Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szerint ez normális...

A férjem szerint ez normális dolog. Nekem annyira nem tűnik annak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Minden este későn ér haza a munkából a férjem, fél 11 és 11 között. Én olyankor már alszok a gyerekkel együtt, de mindig felébredek, ha megérkezik.

Mindig megérzem rajta, ha csak egy sört is megiszik, és bizony szinte minden este tapasztalom ezt. Semmi baja, valószínűleg tényleg csak egy sörről van szó, de iszonyat rosszul esik, hogy ahelyett, hogy sietne haza hozzánk (még ha mi alszunk is), inkább szépen elmegy a még nyitva lévő kocsmába és iszik egy sört, csak mert neki az jól esik...

Én hasonló helyzetben biztosan azon lennék, hogy minél előbb hazaérjek és pihenhessek, a családom mellett legyek, nem egy kocsmába töltsek még el 15-20 percet.

Amikor ezt szóvá tettem, még ő lepődött meg, hogy de hát mi akkor már úgyis alszunk, nem mindegy, hogy negyed órával később ér haza? Hát nagyon nem... szerintem... szerintetek? Ne fújjam fel ennyire?


2013. ápr. 11. 20:28
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
37%
Tudod, az alkoholizmus egyik fő jellegzetessége a rendszeresség. Mindegy a mennyiség. Ez most még napi x sör, de ez súlyosbodni fog.
2013. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
39%
A hölgy aki írta a vörösboros férjét, jó lesz vigyáznia. Az én exem is megivott mindennap pár pohár bort naponta, legyintettem rá,aztán rájöttem, hogy komplett alkoholista, remeg érte. Pedig nagyon komoly pozícióban dolgozik.
2013. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
41%

Pláne a nőkre igaz, hogy képesek magukat egy régebbi állapottal vigasztalni, nem venni tudomást a megváltozott új helyzetről. A férfiak elbagatellizálják a mennyiséggel, és máris kész az alkesz-tönkrement házasság.

Férj vagyok, gyerekem van. És lesülne a bőr a képemről ha pia/kocsmaszagúan kéne lefeküdnöm a feleségem mellé.

2013. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 zabmester ***** válasza:
74%

Egyrészt én úgy gondolom, hogy napi egy sört meginni az esetek többségében nem alkoholizmus. Ilyen mértékű fogyasztás nem egészségtelen, nem káros, és egy egészséges férfi esetében, HA nincs hajlama az alkoholizmusra, akkor nagy valószínűséggel nem lesz belőle függő, azt pedig igen merész dolog kijelenteni, hogy most még ennyi, de majd később több lesz, hiszen nem törvényszerű, hogy többet fog inni. Már csak azért sem, mert nem a részegség a cél, nem rúg be ennyitől, tehát nem arról van szó, hogy a szervezete hozzászokik, és többet kell innia ahhoz, hogy berúgjon.


A másik, hogy voltaképpen miért kéne sietnie haza? Munka után, amikor még zsong az ember feje, miért rohanjon haza késő este oda, ahol már mindenki alszik, normál hangerővel már nem is nagyon lehet megszólalni? Ha neki kell ez a 15-20 perc ahhoz, hogy kizökkenjen a munkából, akkor ez végül is kinek árt? Ha ehelyett megállna egy barátjával beszélgetni 15-20 percet, az is baj lenne, mert hogy nem rohan haza?

2013. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
24%

Nagyon megragadott ez az "egy sör". Ami 100% h nem egy sör, ha a feleségének annyit mond.

Ha nem fogod fel hogy miért káros MINDEN NAP a kocsmába menni munka után ahelyett hogy haza mennél, előre sajnálom a feleséged.

2013. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
29%
Lepontoztátok az utolsót, pedig teljesen igaza van!
2013. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
62%
Hát én nem tudom, 15 perc alatt hány sört lehet leküldeni, nem vagyok valami nagy sörivó, de én nem hinném, hogy olyan rengeteget. Ráadásul anélkül, hogy meglátsszon valakin. Úgyhogy ne fokozzuk!
2013. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk már egy kicsit a fától az erdőt! Amíg itt az alkoholizmuson vitatkozunk, teljesen elsiklunk a lényeg felett.


A kérdező már írta, hogy mindig van otthon olyan sör, amit a férje szeret, tehát nem az alkohol iránti olthatatlan vágy vezeti valószínűleg a kocsmába, mert otthon is megihatná, gondolom, tiltva sem volt eddig neki (habár most úgy fel lett piszkálva a kérdező, hogy szerintem a férje többet tíz méterről rá nem nézhet egy pohár sörre).


Tehát itt mindenféleképpen más az, ami miatt nem rögtön hazamegy és ez a más valószínűleg tényleg az, hogy otthon már mindenki alszik, már és nem tudja úgy leereszteni a feszültséget. Gondolom a kocsmában még egy sör mellett elbeszélget az ismerősökkel és ez jólesik neki.

2013. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
37%

"Lepontoztátok az utolsót, pedig teljesen igaza van!"


Nem izgat túlságosan. Tudom hogy igazam van. És azt is sejtem hogy akik lepontoznak, valószínűleg még kapcsolatban sem élnek, nemhogy felesége vagy gyereke lenne.


A lényeg pedig tényleg az, hogy ez a férfi menekül a kapcsolatból. Az már csak súlyosbító tényező hogy az alkoholba. Ez "csak" tünet. Mint korábban írtam, a miérteket kell megtalálni.

2013. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
54%
NEM BÍRJÁTOK FELFOGNI, HOGY OTTHON IS VAN MINDIG A HŰTŐBEN SÖR ÉS OTTHON IS MINDENNAP MEGIHATNÁ AZT? Tényleg nem?
2013. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!