Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem szerint ez normális...

A férjem szerint ez normális dolog. Nekem annyira nem tűnik annak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Minden este későn ér haza a munkából a férjem, fél 11 és 11 között. Én olyankor már alszok a gyerekkel együtt, de mindig felébredek, ha megérkezik.

Mindig megérzem rajta, ha csak egy sört is megiszik, és bizony szinte minden este tapasztalom ezt. Semmi baja, valószínűleg tényleg csak egy sörről van szó, de iszonyat rosszul esik, hogy ahelyett, hogy sietne haza hozzánk (még ha mi alszunk is), inkább szépen elmegy a még nyitva lévő kocsmába és iszik egy sört, csak mert neki az jól esik...

Én hasonló helyzetben biztosan azon lennék, hogy minél előbb hazaérjek és pihenhessek, a családom mellett legyek, nem egy kocsmába töltsek még el 15-20 percet.

Amikor ezt szóvá tettem, még ő lepődött meg, hogy de hát mi akkor már úgyis alszunk, nem mindegy, hogy negyed órával később ér haza? Hát nagyon nem... szerintem... szerintetek? Ne fújjam fel ennyire?


2013. ápr. 11. 20:28
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
75%

egy sör még nem alkoholizmus, bár én sem örülnék, ha a párom napi szinten meginna akár csak 1et is. tudvalevő, h eléggé hízlal :)


nos, a férjed helyzetét lefordítom a saját életemre. amikor hazaérek a munkából, nekem is kell kb fél óra, amíg senki nem szól hozzám, hagy egy kicsit leereszteni a pörgésből, nyugiban bambulni. :) a férjednek ez a félóra egy sör mellett telik.

ne kezdj el minden vackon pattogni, mert nem lesz jó vége. inkább más problémákat kezdj el megoldani. ha nincs olyan, akkor dőlj hátra, és érezd magad baromi szerencsésnek.

2013. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
31%

Ajajj, nem múlhat el stresszes nap a mindennapi söröm nélkül. Ez gáz. Ebből tényleg simán lehet alkoholizmus. Az tök más, ha barátokkal néha néha, tényleg csak alkalmanként megiszik az ember egy-két sört, de nekem ez a napi szintű szükséglet biztos, hogy nem jönne be, ha így tenne a férjem.


Felőlem menjen sétálni, vagy akármi, fujja ki a gőzt, lehet egyedül is, mindenkinek szüksége van egy kis egyedüllétre is. Abból nem csinálnék nagy ügyet.

2013. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
88%

"Azt hiszem főleg azèrt zavar,mert ez mindennapos alkoholfogyasztást jelent...egyesek rátapintottak a lènyegre."


Egy-két nagyokos adja itt most alád a lovat a hülyeségével, de látszik azért a kérdésedből, hogy akkor is feltetted volna, ha a férjed minden nap egy üdítőt iszik abban a kocsmában. Zavar azért rendesen téged az is, hogy a férjed nem hozzátok siet haza rögtön, miért másfelé veszi az irányt.


Itt azért néhányan leírták normálisan is a lényeget: valószínűleg hazaér, már alszotok, nincs igazán kihez szólnia, otthon nem annyira tudja leereszteni a gőzt. Talán tényleg párszor meg kéne várnod és kicsit beszélgetni esténként.

2013. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
82%
Sem sör, sem kocsmapárti nem vagyok, ráadásul nő. Mégis ebben az esetben a férjeddel tudtam könnyebben "azonosulni", ahogy elképzeltem, hogy egy fárasztó munkanap után hazamegy, már mindenki alszik, te ugyan fölébredsz olykor, de neki nyilván lábujjhegyen kell járnia, mert a gyerekek már alszanak, beszélgetni is csak halkan, nehogy fölébredjenek. Szerintem érthető, ha szüksége van a feszengés nélküli levezetésre, és nyilván egy férfi este 11-kor nem egy kávé vagy üdítő mellé fog leülni levezetni. Tényleg ne fújd föl, ez se nem alkoholizmus, se nem elhanyagolás, teljesen természetes emberi igény.
2013. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
43%

Nem csak az az alkoholista aki hülye részegre issza magát, hanem az is annak tekinthető, akinek szüksége van minden nap arra az egy-kettőre, mert nem bír meglenni nélküle!

És azok, akik itt hevesen a férj pártján állnak, hogy kell neki ennyi kikapcsolódás, mit szólnának ahhoz, ha a nő menne be minden nap a kocsmába, mert munka után jár neki a kikapcsolódás? Azt is természetesnek vennétek?

Olvassátok el mit ír Dr. Zacher Gábor az alkoholfüggőségről!

2013. ápr. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
52%

Úristen! Ha már ennyire alkoholistáznak, rögtön kiöntöm a férjem vörös

borát, amit mindennap munka után megiszik!

2013. ápr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

"Én hasonló helyzetben biztosan azon lennék, hogy minél előbb hazaérjek és pihenhessek, a családom mellett legyek, nem egy kocsmába töltsek még el 15-20 percet.

Amikor ezt szóvá tettem, még ő lepődött meg, hogy de hát mi akkor már úgyis alszunk, nem mindegy, hogy negyed órával később ér haza? Hát nagyon nem... szerintem."


"Van itthon mindig, de az nem olyan."


"Azt hiszem főleg azèrt zavar,mert ez mindennapos alkoholfogyasztást jelent."


Ha mindennap sietne haza, ahogy Te hasonló helyzetben tennéd és az otthoni, mindig van a hűtőben sört inná meg, az nem jelentene mindennapos alkoholfogyasztást? A szádba adták itt sokan, hogy az alkohollal legyen bajod, de neked nem azzal van. Kihez siessen haza, ha Te úgyis alszol?

2013. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
51%

Ez a nagy baj ezzel az országgal, hogy aki napi szinten kis mennyiségben alkoholt iszik, az alkesz. nyugaton ennek hagyománya van, senki nem lesz ettől beteg. Semmiben sem más, mintha valaki a mindennapos hülye joghurtját verné be... Természetesen a kritizálók meg sokszor jóval nagyobb gondokkal küzdenek, de mindegy.

Amúgy szerintem ez attól függ, ki hogy nőtt fel.

Aki úgy nőtt fel, hogy soha nem jártak a szülei kocsmába, az szigorúbban veszi, és neki ez már alkoholizmus.

Aki meg alkoholisták között nőtt fel, az vagy örül neki, hogy csak ennyi az igénye a párjának, vagy betegesen félni fog, hogy ha megiszik egy sört, nehogy ő is alkesszé váljon.

Személyes véleményem, hogy semmi gond a napi 1 sörrel, de azért azt nem lenne muszáj mindig kocsmában meginni.

Viszont te is néha megerőltethetnéd magad, és ébren várnád. Talán akkor jobban sietne haza, errre nem gondoltál?

2013. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
40%

Itt nem arról van szó hogy egy pohár sör (amit kötve hiszek) hanem arról hogy neki minden útja a kocsmàba vezet. Ha ezt itt időben nem tudod megfogni, ha még időben vagy, pàr év és könyvelhetsz egy alkoholista férjet.

A nagyobb gond hogy megtaláld a miértjét. Környezet, lelki gyengeség, stresszes élet, családi problémák? És még helyre is kell hozni.Nem vagy könnyű helyzetben, de minél előbb lépsz annál jobbak az esélyeid.

2013. ápr. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
20%
Arra azért kíváncsi lennék hány ember él házasságban gyerekkel azok közül akik ennyire védik a kocsmábajárós álláspontot. Ez nem a főiskola, itt már nem poén heti 5ször inni. Itt betegségnek hívják.
2013. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!