vörösbor is egészséges.


Kocsma is ki tudja milyen, vannak igényes helyek is, nem csak a lepukkant falusi talponállók, ahol az összes szakadt elissza a segélyt.

2013. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ennyi sörözéstől nem lesz semmi baja. Persze, hogy minden alkoholista így kezdte, nyilván nem úgy ébred fel valaki hogy mostantól napi 10 feles kell neki. Inkább azt kéne nézni, hogy hány olyan emberből lesz ténylegesen alkoholista, aki megiszik napi egy sört? Egyébként szerintem ebben nincs igaza a kérdezőnek, mert alszanak. Ha nem aludnának és úgy menne haza később akkor megérteném de így.. Az jobb lenne ha nem tudna aludni és nekiállna mondjuk tv-zni?
2013. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
Azt hiszem főleg azèrt zavar,mert ez mindennapos alkoholfogyasztást jelent...egyesek rátapintottak a lènyegre.Èn is olyan családból jövök,ahol küzdenek ezzel a problèmával ès talán fèlek,hogy nálunk is előfordulhat ilyen...bìzom benne,hogy ez csupán a feszültsèg levezetèsère szolgál ès nem fog továbbfejlődni!
2013. ápr. 11. 20:53
 20/54 anonim ***** válasza:
72%

Nem tűnik túl vészesnek a dolog, de tény, hogy ez azt is jelenti, hogy ha lazítani akar, inkább a sört választja, mint téged, aminek nyilván oka van.

Mondjuk jelen esetben lehet, hogy egyszerűen arról van szó, hogy ő kiengedné a gőzt a válladon, de mivel alszol, ezért megy inkább kocsmába.

Próbáld meg esetleg, hogy munkaidő vége felé írsz neki smst, hogy ébren várod, hátha :)

2013. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!