Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem bizarr ez?...

Csak szerintem bizarr ez? Halott lefényképezése a temetésen.

Figyelt kérdés

A héten temetik az egyik közeli hozzátartozómat és a férje megkérte,hogy fotózzuk le.


Közeli rokonom,akit én nem szeretnék megnézni.

De ha lesz róla fotó és én évek multán megtalálom a gépen?


Ez csak nekem bizarr? Ez szokás?


Ti mit szóltok hozzá?


Én úgy gondolom,hogy inkább azokat a képeket kellene nézegetni,amelyeken még élt és virult...


2013. ápr. 22. 20:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
75%

A régi idők más volt ,az 1900-as évek elején,mikor egyetlen fénykép sem készült az illetőről az életében és szerették volna,ha valami fénykép(emlék) készül róla,és akkor már halálában,ezek a google-ban feltett rengeteg postmortem fénykép emlékei.


De azóta más időket élünk,úgyhogy ehhez perverzitás kell.


Bizarr,isten ments,hogy rólunk is....rólam úgy emlékezzenek,hogy élő valék...

2013. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
60%

Az Én családomban ez szokás.Dédapám-dédmamám,lányuk,mamám temetéséről is vannak képek.Mamám temetése tavaly volt,mondhatom már nem szép állapotban de készültek képek,hirtelen ment el.Így el se tudtunk tisztességgel köszönni tőle.


Amikor mondjuk xy rokon család összeállt egy fotó erejéig,hogy igen faca gyerek vagyok ott voltam az utolsó útján de elötte évekig hozzá se szólt nah az az egy kiverte a biztosítékot.De hogy Őt lefotózzam-zuk az nem ,mert az életünk része volt és marad is attól hogy a testi léte elment.

2013. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Kései Sirató ***** válasza:
16%

A nagymamám temetésére alig emlékszem , a sírástól nem is nagyon láttam semmit. Azonban egy ismerősöm készített 2 képet és 2 hét múlva átküldte nekem és nagyon jól esett utólag megnézni, hogy kik is voltak ott, és egyáltalán nem tartom bizarrnak. A halál hozzátartozik az élethez, illetve annak vége. Nem tartom szörnyűnek az ilyen képeket. VAn olyan rokonom, aki akkor halt meg, amikor én meg sem születtem még, a temetési képeit láttam és abszolút nem tartom rossz dolognak.

Ez lehet hogy nálad és sokaknál valamiféle elfolytás. Ha nem beszélünk róla, nem nézegetjük, akkor nem is létezik? A gyászt ius fel kell dolgozni, nem elnyomni, hanem feldolgozni. Arról nem is beszélve, ha nem tudsz elmenni egy temetésre, de szerettél volna, akkor is jó, ha legalább képen láthatod, ha legalább gondolatban és a képet nézve elbúcsúzhatsz.

2013. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!