Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez van joga egy kisgyereknek?

Mihez van joga egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok az elhagyott gyerekm itt is sok történet szól erről.ami kissé felháborít .az az .hogy az apának .anyának vannak jogai ,a láthatást nem lehet megvonni,gyerektartást fizetni sem muszáj(csak ha bíróság felszólít)a szülőnek joga van nem kiváncsi lenni a gyermekére,de mi a jogai vannak egy szülő által eldobott kisgyereknek?(mocskolodók kiméljenek,értelmes válaszokat szeretnék)

2013. ápr. 27. 06:58
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
pont ez a baj az ilyen indulatos ,őntömlyénező hozzáállás ez a baj
2013. ápr. 27. 08:07
 22/54 anonim ***** válasza:
58%
20 Megvetem mind mind azt az embert, aki adja, mind azt aki elfogadja a koncot.
2013. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak az tudja aki átélte. Nem minden fekete és fehér!
2013. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
44%
20 A nő akaratából született ez a gyerek. Ha a férfi akarta volna, most együtt nevelnék.
2013. ápr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
44%
23 Pontosan. Az tudja aki átélt már ilyen ilyet.
2013. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:
én pedig megvetlek mert látatlanban ítélezel....nagyon sok anya kap minimális gyerektartást,akkor az mind ostoba?szeruntem te vagy az ,de mint mondtam nem ez volt a kérdés....olvasni tudsz?
2013. ápr. 27. 08:13
 27/54 anonim ***** válasza:
31%

26 "nagyon sok anya kap minimális gyerektartást,akkor az mind ostoba?"


Igy van. Ostoba, mert ezzel lehetőséget biztosit egy olyan magát apának nevező egyednek, hog a gyerek életén keresztül gázolhasson, kénye kedvére koszos pár fillérért.

2013. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
32%

Van aki nem tart igényt koszos fillérre, de a saját gyereke lelke fontosabb, hogy azon senki nem gyalogolhat át. Még ha nélkülözik is az a nő, és mindent amit csak tud a gyerekének ad, akkor sem hagyja, hogy a gyereke életéből átjáróház válljon.


Nyugodtan elitélhetsz.

2013. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

Itt sok dolog játszik szerepet.


1. Ha az apa eleve nem akart gyereket, akkor nem várható el töle, hogy szeresse is - a szeretetet NEM lehet kikényszeriteni.


2. Sok szülö egyáltalán nem rendelkezik felelöségérzettel (nemcsak az apák, hanem az anyák is), ezek azok, akik rendezetlen kapcsolatba "csinálnak" (mert NEM vállalják, hanem csak úgy lesz) gyereket, de mindketten csak saját magukkal törödnek.


3. Az apa fizeti a gyerektartást, de erején felül, mert az anya a maximumot követeli, igy igen sok apának a saját "megélhetésére" marad 30-40-50ezer Ft. Ennyiböl tényleg nem lehet megélni, ezért érthetö, ha az apa haraggal gondol az anyára meg a gyerekre is. (Az NEM érv, hogya gyereknek kell enni - az apának is, másrészt meg az apa ennyire erös kizsákmányolása csak elváltak esetében van, ha együtt lennének mint család, a kutya sem foglalkozni azzal, hogy a gyereknek nincs kajája, ha a család jövedelme alacsony) Az meg, hogy van, aki ehhez feketén keres - valamennyire értheö, ha az apa nem akar éhenhalni.


4. Sok anya minden egyes láthatást arra használ, hogy az apával kiszúrjon, a gyereket gyereket az apa ellen hecceli, vagy ha nem sikerül, a gyereket bünteti, ha szeret az apával lenni.


5. Sok gyerek - föként kamaszok - az elvált apát kimerithetetlen pénzforrásnak nézik, és ha nem fizeti az extra kivánságokat, akkor nem akar vele kapcsoaltot tartani a gyerek.


6. Sok apa nem tudja elviselni, hogy a gyerek életéböl kimarad, a kéthetenkénti pár óra semmire sem elég, föként, ha az anya ebbe az irányba neveli a gyereket.



Természetesen ezek a megjegyzések ugyanígy érvényesek a külön élö anyákra is, nemcsak az apákra.

2013. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
41%

28 Veled vannak komoly gondok, mert látszik, hogy fogalmad nincs milyen az amikor egy férfi valóban akar egy gyereket.


Én tudom, te viszont nem, pont ezért bakizol ennyit.

2013. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!