Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg ezt édesany...

Miért nem érti meg ezt édesanyám? Vagy szerintetek lett volna más választásom?

Figyelt kérdés

Két hete volt egy abortuszom. Nem egy megesett kislány vagyok, hanem feleség és családanya. Sajnos sikerült elrontanom a gyomrom, hasmenésem volt, és nem szívódott fel rendesen a fogamzásgátlóm.

Két és fél éves a lányunk, három hónapja óvodás, nekem most járt le a próbaidőm a munkahelyemen.

Örülhetek, hogy pályakezdőként, null tapasztalattal kaptam állást, tudom, hogy még egy ekkora szerencsém nem lenne.

A férjemmel megrágtuk a kérdést minden oldalról, és sajnos arra a következtetésre jutottunk, hogy nincs más lehetőség, nem tudjuk megtartani.

Édesanyám levágta a jeleket, az első terhességemet is előbb tudta mint én.

Miután elmondtam, hogy nem tartjuk meg a babát, fojamatosan ostromoz, hogy biztos volt más lehetőség, meg hogy ők segítettek volna stb...

Így is volt egy elég durva egy évünk, mikor a férjem fizetését 140-ről minimálbérre csökkentették, muszáj, hogy dolgozzam, mert nem lesz nyugdíjjam, már rég nincs olyan, mint régen a téesz, hogy bármikor visszamehetett dolgozni.



2013. ápr. 24. 15:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
27%

Igen, borzalom. Az is, hogy ahelyett, hogy az Anyákat normálisan támogatnák az állam és a társadalom inkább ezt támogatja...

De a kérdező esetében már lezajlott történetről van szó. Így a kampányolásotok nem csak kegyetlen, de sajnos felesleges is.

Az abortusz manipulatív és nőellenes. De jelen társadalmunkban rég nem elég azt mondani, hogy gyilkosság és kész. Sokkal fontosabb a megelőzés és, ha már megtörtént, a vigasztalás. Elítélhetitek a tettet, de az embert nem!

2013. ápr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
19%

23-as!

De az embert is mivel több ezren fogadnának örökbe babát így ez egy felesleges gyilkosság volt!És ne várjon egy ilyen szimpátiát!

2013. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
75%

"több ezren fogadnának örökbe babát"

Te eddig hányat is fogadtál örökbe vagy segítettél egy kismamának, akit épp sikerült meggyőznöd a propagandáddal? Nem addig tart a nagy abortusz ellenesség, hogy ne öljük meg és kész. Inkább utána kéne kezdődnie a nagy segítségeteknek. És lehet meglepő, de nem mindenki rohan 3 babát örökbe fogadni.

2013. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
16%
25-ős! Talán érezhetted volna ha nem ez az óvodás visszavágást csinálod csak hogy valahol keményen érint a téma! Képzeld el éppen a 21 órás tanfolyamra várjuk az értesítést! Tehát ördögöd van bár 3-at nem de kettőt én is örökbe fogadnék! De nem tudom hol álmodtad de itt egy gyermekről volt szó nem 3-ról!
2013. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
26%

Mi a különbség?


Egy asszony elmegy a nőgyógyászhoz, és így szól: - Doktor úr, óriási bajban vagyok és nagyon nagy szükségem lenne a segítségére. A gyermekem még nincs egy éves, és megint terhes lettem. Nem akarok ilyen közeli korú gyerekeket. - Rendben, mit szeretne tőlem? - Azt szeretném, hogy szakítsa meg a terhességemet, nagyon számítok Önre. Az orvos gondolkodóba esik, majd így szól: - Azt hiszem, van egy jobb megoldás, ami az Ön számára is kevésbé veszélyes. A nő elmosolyodott, gondolván a doki megértette, mit szeretne. Az orvos folytatta: - Nézze, hogy ne kelljen egyszerre két kisbabára vigyáznia, öljük meg azt, amelyik az ölében van most. Így tudna egy kicsit pihenni, mielőtt a másik megszületik. Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy melyik az. Az Ön testére semmi veszélyt nem jelentene, ha az ölében lévő babát választaná. A hölgy elszörnyedt. - Na de, doktor úr! Milyen szörnyű! Megölni egy gyereket, az bűn! - Szerintem is, – mondta az orvos – de nekem úgy tűnt, ez Önnek nem probléma, és azt gondoltam, akkor ez a legjobb megoldás. Az orvos elmosolyodott, érezte, érthető volt az álláspontja. Sikerült meggyőznie a mamát arról, hogy nincs különbség aközött, hogy egy már megszületett gyereket ölnek meg, vagy azt, aki még az anyaméhben van. A bűn ugyanaz!


: Feláldozom magam, hogy a másiknak jobb legyen. Az abortusz azt mondja: Feláldozom a másikat, hogy nekem jobb legyen.

2013. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
73%

"Tehát ördögöd van bár 3-at nem de kettőt én is örökbe fogadnék! De nem tudom hol álmodtad de itt egy gyermekről volt szó nem 3-ról!"


Tehát egyet sem fogadtál örökbe. Nem mondtam, hogy itt van szó 3 gyerekről. Nem csak ontani kéne a propagandát magadból, hanem olvasni is.

2013. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
9%

27-es!

Érdekes mert azt írtad!!!!!!!!!

Vedd már végre tudomásul hogy örökbe fogadni csak tőrvényes jogerős határozattal lehet! Mint írtam ezen ténykedünk! Olvas már utána a tegyesz oldalán a feltételeknek mielőtt írogatsz! Ha a kezemben lesz a határozat akkor is két-három év mert annyian vagyunk örökbefogadók! Olvas már végre!!!!!!!!!!

2013. ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
23%

27: szerencsére nem úgy van az örökbefogadás, hogy bemész, jelentkezel, aztán kimész egy gyerekkel. Nagyon komoly és szigorú (többek közt pszichológiai) felkészítés van. Egyes elemeiben túl szigorú is. Ez a gyerekeket védi, hogy ne kerüljenek pszichopatákhoz, mint ahogy azzal az abortuszt támogatók riogatnak.


De ez már eltér a kérdéstől. Nézd, kérdező, egyszer te is ráfogsz jönni arra, hogy miért érez így anyukád. Akkro majd tőle meg az abortált gyerekedtől is bocsánatot tudsz kérni. Addig meg őrlődsz tovább így, ahogy most. Sajnálom.

2013. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó,

Az abortusz már megtörtént, így sajnos a kis életet már nem tudjuk megmenteni, ahogy a kérdezőt sem tudjuk megóvni attól, hogy ezzel a fájdalommal kell éljen, így a videót belinkelni szimplán haszontalan és gonosz dolog volt.A kisbabák pedig (Isten nyugosztalja őket)nem 6-7, de még csak nem is 10-12 hetes terhességből származtak. 20, sőt több hetes magzatok képei voltak, gyakorlatilag szétroncsolt, halott koraszülöttek.

Nem tudom ki vagy, milyen az életed, de az első tippem az lenne, hogy nem adott még kisbabát neked a Jóisten, pedig nagyon vágynál rá. Ne engedd, hogy a keserűséged ilyen gonosszá tegyen. Isten is úgy bocsájtja meg a mi vétkeinket, ahogy mi másokét. Biztosan megáld majd gyermekkel Téged is, ha kicsit több elnézés, több empátia kerül majd beléd. A Kérdezőnek pedig, Istennek hála, nem neked kell megbocsájtani, továbbá szerencsére azt sem te döntöd majd el, hogy boldog lesz e az élete. Én szívből bízom benne, hogy meg tudja majd bánni a történteket és el tudja gyászolni a babáját, továbbá azt is, hogy a kellő időben lesz majd még Anya és, hogy a már meglévő és a még eljövő gyermekeknek ezáltal még okosabb, erősebb és jobb mamája tud majd lenni. Szívből kívánom azt is, hogy bánata ne váljon felesleges önmarcangolássá és azt is, hogy megértse édesanyja fájdalmát, aki biztos hogy továbbra is nagyon szereti. Még egyszer kívánok Neked,Kedves Kérdező, mihamarabbi testi és lelki felépülést és azt, hogy meglévő gyermekedben sok örömet és megnyugvást lelj. Ha vigaszra vágynál, akkor pedig csak gondolj arra, hogy Isten szíve nagyobb a mi szívünknél. Neked, Kedves utolsó, pedig szívből kívánok több kedvességet, elnézést embertársaid felé és azt, hogy tudj szeretettel, megbocsájtással fordulni a már megszületett emberek felé is a védtelen kis magzatok mellett.

2013. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
49%
Látom eltávolították a linket. Így már értelmetlen a hozzáfűzésem, de azért továbbra is kívánok mihamarabbi felépülés és, hogy édesanyáddal se menjen rá a kapcsolatotok a történtekre, mindkettőtöknek nagy szüksége van most a másikra.
2013. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!