Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem bizarr ez?...

Csak szerintem bizarr ez? Halott lefényképezése a temetésen.

Figyelt kérdés

A héten temetik az egyik közeli hozzátartozómat és a férje megkérte,hogy fotózzuk le.


Közeli rokonom,akit én nem szeretnék megnézni.

De ha lesz róla fotó és én évek multán megtalálom a gépen?


Ez csak nekem bizarr? Ez szokás?


Ti mit szóltok hozzá?


Én úgy gondolom,hogy inkább azokat a képeket kellene nézegetni,amelyeken még élt és virult...


2013. ápr. 22. 20:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
81%

Én is bizzarnak tartom, de vannak helyek ahol szokás a halottat lefényképezni. A férjem dédapja, nagyapja és nagymamája is le van fényképezve. Sőt magáról a temetésről is készültek képek. A tömegről akik elkísérték utolsó útjára, a sok virágról, koszorúról amit a friss sírhelyre tettek.

Bár így belegondolva nem is értem mi akadtam ki, hiszen simán végignéztem Diana hercegnő temetését, vagy a híradó is leadta Zámbó Jimmy temetését. Végül is mindannyian végig nézzük egy híresség temetését vagy a halotti képeit..

2013. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén fagyasztóból tolják ki sminkelve szép ruhában. Olyan mintha aludna, és jobban néz ki mint betegen a nagy szenvedések közepette.
2013. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%
Az én apámról is készült fénykép a koporsóban. Olyan volt, mintha aludt volna. Szerintem ez normális dolog. Más, ha valakinek a péppé vert feje miatt nem akarnak fotót. Ezzel inkább ne sokkoljanak senkit.
2013. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
45%
Nincs értelme halottat lefényképezni!Az már nem az ember!Megörökíteni élő embert kell!
2013. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%
Lehet fényképezni nem a legjobb, dehogy megnézni megnézném kit temetnek el, az tuti. Még a végén a szomszédhoz járnék a temetőbe.
2013. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
91%

Nekem sem szimpatikus ez a dolog.


Egyébként,lehet leírták már: régen szokás volt, amikor még nem voltak digitális gépek. Az átlag emberekről nemigazán készültek képek,így minden különleges alkalmat kihasználtak erre,és azzal indokolták. Így sok tisztaszobában,halott mellett készült kép maradt fent családokról. Bár itt is a lényeg inkább az élőkön volt.

A viktoriánus időkben pedig kifejezetten sikk volt, az elhunyt gyerekekről realisztikus fotókat készíteni.

Egyszer láttam erről egy műsort, sajnos csak ennyire emlékszem belőle, de kimondhatjuk,hogy igen ez egy szokás. Vagy legalább is századokkal ezelőtt az volt.

2013. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%
szerintem az a fontos, hogy abból, hogy te mit érzel ezzel kapcsolatban, ne juss el oda, hogy megítélsz másokat, aki másképp érez és valamiért fontos ez neki. könnyű megtenni ezt a csúszást. ráadásul nem tudhatod, hogy ha a te párod hal meg, akivel leéltél egy életet mit fogsz érezni.
2013. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%

Az én nagyapám 94-ben halt meg, akkor még 3 éves voltam, nem voltam a temetésen nagyon nem is emlékeztem rá. De amikor ugye előkerültek a régi fotók még 1-2 éve talán akkor találtam a doboz aljába egy fotót ahol le volt fényképezve nagyapám a koporsóban. Hát én akkor teljesen ledöbbentem amikor megláttam a fotóját úgy amikor már holtan feküdt a nyitott koporsóban, eléggé megviselt így lelkileg, mert oké hogy nem nagyon ismertem őt, de azért még is csak közeli hozzátartozóm.

Nem a szüleim csinálták a képet, hanem valami rokon és ő adta nekik és a szüleim a doboz aljába tették és azóta el is felejtették azt szerintem. De a fénykép már el lett égetve mert apám azt látni sem akarja.

Amikor a nagyim lett eltemetve fél éve akkor mondtuk hogy ott ne készítsenek fotókat maximum a halotti toron ha összegyűl a család ott esetleg lehet, de a temetőben nem. Apám meg is mondta hogy akinek a kezében meglátja annak darabokra töri, nem érdekli milyen drága volt.

2013. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
86%
Sok helyen csinálják, és ugyan nem ítélem el, de őszintén szólva én is furcsának tartom. Egy szerettem temetése nem az az esemény, amit fotók segítségével szeretnék újra és újra átélni ill. felidézni. Szóval teljesen egyetértek veled, ha már képek, akkor olyanok amiken még köztünk volt az illető.
2013. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Én teljesen ledöbbentem, miután a nagymamám meghalt és nézegettem a fényképeket, amiket hátrahagyott... Volt köztük egy boríték, ami az öccsének a temetésén készült, aki 10 év körül volt, amikor meghalt. Belefulladt egy bányatóba. Borzasztó. És ott voltak a fotók mellett a gyásziratok, a részvétnyilvánítások. Ezeket még megértem, hogy valaki elteszi... De ki nézeget nosztalgiázva egy temetésről fényképeket? Mire jó? Önostorozásra? És a halottról meg aztán tényleg miért kell kép? (Amiket én találtam, azokon hamvasztásos temetés volt, de így is megrázott.) És, ha meglátják véletlen a gyerekek? Tényleg így akarnak rá emlékezni? Én biztos nem fotóznék egy temetésen se. A halottat különösen nem.
2013. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!