Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szerint ez normális...

A férjem szerint ez normális dolog. Nekem annyira nem tűnik annak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Minden este későn ér haza a munkából a férjem, fél 11 és 11 között. Én olyankor már alszok a gyerekkel együtt, de mindig felébredek, ha megérkezik.

Mindig megérzem rajta, ha csak egy sört is megiszik, és bizony szinte minden este tapasztalom ezt. Semmi baja, valószínűleg tényleg csak egy sörről van szó, de iszonyat rosszul esik, hogy ahelyett, hogy sietne haza hozzánk (még ha mi alszunk is), inkább szépen elmegy a még nyitva lévő kocsmába és iszik egy sört, csak mert neki az jól esik...

Én hasonló helyzetben biztosan azon lennék, hogy minél előbb hazaérjek és pihenhessek, a családom mellett legyek, nem egy kocsmába töltsek még el 15-20 percet.

Amikor ezt szóvá tettem, még ő lepődött meg, hogy de hát mi akkor már úgyis alszunk, nem mindegy, hogy negyed órával később ér haza? Hát nagyon nem... szerintem... szerintetek? Ne fújjam fel ennyire?


2013. ápr. 11. 20:28
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sincsen semmi különleges benne. Biztos rosszul esik ,de hogyha alszotok akkor nem mindegy ez a 20 perc? Még ,ha fent maradnál 22:30 ig és akkor mondanád neki ,hogy miért nem értél időben haza akkor az jogos mert vártad ,de hogyha alszol akkor édes mindegy:S
2013. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
90%

Néha ébren is megvárhatnád, mikor hazaér. Biztosan jól esne neki, és sietne haza hozzád. Én sem sietnék egy kemény munkanap után sem haza, ha tudnám, hogy a családért güriztem egész nap, de nem vár senki.


Szerintem vezesd be, hogy x napokon megvárod ébren, de akkor jöjjön is haza időben.

2013. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
52%

Napi egy pohár sörtől nem lesz senki alkoholista!

A férjednek szüksége van ennyi kikapcsolódásra a napi stresszből. Haza már így lehiggadva tud menni.

Ha ezért állandóan vitázol vele, akkor lehet,hogy nem lesz kedve haza menni és hallgatni a lamentálásodat. Emiatt lehet, hogy inkább a kocsmában marad, minthogy otthon egy veszekedő feleség várja.

Nem szabad ebből ekkora ügyet csinálni.

2013. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
87%

Senki nem mondta, hogy minden sörözőből alkoholista válik, de aki olyan családból jön, ahol az alkoholizmus napirenden volt, az nem igen tud ettől elvonatkoztatni. Legalábbis én ezt tapasztalom.

Arról is megoszlanak a vélemények, hogy az a napi 1 dl vörösbor mennyire egészséges. Lehet jót tesz a keringésnek, vagy bárminek, de az is tény, hogy hónapok alatt kemény függőséget tud kiváltani és igen is nehéz utána megállni, hogy egy-egy napot kihagyjon az ember. Valaki megtud állni itt, így nem akkora probléma, valaki ilyenkor billen át oda, hogy oké ma legyen az az 1 deci 2, mert rossz napom volt, holnap meg már 3, úgysincs semmi baja tőle.

Ergo, én nem azt mondom, hogy mindenki alkoholista lesz, aki napi szinten alkoholt iszik, de függőséget okoz és ha ő nem tud lemondani a napi söréről, igényli, vágyik rá, akarja, akkor nyilván itt már arról is van szó (ismétlem! nem alkoholizmusról beszélek, csak függőségről).

Ugyanígy függőséget okozhat a kávé, a cukor, a csoki, energiaital, cigi, bármi. Azt pedig én sem viselném jól, ha a férjem a sör/alkohol rabja lenne. Én sem vagyok szent, igyon, olykor ki lehet rúgni a hámból, vagy egy szombati ebéd után is fogyasszony el egyet-egyet, nem probléma, de ez a mindennapos nekem kicsit soknak tűnik. A 20 percre teszek, ha már alszok mindegy, de az állandó sörözés nem nagyon tetszene.

2013. ápr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
25%

a pattanasos gyereknek gondolom a sor hormontartalma miatt ajanlott a sor, a bor sem az alkohol miatt egeszseges. egyebkent nem maga a mennyiseg a problema itt, hanem az hogy MIERT issza meg, milyen eredmenyt var tole. sajnos ha valakinek "jo" elmenyei vannak az alkohollal kapcsolatban (megnyugtatja, ellazitja, oldja a stresszt) meg aki akkor iszik ha problemaja van annak sokkal nagyobb eselye van egy kesobbi alkoholizmusra mint aki csak elalmosodik tole meg masnapos lesz meg minden baja van tole.

meg a rendszeresseg. a szokas hatalmas ur.

2013. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
48%

Ja! Alkoholista! Mint a pinty! Tudod mit, ha napi egy sörből áll ez a rettenetes alkoholizmusa a férjednek, akkor szerintem váljék egészségére! Tatám vagy ötven évig szinte minden este megivott egy felest és az egyik legjobb, legcsaládszeretőbb, legértelmesebb, legdolgosabb, legszeretetreméltóbb ember (hozzátenném makkegészséges) ember volt, akit valaha is ismertem. Gondolom, egyesek mércéjével kiérdemelné ezért az "alkoholista" címet, de akkor én azt mondom, százszor inkább egy ilyen "alkoholista", mint tíz józan bolond (ha érted, mire gondolok).

Szerintem, amíg csak ennyiről szól a férjed alkoholizálása és kimaradása, nem kéne bántanod érte. Jár neki annyi, hogy egy kicsit kifújja magát munka végén, ha neki ez így jólesik. Csak akkor vedd elő, ha úgy látod, hogy már nem éri be ennyivel, berúg, vagy hosszabbak lesznek a kimaradásai.

2013. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
53%

"a pattanasos gyereknek gondolom a sor hormontartalma miatt ajanlott a sor, a bor sem az alkohol miatt egeszseges. "


Hormon a sörben? Juj, de okosak egyesek. Sörélesztő van benne, nem hormon. A bort meg soha senki nem mondta, hogy az alkohol az egészséges, de ha a fenti két dolog pozitívuma fontosabb, mint az, hogy van benne alkohol is, és az orvosok sem ítélik napi egy fogyasztását gondnak, akkor szerintem senkinek sem kéne sikítófrászt kapnia meg kiakadni, hogy alkoholista, alkoholista úristen!

2013. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
13%
hát akkor keress rá hogy van-e benne ösztrogén vagy nincs _D és akkor lehet te is okosabb leszel :)
2013. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
Valaki már írta, de megismétlem, mert nekem is nagyon rosszul esne, ha soha, egyetlen napon sem várna haza senki. Nem hiszem, hogy egy napon sem tudnád megvárni, egész nap értetek dolgozik és olyan, mintha üres lakásba érkezne. Kössetek kompromisszumot..
2013. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg ráér nézni, ahogy alusztok.
2013. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!