Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok, a barátom 37...

20 éves vagyok, a barátom 37 éves, de otthon egyszerűen nem fogadják el hogy én vele vagyok együtt, pedig még csak nem is ismerik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

5 hónapja találkozgatunk, a családom még nem is találkozott vele, de máris ítélkeznek és szidják.

Tudom hogy elég sok a korkülönbség,de akkor is bánt hogy ilyen felfogásúak (nem csak a szüleim, hanem mindenki, még a fiatalabb rokonaim is) és esélyt sem adnak neki..

Hogyan tudnám megpuhítani őket?


2013. máj. 3. 19:02
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
89%

Én 40 éves vagyok, 20 évesen szültem, azaz pont most 20 éves a lányom. :-)

Nem mondom hogy egyből ítélkeznék meg támadnék, de rendesen leesne az állam ha egy nálam 3 évvel fiatalabb férfit hozna haza bemutatni, hogy "anya, ő a barátom".

Természetesen nem mondom azt sem, hogy működőképtelen a kapcsolat, nekem pl a legjobb barátnőm egy nála 19 évvel idősebb férfival házasodott össze még 10 éve, 5 év együtt töltött idő után, teljesen jól működik náluk a dolog, 2 gyereket nevelnek, pedig aztán ők is kaptak hideget-meleget, kitagadással fenyegetőzést a lány szülei részéről, meg rosszindulatú pletykákat, hogy csak érdekkapcsolat stb.


Ezt a mintát mindenképp szem előtt tartanám, viszont az is biztos hogy én már csak azért is találkozni szeretnék minél hamarabb a pasival hogy szépen felmérjem a terepet (nyilván hamarabb észrevenném a kisebb stikliket mint a lányom mert 1. kicsit tapasztaltabb vagyok, 2. nem vakít el a szerelem) mert azért tényleg gyanús, hogy a pasi csak az egóját legyezgeti azzal, hogy egy fiatal lánnyal randizgat.

Aztán ha pozitívan csalódok akkor áldásom rájuk, majd az idő eldönti úgyis, ha jól megvannak hát jól megvannak, akkor őket igazolja; ha meg mégsem jön össze akkor sincs semmi baj..

2013. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
70%
Nagyapám,meg Nagyanyám között 23 év különbség volt.Majdnem 40 évig voltak együtt...Felnevelték anyámat,meg engem is.14 voltam amikor a Papa meghalt,Mama még él hála égnek :-)Szóval nem mérvadó a korkülönbség.
2013. máj. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
53%

Pedig azért ez (a mai világban meg pláne) elég egyértelmű érdekkapcsolatnak tűnik a kívülállóknak, az ő részéről friss hús, a te részedről meg nyilván az anyagi biztonság vagy apakomplexus. Nyilván a szüleid is ezt látják..

Lehet hogy nem így van, na de most őszintén, első hallásra/látásra ki az akinek nem ez jutna az eszébe?

2013. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
71%
Honnan veszitek,hogy minden "idősebb" pasi talicskával tolja haza a manit?Aki pl elvált,gyerektartást fizet,rosszabbul állhat anyagilag mint egy fiatal...Barátnőmnek is 16 évvel idősebb a férje(30-46),még a pasi költözött hozzá,mert vállás utánn albérletben lakott...
2013. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Nem pénzes. :) Gimnáziumi tanár, úgyhogy nem keres milliókat, de még csak több százezret sem havonta, nem ezért vagyok vele.

Apakomplexusra sem gondolnék, teljesen normális a viszonyom apukámmal - eddig legalábbis az volt.

2013. máj. 3. 19:59
 16/40 anonim ***** válasza:
39%
Elmondom miert nem fogadjak el. 20 eves vagy, ez nem tul sok, tapasztalatlan vagy, en is utaltam mikor ezt mondtak nekem 20 evesen de ez az igazsag. De pl tegyuk fel voltal eddig 2 fiuval. O 37 evesen lehetett akar 42 novel is, konnyen elofordulhat. Ilyenkor mar felmerulhetnek betegsegek is, biztos lehetsz benne hogy volt olyan sogornod akitol hatast dobnal ha meglatnad ;) De jo, ha testileg egeszseges is, egy belsoleg rendben levo ilyen koru ember nem 20 eves lanyok korul koslat, valoszinuleg nem veletlen hogy a maga korosztalyaban nem talal maganak senkit. Mar ne haragudj de ha pl konkretan direkt rammaszna egy 20 eves kislany, en visszautasitanam, azt sem tudja mit tesz. Minden normalis pasi igy tenne. Harmadreszt semmikeppen nem lehet mukodokepes a kapcsolat. Mit varsz tole, el fog venni felesegul? Egyutt maradnatok mi lesz tizen huszon ev mulva? Te meg egy mutatos fiatal tuzes no leszel, egy venember mellett aki mar a parkba se szivesen megy le setalni mert elfarad. Semmi jovoje nincs, akkor meg minek folytatni? Csak szexet kaphatsz fiatalabbaktol is es legalabb nem kell volt felesegekkel hadakozni. De hat Te 20 evesen biztos jobban tudod, rontsd csak el az eleted, nehogy hallgass anyadra....
2013. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
49%

Akármit írnak a hiénák, kedves Kérdezö, ha Te EZZEL a férfival vagy boldog, és fordítva, akkor senkinek sincs joga belerondítani.


Az egyetlen hibát szerintem ott követted el, hogy túl hamar beszéltél a családnak róla. Mérgezö rokonság nélkül is elég törékeny még egy 5 hónapos kapcsolat. Sokszor még a felek sem tudják, hogy mennyire komoly.

2013. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Köszi kedves szavaidat, örülök hogy néhány mondatból sikerült megállapítanod hogy "beteg vagyok"! :)

Nem gondolnám hogy 42 nővel volt együtt, 18 éves korától 28 éves koráig volt egy hosszú kapcsolata eljegyzéssel, majd 30 évesen feleségül vett egy nőt, akivel 5 évig voltak együtt.

Nincsenek konkrét terveim, nem gondolok a házasságra meg hogy mi lesz 20 év múlva, hiszen 5 hónapja ismerjük egymást! De ez nem lenne máshogy akkor sem ha egy 27 évessel randizgatnék.

Nyilván nem direkt választottam, nem adtam fel egy hirdetést, hogy 35 év feletti pasik jelentkezését várom. Többnyire velem egykorú barátaim voltak eddig, benne is megfogott valami, ugyanúgy mint anno a 22 éves páromban.

Tudom, hogy nem ez az ideális korkülönbség, csak annyit kérnék hogy ne legyen egyből ítélkezés egy név és egy születési dátum alapján, de látom nem csak a szüleim gondolkoznak ilyen maradian. (teszem hozzá, anyai ágon a nagyszüleim között 15 év van, így meg aztán pláne nem értem a felháborodást!)

Azt sem mondtam hogy nem hallgatom meg a tanácsukat, de nyilván van különbség a tanács és a nyálas fröcsögés között.

Azt pedig valahogy nem tudom tolerálni ha (ismétlem, egy név és egy kor alapján) valakit ennyire utálnak és olyan jelzőkkel illetnek, mint amivel tették. És ezt akkor sem tudnám elfogadni, ha a barátom 20 éves lenne, mint én.

2013. máj. 3. 20:15
 19/40 anonim ***** válasza:
62%
17-nek tök igaza van. Normális, felnőtt férfi nem 20 éves gyerekekre bukik, akik szinte csak most kezdik az életet. Mert hozzá képest még gyerek vagy. Egy normális felnőtt férfi nem a könnyű prédát keresi, hanem egy olyan nőt, akit nemcsak irányítani lehet, hanem a szellemi partnere is. De te tudod, szerintem abszurd minden olyan kapcsolat, amikben nagy korkülönbség van.
2013. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Oké értem, köszi a véleményeket, de a kérdésem ne erre vonatkozott és ahhoz képest hogy jött már 16 válasz, csak 2-nek veszem hasznát abból a szempontból amiért ezt kiírtam ide.
2013. máj. 3. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!