Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha egy...

Miért van az, hogyha egy férfi figyelmetlen, akkor az szemét és megérdemli a válást, ha egy nő az, akkor meg a férfi vegyen vissza magából?

Figyelt kérdés
Kiírtam egy kérdést, amiben afelől tudakozódtam, hogy vajon milyen az a fennforgás, amikor nem az van, ami tipikus, hogy egy egykoron figyelmes férfiból kivész a romantika, a nőnek hiányérzete lesz az örökké meccset néző, sörbüfögő, hangosan fingó hapsi mellett, hanem ha fordítva történik. A nő az, aki kicsit tuskósabbra veszi a figurát, a nő az, aki elfelejt idővel kedves lenni. Amúgy nem egy megromlott kapcsolat, csak épp a nő az, aki elsnasszosodik. Erre megkaptam, hogy én vagyok az, akinek vissza kellene vennnie,, hogy sok vagyok, szinte megfojtom őt. De könyörgöm, ellenkező esetben a férfiak le vannak hordva mindenféle szemét fráternek, meg figyelmetlen bunkónak. SZÓVAL EZ AZT AKARJA JELENTENI, hogy a nőhöz kell alkalmazkodni. Ha ő akar figyelmességet, ahhoz is igazodni, kell, ha ő nem akar, akkor ahhoz is? Vagy hogy is van ez voltaképpen tulajdonképpenségesen????
2013. máj. 3. 14:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Én a megcsalásos kérdésekben is fordítva látom sokszor: ha egy férfi írja, hogy megcsalta egyszer a feleségét: férfiből van, meg lehet neki bocsátani, ha egy nő teszi ugyanezt: r.banc. "


Te ugyanazt az oldalt olvasod mint mi??

2013. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Nem hiszem vagy én nem azt olvasom amit ő.
2013. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

"Én a megcsalásos kérdésekben is fordítva látom sokszor: ha egy férfi írja, hogy megcsalta egyszer a feleségét: férfiből van, meg lehet neki bocsátani, ha egy nő teszi ugyanezt: r.banc. "


Itt a GYK-n ez megy? Na neeee! XD

2013. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"De könyörgöm, ellenkező esetben a férfiak le vannak hordva mindenféle szemét fráternek, meg figyelmetlen bunkónak. SZÓVAL EZ AZT AKARJA JELENTENI, hogy a nőhöz kell alkalmazkodni."


Éppenhogy nem, fordítva. Azt jelenti, hogy mindig a nőnek kell tudnia alkalmazkodni másokhoz. És azért van, mert ez a Társadalmi Elvárás, és nem tegnap óta. Azért is van, mert Magyarországon nagyon nehezen változik bármi is, ami bevett szokás.


Ha ilyen kapcsolatban élsz, az a te bajod, mert te választottad magadnak. Keress magadnak olyan pasit, aki nem lepusztult harámbasát játszik egy nő mellett, hanem igényes társa annak, mindenben.

2013. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
24-es, ha nem haragszol, inkább nem keresek pasit magamnak, mert nem vagyok buzzanytú :P
2013. máj. 3. 16:38
 26/32 anonim ***** válasza:
23-as, én láttam már ilyet is. Meg olyat is. Megy azért itt az adok-kapok. :)
2013. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Mit várnál el a párodtól? Mi az a kedvesség, ami hiányzik?"


Ezt kérdeztem, nem kaptam rá választ. Ez csak ilyen pletyizős kérdés?

2013. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

A 27-es hsz-re, de mindenkinek sok szeretettel:


Szívesen megválaszolom, nem pletyizős a kérdés. Nem mondom, hogy nincs egy adag "szocio" és "görbe tükör" töltete a dolognak, de "a történet valós események alapján játszódik".

Történt az, hogy kissrác koromban sok deprimáló megjegyzést kaptam, hogy tapintatlan meg trampli, esetlen vagyok, holott majd ha nagy leszek, akkor a leendő feleségem nem fogja ezt díjazni, meg úgy alapvetően a nők nem díjazzák. Aztán felcserepedve :) magam is utáltam a férfiak tipikusan közhelyes dolgait. Ezt a meccses, sörös, böfögős, fingós, vécédeszkás sok baromságot. Mivel szerettem különbözni, így eldöntöttem, hogy nem leszek közhelyes. :) Néhány rossz kapcsolat után megtaláltam az igazit, a nagy Ő-t. Sokkal nagyobb szerelem volt, mint előtte. Ezt az is bizonyítja, hogy 14 éve együtt vagyunk, tehát nem nevezhető egy selejtezendően rossznak a kapcsolatunk. Én szerettem Neki udvarolni. Szerettem virágot venni neki, sportkocsival randira menve élvezni minden olyat, amit elvileg, sztereotíp módon férfiatlannak kellene tartanom, de szerettük még a holdfényben való sétálást, éjszakai autózásokat a Balaton körül vagy csak egy esti pesti dunaparti sétát. Szeretem a STÍLUSOS-ságot, megadni a módját valaminek. A párommal első időben minden hónapfordulón apró meglepetéssel készültünk. Ő is szerette azt a romantikát, hogy ahol szerelmet vallottunk egymásnak, azt a helyet felkeressük, hogy kifejezzük egymás iránt érzett dolgainkat. Én ehhez tartottam is magam, vagy tartanám, de érdekességképpen pont a mi párkapcsolatunk hölgytagja az, akin azt látom, hogy a szeretet megvan, de erodálódik nála a romantika, ez a fajta "stílusos-kellemesség" iránti elköteleződés. Tudom, hogy hülye szó, de jobban nem tudom megfogalmazni.

A kiinduló kérdés ez volt amúgy:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


-csak ott kaptam egy-két oltást, így kiírtam ezt is.


Férfi mivoltom ellenére én az az ember vagyok, aki úgy vélekedik, hogy míg a "sülthús ugyanaz mindkét esetben, azért egy terített, gyertyás asztal mellett jobb fogyasztani, mint ugyanazt a húst egy sámlin ülve, újságpapírból elfogyasztva megenni." - remélem érted, értitek, mire gondolok. Nekem fiúként, férfiként mindig azt tanították, hogy a napi gondok, a nehézségek ne öljék ki belőlem a gáláns úriembert, a nagyvonalú és stílusos valakit, a szenvedélyt és a szerelem/szeretet őszinte kimutatására való képességet. Tehát én tudok disztingválni, megkülönböztetni, azaz igyekszem a párommar akkor is figyelmesnek és szeretetteljesnek lenni, amikor mondjuk fáradt vagy ideges vagyok. Sajnos ő meg az a típus, hogy amikor "megvan a maga baja", (most nem a havi dologra értem, hanem a gondokra), akkor hozzá se lehet szólni. Ő kezdte kifelejteni a hófordulókat is, ő az, aki inkább olyan racionális szürkeségbe borítja a kapcsolatunkat, holott egy kis "gyertyafény" és életöröm nem kellene, hogy kivesszen csak azért, mert most anyagilag nehezebb, vagy mert fáradt néha. Én is az vagyok, de én sosem zárok be felé. Sajnos ő felém igen. Erősen csak magával törődik, sokszor figyelmen kívül hagyja, hogy akaratlanul is, de megbánt engemet.

Haragudni nem haragszom, mert tudom, hogy nem szándékos, nem akar ártani, de viszont a könnyed elsiklás helyett azért a tüske megmarad az emberben. Különösen azért, mert sosem ismeri el, ha tapintatlan, figyelmetlen. Ellenben nálam meg mindent észrevesz és konfrontál is. No én ezt érzem igazságtalannak kicsit és én javítani szeretném a dolgokat, nem elhagyni őt ilyesmik miatt.

2013. máj. 3. 17:39
 29/32 anonim ***** válasza:
Elolvastam az ominózus kérdést, de szerintem olyan borzasztó válaszokat azért nem kaptál, mint amilyenekre a felvezetés alapján számítottam, szerintem picit túlreagálod.
2013. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

28

ez a barátnőd vagy volt barátnőd hozzáállása,és rossz természete,kár lenne ezt minden nőre ráhúznod,az alap problémája nem derült ki miért is viselkedett így...a nők többsége örülne ha találkozna legalább egyszer egy olyan férfival aki odafigyel és becsempészik a mindennapokba valamit és aki ennél kisebb gondok miatt legalább kitartana mellette!!Szerencsés a lány, ha nem sikerül akkor kívánom hogy tovább tudj lépni mert te ennél többet érdemelsz!

2013. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!