Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem bizarr ez?...

Csak szerintem bizarr ez? Halott lefényképezése a temetésen.

Figyelt kérdés

A héten temetik az egyik közeli hozzátartozómat és a férje megkérte,hogy fotózzuk le.


Közeli rokonom,akit én nem szeretnék megnézni.

De ha lesz róla fotó és én évek multán megtalálom a gépen?


Ez csak nekem bizarr? Ez szokás?


Ti mit szóltok hozzá?


Én úgy gondolom,hogy inkább azokat a képeket kellene nézegetni,amelyeken még élt és virult...


2013. ápr. 22. 20:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
63%
Én még sosem hallottam ilyenről, szerintem nagyon durva! :(
2013. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
63%
Ez q ijesztő. Hol van ilyen szokás? olyat már hallottam, hogy temetésen megnézik a halottat, de hogy le is fényképezik a hullát... na ne már...És mi van, ha évek múlva nézegetik a képeket és a rokonukra úgy fognak emlékezni mint egy hullára? Durva.
2013. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
62%

Iszonyat morbidnak érzem ezt.


Van egy rokonom, aki a következőt csinálta: mikor a gyerekeinek volt esedékes az esküvője, el-elment távolabbi rokonok esküvőjére szétnézni, ötletet meríteni. Ebben nincs semmi, de az már bizarr, hogy temetésekre is el-elmászkált, hogy majd ha aktuális lesz a családban, ahhoz is ötletet merítsen.


Én nem nagyon tudom megérteni ezeket az embereket, ízléstelennek érzem ezt meg a halottfényképezgetést. Még a sírkő, a koszorúk, ha nagyon muszáj, elmegy, de hogy a halottat... borzasztó.

2013. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk a nagymamámnak hamvasztásos temetése volt, a családból senki nem értette, Apa miért kérte a fotókat a temetésről. Számomra is furcsa. Nem is szeretnék találkozni azokkal a képekkel és remélem nem is fogok..
2013. ápr. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon bizarr...mondjuk nekem az is az, amikor a gyászoló családot fotózzák. Nemrég a papám nővére halt meg, és a néni fia körbement a gyásznépen és mindenkinek az arcába fotózott, meg utána is random kattintgatott. Én mindig próbáltam kikerülni, elfordultam, lenéztem...aztán a vége felé szólt nekem név szerint, hogy nézzek oda. Lehet bunkó voltam, de mondtam, hogy nekem nem megy, és megfordultam...

Nem akartam megbántani, de egy temetésen mégis milyen képet lehet vágni egy fényképezőgép előtt állva? O.O


24N

2013. ápr. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
59%

Nem bizarr. Soha nem láttál még rézkarcokat, fametszeteket, később pedig fotográfiákat arról, hogy "XY a halottas ágyon", VZ a ravatalon", "MN halotti maszkja"? Pedig nem csak a híres nagy embereknek volt ilyen képes hagyatéka.


Még a haldokló lefényképéezése vagy levideózása sem bizarr, ha kéri, vagy ha nincs olyan rossz állapotban, ami később inkább elborzasztaná a hozzátartozókat.


Ha a boncolásásról készítenének videót vagy fényképet, azt már bizarrnak lehetne nevezni, de amíg egy diszkrét fotó vagy pár perces videó van egy felöltöztetett, megmosdatott, illően felravatalozott halottról, az miért volna bizarr?

2013. ápr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%

Mert az egy hulla. Egy élettelen test. Ő már nem tartozik ide.

(Régen azért más volt. Főleg amiket írsz, hogy halotti maszk stb. Akkor óriási jelentőséget tulajdonítottak a halálnak, talán jobban izgatta az emberek fantáziáját, mint a születés.)

Szóval a XXI. században valóban bizarr halottakat fényképezni..

A temetést sem nagyon értem. Fotók általában akkor készülnek az emberről, ha boldog, jól néz ki, fontos esemény történik az életében. Mármint boldog fontos esemény. Most egy temetésen bőgsz, mint állat, de legalábbis nem vigyorogsz.. Kinek van kedve olyan képeeket nézegetni magáról vagy bárki szerettéről, ahol majd szétesik a fájdalomtól? Hát nekem nincs...

A papám temetéséről nincsenek képek, de amikor elkészült a szép új sírkő, akkor arról készítettünk pár képet. Az emlékének adózva. Ott a képen a szép kő, a síron gyönyörű virágok. Mint emlékhelyről készült a kép.

2013. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
67%

# 14-es hozzászóló, hogy mersz ilyet mondani, hogy a halott nem ember??? Te nem vagy ember ...


A lényegre térve, nekem a nagymamámról készült kép a koporsóban, fiatalon ment el, sajnos nem is ismertem. A képeken gyönyörű, olyan mintha csak aludna. :) Nem bizarr, hanem szomorú. Semmi bizarr nincs abban ha az utolsó útját az embernek megörökítik.

Nagypapám hamvasztva volt, az urnáról és a temetésről lettek fotók készítve.

2013. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez csak azért bizarr, mert annyira elidegenedtünk a haláltól. Régebben tényleg senki nem ütődött meg az ilyesmin. Igaz, régebben a halált is elfogadták az élet részeként.


Igazából pont annyira bizarr csak, mint fotót/videót csinálni egy szülésről. Ez az élet két vége, teljesen természetes és normális dolog.

2013. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
71%
Hát, ha engem a kedves férjem lefotózott volna szülés közben, szerintem lenyomtam volna a torkán a gépet, majd a hormonokra fogtam volna a dolgot. Szerintem vannak olyan helyzetek, amikor nem illendő fényképezni. Ilyen pl. az éppen kibújó kisbaba, vagy a halott is. Éppen ezért a mi családi albumunkban nincsenek ilyen képek. De, ha valakinek erre van igénye, szíve joga. Viszont én biztos, hogy illedelmesen visszautasítottam volna ezt a kérést, hogy fotózzam már le a halottat...
2013. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!